Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak usuwacie obornik??

137 odpowiedzi na ten temat

#21 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 12:39

jak usuwacie obornik?? podaj mi adres e-meil to wyśle ci te zdjęcia filmik zrobię później.
Epps wkleił link z tego typu zgarniaczem ale mój różni się z tego co widzę torem. U mnie kółka wózka jeżdżą wewnątrz toru a w tamtym po zewnątrz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak usuwacie obornik?? Dzisiaj, 05:28
  •  

#22 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2008 - 14:34

jak usuwacie obornik?? @marcin87, mógłbyś wysłać i mi? na wolf19_82@o2.pl

#23 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 15:41

jak usuwacie obornik?? Powymyslali te duradzkie maszyny bo siłę w rękach nie mieli, za widły Panowie i do roboty!!!

#24 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:05

jak usuwacie obornik?? co do tego wyciagu to ja tez mam taki , mi zakładała firma z Krotoszyna kilka lat temu to chyba za jeden wyciag 56m długosci zapłaciłem 11 tysi

#25 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 18:28

jak usuwacie obornik?? emajl : helkapawel822@op.pl dzięki.
A ty Mietek 180 z kąd pochodzisz?? bo ja tez z okolic Krotoszyna.

#26 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 18 grudzień 2008 - 14:17

jak usuwacie obornik?? my wyciag robilismy sami foty sa u mnie w galerii

#27 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 10:13

jak usuwacie obornik?? A to jak sie zamawia taką firme to oni kasują od metra czy nie ważne jaki długi, cena jest taka sama.?? :)

#28 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 16:19

jak usuwacie obornik?? Nie myślałeś o prostym i tanim wyciągu na linke? Nie doczytałem co masz obok obory na przeciwko korytarza gnojowego ?? Jeśli płytę gnojową to nic prostszego solidnie zamontować obok silnik elektryczny z przekładnią i bębnem, naprzeciwko jakieś 2 metry nad ziemią zblocze, do tego linka i zgarniacz z rączką. Kanał gnojowy to raczej obowiązkowo do tego. Podstawowa wada takiego rozwiązania to potrzebne dwie osoby do wyciągania, jedna odsługuje pstryczek silnika a druga ciągnie zgarniacz na koniec obory i przytrzymuje spowrotem. Cały czas rozmyślam nad sterowaniem z pilota :)

#29 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 17:20

jak usuwacie obornik?? My też mamy "krotoszyński" zgarniacz obornika już 10 lat i dziala bez zarzutu tylko 1 czy 2 razy pękła linka ale nowa to wydatek ok 400 zl :) Cały koszt to ok 10 000 :) myśle że to najlepszy zgarniacz dla obór ,w których nie można zgarniac obornika ładowaczem czolowym czy tez innym sprzetem z pomoca ciagnika :)
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#30 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 17:31

jak usuwacie obornik??

Nie myślałeś o prostym i tanim wyciągu na linke? Nie doczytałem co masz obok obory na przeciwko korytarza gnojowego ?? Jeśli płytę gnojową to nic prostszego solidnie zamontować obok silnik elektryczny z przekładnią i bębnem, naprzeciwko jakieś 2 metry nad ziemią zblocze, do tego linka i zgarniacz z rączką. Kanał gnojowy to raczej obowiązkowo do tego. Podstawowa wada takiego rozwiązania to potrzebne dwie osoby do wyciągania, jedna odsługuje pstryczek silnika a druga ciągnie zgarniacz na koniec obory i przytrzymuje spowrotem. Cały czas rozmyślam nad sterowaniem z pilota :)

widziałem kiedyś coś takiego u jednego rolnika .sterowanie miał zrobione w ten sposób że pod sufitem nad gankiem gnojowym były rozciągnięte dwie linki które szły do włącznika , odpowiednio je pociągając włączał , wyłączał i zmieniał kierunek obrotów silnika . to był taki mechaniczny pilot :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 18:09

jak usuwacie obornik?? ja miałem wyciąg ale co chwilę coś nawalało ale całe szczęście że mam ,,szerokie" ganki i c 360 po niewielkich przeróbkach tzn po zwęzeniu wchodzi bez kłopotów, na początku miałem taki spych na podnośnik a puźniej dorobiłem sie tura. ciągnik z turem to bajka kiszony sobie nawiozę, obornik wypchnę, słomy dowioze tylko jest jeden warunek mróz nie mróz ciągnik musi palić.

#32 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 18:10

jak usuwacie obornik??

emajl : helkapawel822@op.pl dzięki.
A ty Mietek 180 z kąd pochodzisz?? bo ja tez z okolic Krotoszyna.

Ja jestem z Kuj-Pom z okolic włocławka i mam założone po bokach budynka wstawie foty to zobaczysz bo niechce mi sie opisywac , a założyłem 8 lat temu , wuja po sąsiedzku ma już chyba z 12 lat i wszystko wporzo tylko to co sie zużywa to normalne ze trzeba wymienic
pozdro

A to jak sie zamawia taką firme to oni kasują od metra czy nie ważne jaki długi, cena jest taka sama.?? :)

Niechce Cie obrażac ale to chyba normalne że za większy trzeba zapłacic wiecej no to co 1m materiału tyle samo kosztuje co 100m pomyśl logicznie ,prawda??

My też mamy "krotoszyński" zgarniacz obornika już 10 lat i dziala bez zarzutu tylko 1 czy 2 razy pękła linka ale nowa to wydatek ok 400 zl :) Cały koszt to ok 10 000 :) myśle że to najlepszy zgarniacz dla obór ,w których nie można zgarniac obornika ładowaczem czolowym czy tez innym sprzetem z pomoca ciagnika :)

Nie miałem doczynienia z innymi w pracy , ale ten ma dobre rozwiazanie bo cały osprzet idzie górą a z gnojem maja styczność tylko zgarniajace widły wiec jest wieksza zywotność , ja tez jestem bardzo zadowolony , jak będe miał czas to wstawie fotki bo mam dwa zgarniacze po bokach a srodkiem idzie paszociąg pozdro mietek180

#33 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 18:17

jak usuwacie obornik?? JA tez wypycham turem i jestem zadowolony. Odrazu uloze na plycie,gdzie chce a przy okazji ciagnik do innych prac wykorzystuje.

#34 Share mietek180

mietek180

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 18:18

jak usuwacie obornik??

my wyciag robilismy sami foty sa u mnie w galerii

szczerze powiedziawszy nie podoba mi sie to twoje rozwiazanie , jasne każdy orze jak może , ale to wykonanie jest troche słabe , wolał bym dołozyc i zeby załozyc taki jak u mnie i mógłbyś samemu wypychac a takto widze ze masz tam takie rązcki nie wiem jak to działa ale to chyba musi być 2 ludzi tak??

no nie wiem czy do końca tak jest pytałem sie z 10 osub co mają taki o rużnej długości chlewni i każdy mówi że 10000zł to co zmówili sie. chyba nie co nie.

wydaje mi się że są jakieś przedziały z dużą tolerancją. :)

PS. Mietek180 widze że stawiałeś nową obore, powiedz ile tam bydła wchodzi i jaki koszt pochłoneła ta budowla, razem z wyciągami.

#35 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 19:40

jak usuwacie obornik?? mam zgarniacz z Chodzieży - koleś był kilka razy w poznaniu na polagrze oraz w arenie na fermach bydła i trzody.
dwa ceowniki są w kanale gnojowym , ceowniki mają nawiercone otwory, zgarniacz to 4 rolki w ceownikach, po ceowniku idzie koło z zębami (kołeczkami) które daje napęd. jest przekładnia i silnik elektryczny 4 kW. kabel rozciąga się po drucie mocowanym na początku budynku i płyty gnojowej. budynek 50metrów + 10 pod górkę na płyte. wygląda na mini DT-a z napędem elektrycznym. w budynku jest 300-400 świń wypycham obornik raz na dzień. użytkuje to od 97 więc już 11 lat.
wada - ceowniki w gnoju - korozja po 10 latach na ceownik zostały naspawane płaskowniki. zaleta to cena wtedy dałem za to 10000, przez te 11 lat może 1000zł na remonty bo wymieniłem kabel (przez głupotę bo nie uważałem) i poszedł 1 tryb w przekładni. płaskowniki + robocizna 3000zł. no i wypycham za 1 razem, 1 zgarniacz, 1kanał gnojowy na środku budynku. najpierw myślałem o tym podwieszanym do sufitu ale strop na starym budynku mógłby nie wytrzymać poza tym wtedy kosztowało to 2,5 razy mniej. Wtedy bałem się korozji teraz naprawdę polecam. wytrzymałość szyn co najmniej 20 lat później można wymienić a zgarniacz praktycznie niezniszczalny. jak ktoś chce zdjęcie to niech da maila na PW.

#36 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 21 grudzień 2008 - 22:22

jak usuwacie obornik??

Nie myślałeś o prostym i tanim wyciągu na linke? Nie doczytałem co masz obok obory na przeciwko korytarza gnojowego ?? Jeśli płytę gnojową to nic prostszego solidnie zamontować obok silnik elektryczny z przekładnią i bębnem, naprzeciwko jakieś 2 metry nad ziemią zblocze, do tego linka i zgarniacz z rączką. Kanał gnojowy to raczej obowiązkowo do tego. Podstawowa wada takiego rozwiązania to potrzebne dwie osoby do wyciągania, jedna odsługuje pstryczek silnika a druga ciągnie zgarniacz na koniec obory i przytrzymuje spowrotem. Cały czas rozmyślam nad sterowaniem z pilota :)

Witam wszystkich. Mam zrobiony wyciąg właśnie na tej zasadzie, używam go już 15 lat i w tym czasie dwa razy wymieniłem linkę, chodzi na 8mm. I żeby nie był potrzebny pomocnik to mam zrobionego pilota radiowego o zasięgu 25m, odbiornik jest na środku obory. Przygotowanie wyciągu zajeło jeden dzień nie licząc wbetonowania słupa, silnik i przekładnia jest zamocowana na tym słupie a do niego idzie kabel z zasilaniem. Kosztów nie było ponieważ wszystkie częsci pochodziły z gospodarstwa no tylko linka jedynie. I nie ma problemów zimą gdy były jaszcze kiedyś mrozy, ponieważ poza oborą nie ma żadnych kanałów ani murków gdzie wszystko by przymarzało
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#37 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:10

jak usuwacie obornik??

szczerze powiedziawszy nie podoba mi sie to twoje rozwiazanie , jasne każdy orze jak może , ale to wykonanie jest troche słabe , wolał bym dołozyc i zeby załozyc taki jak u mnie i mógłbyś samemu wypychac a takto widze ze masz tam takie rązcki nie wiem jak to działa ale to chyba musi być 2 ludzi tak??

tak potrzeba dwoje ludzi , mam juz wyciag kilka lat i tylko lina raz poszła , narazie nie narzekam

#38 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:43

jak usuwacie obornik?? Ma ktoś może namiary na ten Krotoszyński?? ;)

#39 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 18:11

jak usuwacie obornik?? "Agrounima" Przedsiębiorstwo Wielofunkcyjne Cezary Sztuder
63-700 Krotoszyn, ul. Transportowa 21 - woj. wielkopolskie
tel. 062 725 77 88, fax 062 725 77 88

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 18:50

jak usuwacie obornik?? wielkie dzięki. ;)