Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 13:19

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna Witam, mam takie pytanie odnoszące się ulgi inwestycyjnej w podatku rolnym. Czy jeżeli inwestycja( w moim przypadku budowa obory) była finansowana za pomocą kredytu preferencyjnego należy sie ulga inwestycyjna czy nie??? bo u nas w gminie sami i nie wiedzą i mówią ze się nie należy bo ta inwestycja była dofinansowywana. Czy ktoś miał podobny przypadek z wykorzystaniem kredytu preferencyjnego i ulgą inwestycyjną??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 13:23

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna ulga inwestycyjna? to jesteś na wacie czy jak pierwsze słysze żeby rolnik dostał ulgę inwestycyjną!!!

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 13:27

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna Chodzi o ulgę inwestycyjną w podatku rolnym http://www.bip.kowar...ublic/?id=39891

#4 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 16 grudzień 2008 - 13:35

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna Raczej się nie należy, ponieważ nie można korzystać z podwójnej dotacji dla jednej inwestycji. Tak samo było w przypadku płyt obornikowych. Rolnicy , dostali dofinansowanie z działania "Dostosowanie gospodarstw do standardów UE" i nie mogli skorzystać z ulgi inwestycyjnej.

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 13:37

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna tak samo mówią w gminie, tyle że to dofinansowanie polega tylko na obniżeniu odsetek od kredytu a nie jak to miało miejsce przy płytach wpłacie środków na budowę płyty

#6 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 14:01

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna Oczywiście, że się należy, bo to nie był z funduszy unijnych tylko z dopłatą ARiMR.

#7 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 14:58

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna też tak uważam ale prawnikiem nie jestem i wolałbym zobaczyć to na piśmie, może ktoś wie gdzie można znaleźć jakieś rozporządzenie albo ustawę w której jest wyraźnie napisane że się należy bądź też że nie. czy to może zależy wyłącznie od interpretacji przepisów

#8 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 16:45

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna U nas wszyscy co budowali, modernizowali lub coś kupowali na kredyt preferencyjny składają wniosek na ulgę i dostają. Jeśli jestes na ryczałcie przysługuje Ci umorzenie podatku rolnego w wysokości 25% wartości (brutto) inwestycji. Nie słyszałem żeby ostatnimi czasami coś się zmieniło w tym aspekcie.

#9 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 17:41

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna a nam w ginie na siłę wciskają ze to jest z dopłatami inwestycja i ze się nie należy( chociaż dobrze przynajmniej nie jesteśmy sami z tym)
i mam jeszcze jedno pytanie może ktoś będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi, a mianowicie chodzi mi o przypadek gdy inwestycja (budowa obory) jest w jednej gminie a ziemie posiadamy w 2 gminach i ty pytanie czy ulga należy się w obu gminach czy tylko w tej co jest budynek??

#10 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 20:41

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna Witam qazi niedaj sie zrobic w balona nalezy ci sie ulga 25%poniesionych kosztów miałem to samo złożyłem wniosek do gminy z fakturami i w ciagu 2 tygodni dostałem decyzje i płace tylko podatek od nieruchomosci a z rolnego jestem zwolniony dodam ze tez kozystałem z kredytu z lini młody rolnik
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 20:48

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna Ulga przysługuje tylko w tej gminie gdzie masz siedlisko i tylko na ziemię położoną na terenie tej gminy

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 22:05

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna @jan2130 a czy możesz mi zdradzić na jakiej podstawie została Ci przydzielona ta ulga?? Bo jak sie nie mylę musiałeś dostać decyzję na piśmie o przydzieleniu ulgi i chodzi mi o artykuł bądź taż ustawę na podstawie której dostałeś tą ulgę

#13 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 23:26

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna No to ojciec zakupił łąki za kredyt preferencyjny i teraz niedwano złożył podanie aby otrzymać ulgę w podatku rolnym, i otrzymał za te kupione ha zwolnienie z podatku na 5 lat.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#14 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 12:23

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna

@jan2130 a czy możesz mi zdradzić na jakiej podstawie została Ci przydzielona ta ulga?? Bo jak sie nie mylę musiałeś dostać decyzję na piśmie o przydzieleniu ulgi i chodzi mi o artykuł bądź taż ustawę na podstawie której dostałeś tą ulgę

Witam juz ci odpowiadam cytuje wojt gminy .....działajacy na podstawie art. 13 ust. 1pkt 2 i ust. 2, 3 i art. 13d ust. 1i3 ustawy z dnia 15 listopada 1984 roku o podatku rolnym /Dz. u. Nr 94, poz. 431 z pózniejszymi zmianami/ oraz art 207 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku -Ordynacja podatkowa/D. U. z 2005 roku NR 8, poz. 60 póż. zm./, po rozpatrzeniu wniosku z dnia ............przyznanie ulgi inwestycyjnej Panu
Dranie niech sie nie uchylaja to ich obowiazek a jak cos to idz bezposrednio do wojta

#15 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 13:24

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna dzięki wielkie

#16 Share angry

angry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 15:59

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna rozporządzenie w tej sprawie DZ U Nr 116 poz 734 z 2008 roku.

#17 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 12:08

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna mam jeszcze jedne pytanie dotyczące ulgi inwestycyjnej, czy ta ulga jest udzielana wyłącznie na grunty które są własnością płatnika czy tez na dzierżawy oraz na grunty posiadane w użytkowaniu, za które płatnik opłaca podatek rolny

#18 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 20:18

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna Witam ulga jest terz udzielana na grunty dzierzawione jak ci przyzaja to n bedzesz placił tylko podatek od nieruchomosci bynajmiej jest tak umnie

#19 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 19 wrzesień 2009 - 18:05

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna Witam,

Planuję się ubiegać o takową ulgę, ale mam problem:

Kupiłem wszystkie potrzebne materiały na remont całej obory w lipcu i z tego miesiąca posiadam faktury. W sierpniu skończyłem remont połowy budynku i z braku czasu drugą połowę planuję dokończyć na wiosnę. Kiedy mam złożyć wniosek? Czy jak złożę na wiosnę to się przyczepią że im stare faktury wciskam? (mam np fakturę na 32 wygrodzenia dla opasów ale zamontowałem 16 :), tak samo z oknami, instalacją elektryczną, wentylacją, płytami na drzwi itd). Na większości faktur są rzeczy na całą oborę a zainstalowana jest tylko połowa. A może złożyć całość już teraz?

Zanim pójdę spytać podejrzliwą Panią urzędnik w gminie (ona to mi raczej będzie się starała wcisnąć że się nie należy) proszę o wasze opinie.

Pozdrawiam,
Karol

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 wrzesień 2009 - 18:39

Kredyt preferencyjny a ulga inwestycyjna faktury trzeba składać po zakończeniu inwestycji, i można je zbierać nie pamiętam dokładnie ale chyba przez 5 lat więc raczej nie są one za stare. czy inwestycja była finansowana za pomocą jakiego kredytu preferencyjnego lub z dofinansowaniem jakimś??