Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co posadzić na 7 ha

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johndeere975

johndeere975

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 22:05

Co posadzić na 7 ha Witam forumowiczów.
Nie jestem rolnikiem, ale mam 7 ha ziemi klasy 3 i 4, którą dzierżawie znajomemu rolnikowi. Chcę by ta ziemia przynosiła mi prawdziwy zysk.
Myślę nad uprawą orzecha,wierzby, wikliny lub innej rośliny do której są wyższe dopłaty aniżeli do zbóż czy ziemniaków.
I tu moje pytanie.
Co najlepiej posadzić.
Proszę podać koszty jakie mnie czekają na starcie przy obsadzaniu pola, nakład pracy no i oczywiście na jakie zyski i kiedy będę mogł liczyć.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co posadzić na 7 ha Dzisiaj, 21:40
  •  

#2 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 06:51

Co posadzić na 7 ha Proszę podaj ile bierzesz od znajomego rolnika za wydzierżawienie tej działki? Bo dopłaty rozumiem że chłop który to dzierżawi bierze?
Chcesz by ziemia przyniosła ci prawdziwych zysk? - to ją sprzedaj :D

#3 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 16:42

Co posadzić na 7 ha Jeśli chcesz kolego powiększyć ten areał i się rozwijać to pomyśl nad jakimiś owocami moim zdaniem posadź porzeczkę lub malinę. Od razu mówię, że będzie trudno. Najlepiej powiedz ile masz na dzień dzisiejszy kasy i ile możesz maksymalnie wydać. To ci mniej więcej napisze co i jak.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 16:45

Co posadzić na 7 ha tylko maliny, porzeczki, moze byc takze aronia pod kombajn troche truskawek-zostaw 2ha posiej na nich zboze, trzymaj kilka swinek dla siebie i jedną krowe :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 16:48

Co posadzić na 7 ha Ze zwierzętami nie ma co się bawić. Najpierw trzeba by było zboże zasiać. I z roku na rok powiększać nasadzenia. A jak by ograniczyć koszta to najlepiej żeby była różnorodność. Zasadzić, porzeczkę(czarną lub czerwoną, albo obydwie), aronię i agrest. Masz do tego jeden kombajn no i maszyny takie same do tych roślin.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#6 Share johndeere975

johndeere975

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 14:22

Co posadzić na 7 ha Teraz za ziemie nie biorę nic.
A jeśli chodzi o środki to wszystko zależy od opłacalności odkładam pieniądze na budowę i przeznaczyłbym je na opłacalną inwestycję(spłata kredytu budowlanego z suchej wypłaty jest w moim przypadku niemożliwa - za mały dochód)
Ziemie uprawia znajomy rolnik. W tym roku miał, czy ma posiane żyto- nie wiem.
Wiem że opłacalność takich upraw jest kiepska (jestem pełen podziwu dla ludzi którzy pracują na roli za "zyski" która ona przynosi- pełen szacunek dla was) Nigdy nie miałem serca, by żądać od niego by mi jeszcze płacił z za tą dzierżawę, jeżeli ziemia miała leżeć odłogiem to wolałem by choć on coś na niej "zarobił"
To właśnie ten znajomy rolnik namawia mnie na posadzenie orzecha z powodu dopłat (on niedługo przechodzi na rentę i mówi że nie będzie już się bawił w takie rzeczy). Mówi by dowiedzieć się do jakich upraw są największe dopłaty, przeliczyć czy się opłaca i sadzić, wziąść dopłaty poszukać skupu( tego orzecha) i mieć jakiś grosz dodatkowy do wypłaty.
Czekam na wskazówki. Pozdrwiam.

#7 Share emilo1

emilo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 maj 2010 - 11:15

Co posadzić na 7 ha Mam 15ha ziemi (w tym 9 ha leży na terenie bardzo mokrym) w większości IV i V klasa, zero doświadczenia w rolnictwie, ale chciałbym coś z ta ziemią zacząć robić. Od roku przeglądam wiele for internetowych i mam mętlik w głowie, myślałem o: wierzbie energetycznej, malinach, czereśniach ostatnio nawet o szklarniach. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 17 maj 2010 - 12:00

Co posadzić na 7 ha @johndeere975, o ile sie nie myle to do orzecha wloskiego jest cos kolo 2tys. zl/rok doplat do hektara, a zobowiazanie jest na 8 lat- niech mnie ktos poprawi jesli jest inaczej, czyli przez 8 lat praktycznie nie masz owoców-orzechow, drzewka sobie rosną swobodnie...
@ emilo1, na podmoklych terenach moze wiecej urosnac niz na glebach klasy np.3 ktore podsychają, jesli myslisz o szklarniach na podmoklym terenie to licz sie z tym ze np. na wiosne lub w czasie duzych opadów mozesz miec basen w szklarni, ewentualnie zmeliorowac, ale nie znam Twoich terenów

>>>>>>