tomcio1

utrata apetytu u byków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomcio1    2

mam taki problem z dwoma bykami mają po ok 650kg po nowym roku miały być sprzedawane ale od tygodnia straciły apetyt dostawaj kukurydze mieszaną z wysłodkami buraczanymi śrutę oraz siano praktycznie od samej młodości to samo jadły i było ok a teraz jakby ktoś zaczarował jedzą a raczej tak po prostu glamią zeby zyć a co za tym idzie nie przyrastają a wręcz juz widać ze chudną! w tej samej oborze jest jeszcze 10 byków trochę mniejszych i jedzą normalnie! proszę o poradę!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

Się ofaciły pewnie daj im tylko śrutę i same siano albo robaki maja ale wtedy by jadły chociaż! A duszo dajesz im tej paszy?


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A w jakim są wieku? Bo jak dochodzą do 2lat to mogą już zmieniać zęby... sprawdź. A jeśli są ochwacone albo mają grype to 3-4dni na samym sianie powinno pomóc. U mnie całe stado właśnie miało grypę, 4 dni stały na samym sianie i im przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2
Się ofaciły pewnie daj im tylko śrutę i same siano albo robaki maja ale wtedy by jadły chociaż! A duszo dajesz im tej paszy?

Teraz to pól wiadra kiszonki i dwie miseczki skróty i to praktycznie do wieczora glamią a normalnie to jeszcze raz tyle jadły i po 10 min koryta były wylizane! A co by na te robaki było dobre bo świnią to nieraz się dawało jakiś proszek jak były jeszcze trzymane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Robaki to raczej nie bo by jadły a nie rosły a one nie jedzą. Zrób im głodówkę ze 2 dni to sobie przypomną o jedzeniu.

 

Wodę majo cały czas??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

wode maja cały czas bo sa przy poidłach grypy tez po nich nie widze! spróbuje ze dwa dni na samym sianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

no to sprubuj na samym sianie wkoncu to przezuwacze podstawa ich jest siano i zielonka oraz troszke tresciwych


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Unas było podobnie i byk był przeziębiony ale jak zadzwoniliśmy do weterynarza to kazał sprawdzić bykowi temperaturę, ale nie chce cie straszyć bo to może być po prostu spychanie zębów przez byka, jak zepchnie to będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

A ja Ci mówię że to robaki u nas źrebak ostatnio nie jadł mamłał tak jak twoje byki, zachodziliśmy w głowę co to jest, aż się tato wkurzył i podał mu środek na robaki dla świń :D mały po prostu odżył a i w odchodach było widać martwe robalce.

Co prawda źrebak to nie byk ale wg mnie to to :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

marcelo u byka to jest odwrotnie byk bedzie jadł a kon nie bedzie


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Może trochę nie w temacie, ale nie chciałem zakładać nowego.

 

 

U mnie sytuacja jest zupełnie odwrotna i mam pytanie co to może być: Krowa mleczna (simental, obora uwięziowa). Dbam o nią wyjątkowo, zawsze dostaje więcej do koryta od innych krów a mimo to wygląda jakbym ją głodził, wszystkie kości jej widać. Krowa ma apetyt i pochłania wszystko co jej sie wrzuci ale zupełnie po niej tego nie widać, mleka daje w podobnych ilościach co inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

Chłopaki a może przesadziliście z mocznikiem?


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajor442    0

Witam, otóż mam problem ze swoimi dwoma rocznymi byczkami (HO i HF). Mianowicie, straciły apetyt, nie chcą nic jeść, troche siano przeżuwają i tyle, nawet na pastwisku zamiast szamać trawę to leżą i nie chca jeść. Wiem tylko tyle, że dostały one 3dni temu paszę ze zboża i nie wiem czy może nie dostały jej za wiele (?), nie było mnie przy tym i nie wiem ile właśnie dostały, ale od tamtego momentu (dostały wieczorem paszę) rankiem już nic nie jadły i tak do teraz. Może jakoś przejadły się albo coś ? Będe bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka120    342

I jak, przeszło im? Zapewne się ochwaciły, u mnie była podobna sytuacja kilka razy. Jeżeli nadal nie jedzą, zrób im takie coś: kup jakieś najtańsze piwo, podgrzej i wymieszaj z 2-3 paczkami drożdzy i chyba jeszcze cukier się dodawało. Ostudź i wlej do pyska, powinno pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

zakwasiły się, jeżeli dostaną za dużo treściwej to taka sytuacja występuje. Powinny dostać jakiś bufor i koniecznie żywe kultury drożdży


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

mam problem z cielakiem. ma ok 150kg. jest żwawy, wstaje bez problemu, biega itd, je praktycznie wszystko tak jak pozostale cielaki, tylko że zchudł i sierśc mu staneła. był odrobaczany i dostawał zastrzyk z witamin, ale to nie pomaga. macie jakiś pomysł?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataa    0

podpinam się pod temat. Byk od przedwczoraj nie chce jeść troche słomy poprzeżuwa, nie chce też pić. Co zrobić poradcie bo nie wiem co robić.

Raczej nie ma możliwości na połknięcie części metalowych sznurka czy folii. ma ok 500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Zbadaj odczyn pH w żołądku, być może ma kwasicę. A wcześniej zbadaj mu temperaturę to będziesz wiedział czy nie występują jakieś stany zapalne lub inne problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

witam a u mnie ostatnio mały cielak stracił apetyt mleka nie chce zbytnio pic nawet posłodzone cukrem to raz pije a raz nie wiecie co mu może dolegać? nie wygląda na chorego bo jest "żywy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj