Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas vs Fendt

87 odpowiedzi na ten temat

#61 Share piotrek99

piotrek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 luty 2009 - 16:45

Claas vs Fendt koledzy mam podobny problem tylko ja mam do obróbki 215ha i posiadam fenta 312 vario, df agrofarma 100, zetora5340 z turam no i poczciwego ursusa c-360 ale ursus chodzi w gospodarstwie. Jestem zainteresowany koleinym zakupem ciągnika ale nie wiem jakiego. doradzcie czy brać jeszcze jednego fenta czy clasa a może coś z innej stajni. potrzebuje ciągnik ok 110 koni cena nie gra roli. ciągnik ma chodzić w polu przy pługu obrotowym agregacie przyczepie no i wiele różnych.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas vs Fendt Dzisiaj, 01:46
  •  

#62 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 23 luty 2009 - 16:56

Claas vs Fendt Jeżeli cena nie gra roli to zabierz Cata chalengera...
Odpowiedz sobie na pytanie czy dobrze się sprawuje Fendt jeśli tak to bierz drugiego jeśli nie zmień markę.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#63 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 24 luty 2009 - 15:16

Claas vs Fendt wiez co ci teraz powiem?? już praktycznie złożyłem wniosek i starsi się uparli na claasa więc to prawie pewne, ale jakiś miesiąc temu dowiedziałem się, że jest niewielka różnica w spalaniu między claasem, a JD. więc jeśli patrzeć na spalanie to JD jest sprawdzonym ciągnikiem i jest już w fabryce o wiele dłużej niż nie do końca sprawdzony claas. ja mam wielką ochotę na JD ale jak mówię rodzice napisali claasa więc nie mam wyboru. w końcu to oni podejmują główne decyzje. a jeśli się zastanawiasz nad claasem to bardziej polecam John Deere'a

#64 Share piotrek99

piotrek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 luty 2009 - 17:21

Claas vs Fendt u mnie fendt sprawuje się bardzo dobrze a najlepiej gdy pracuje 24h wtedy nic nie czuć ze się przepracował lub czuć olej. lecz w fendt 1/3 ceny to skrzynia vario która mi jest nie potrzebna wystarczy zwykła. więc mam dylemat czy przepłacać za skrzynie czy podziękować marce. z drugiej strony fendt obok JD jest uwazany za najlepszą markę na świecie.

#65 Share januszek

januszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 luty 2009 - 20:41

Claas vs Fendt ja posiadam fendty(2) 820 vario i elektronika w nich nie siada. służą w polu i trans. co do wygody brak zastrzezeń. cena classa i fendta podobna .

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 luty 2009 - 22:31

Claas vs Fendt moze bys sie nauczyl pisac poprawnie marke ciagnika ktora posiadasz. mowisz ze cena claasa i fendta jest podobna, hmmm no jak ja dla taty wybieralem to byla roznica 120 000 pln netto miedzy porownywalnymi modelami dlatego nie ma fendta, ani jd na podworku tylko claas
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 27 luty 2009 - 11:14

Claas vs Fendt jak ja liczyłem to fendt 309 vario bez tura kosztował ok 260 tys brutto, a claas axos 330 z turem stolla ok 230 tys. więc różnica jest duża( tur ok 40 tys. z całym osprzętem)

#68 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 27 luty 2009 - 11:22

Claas vs Fendt jaka jest cena Fendta w euro i według jakiego kursu przeliczałeś??

#69 Share piotrek99

piotrek99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 luty 2009 - 18:18

Claas vs Fendt koledzy dziękuje za radę co do wyboru ciągnika. podjełem wybór biorę fendt 311 vario. mój kuzym kupił classa i mu nawalił a część kosztowała niemało. mówicie że fendt dużo żywotniejszy więc wybrałem tą markę.

#70 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 13:21

Claas vs Fendt Temat zostaje otwarty dla osoby o podobnym problemie, a wiem że ostatnio takowa była tylko że chyba zrezygnowała z dopisania się tutaj ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share butchless

butchless

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 październik 2009 - 16:35

Claas vs Fendt A jak tak czytałem i doszedłem do wniosku, że Fendt 309 vario bedzie najlepszym ciągnikiem na moje gospodarswto.Skoniło mnie do tego jego mała masa własna i te 90 koników.co do tej masy to jest to bardzo wazne, bo wykaszam ląki bardzo wilgotne wiec wolałem 309 niz 412,ktora jest ciezsza.a w tych terenach 309 bedzie sobie lepiej dawała rady przy classie disco 300 i w zwijarce. no i oczywiscie tura bedzie miał.przedni tuz i vom.a teraz czekam do nowego roku bo po co mi ciagnik na zime,a tak to go kupie w kwietni. ;)

#72 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 październik 2009 - 17:00

Claas vs Fendt To może poczekaj na 200 Vario-jeszcze lżejszy a i 110 koników potrafi mieć-właśnie wczoraj przeglądałem dane tego ciągniczka i dosyć pozytywnie to wygląda-na użytki zielone może być IMHO naprawdę ciekawą alternatywą.

#73 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 24 październik 2009 - 18:32

Claas vs Fendt Seria 200 Vario:
  • 207 Vario 51 kW/70 PS
  • 208 Vario 59 kW/80 PS
  • 209 Vario 67 kW/90 PS
  • 210 Vario 73 kW/100 PS
  • 211 Vario 81 kW/110 PS
Silnik AGCO Sisu Power, 3-cylindrowy, 3,3 L, Common Rail
WOM 540, 540E i 1000
Pompa tandem 47 l/min i 35 l/min
Tylny podnośnik 4.200 kN
Przedni podnośnik 2.400 kN

#74 Share butchless

butchless

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 październik 2009 - 08:43

Claas vs Fendt seria 200 odpada ;) to sa ciągniki 3 cylindrowe a ja w seri 300 bede miał 4 cylindry. ten ciagnik to przy zielonce i w orce da sobie rade.Myslałem jeszcze nad blizniakami bo w tym roku to ciezko było w lipcu jak tak popadało.Mozna powiedziec ze sie pływało na łace(dosłownie).Powie mi ktos moze kto kupił serie 300 ile zapłacił, bo ja sie zastanawiam ile to bedzie mnie dokłanie kosztowało.a w zestaiw chcem full opcje.Jestem zaintresowany tez pokazowymi, tylko ile on bedzie tanszy?? :(

#75 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 październik 2009 - 09:08

Claas vs Fendt jak sobie wyobrażasz koszenie trawy na oponach bliźniaczych? ;)

#76 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 październik 2009 - 09:10

Claas vs Fendt kosiarką czołową np

#77 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 październik 2009 - 09:29

Claas vs Fendt jeśli ciągnik na bliźniakach, będzie węższy niż 280cm to może i 3m czołówka by wystarczyła, ale niestety to niemożliwe. A z resztą wykosi po wodzie a czym zbierze, prasą na bliźniakach? ;) :(

#78 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 październik 2009 - 09:41

Claas vs Fendt Bogdan-teraz się uśmiejesz-u mnie w okolicy chodzi Metalfach na bliźniakach Dodany obrazek

#79 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 październik 2009 - 09:46

Claas vs Fendt może to zestaw do zbiorów ekstremalnych, np słomy ryżowej? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 październik 2009 - 11:30

Claas vs Fendt Nie kurna-do zbioru zielonych pędów bambusa na podmokłych bagnach Wenus Dodany obrazek -pomieszkaj w bezpośrednim sąsiedztwie Bagien Biebrzańskich to z pewnością poznasz znaczenie słowa "podmokły" w każdej jego odmianie Dodany obrazek .

Dodaj odpowiedź