Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas vs Fendt

87 odpowiedzi na ten temat

#21 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 17:05

Claas vs Fendt

Nie rozumiem.

@dfagroplus60dt kiedy brałes ten ciagnik? Na nowy PROW czy stary?

już poprawiłem, chodziło mi że elektronika nie jest już tak droga jak kiedyś

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas vs Fendt Dzisiaj, 21:39
  •  

#22 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 17:36

Claas vs Fendt

Teraz ja nie rozumiem :D , przecie nowy jeszcze nie ruszył :D
Jedyny miał inaugurację w listopadzie 2007.

Autor napisal ze znajomi biora i im przyznali. Rozumiem ze chodzi mu o nowy bo jakby byl stary to powinien napisac ze brali nie ze biora (teraz)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#23 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:07

Claas vs Fendt od korbanków to najlepiej weź mf 5400, będzie niewiele droższy od claasa, silnik mają ten sam, perkins, ale mf ma lepszą skrzynie dyna4 i w modelach od 100 koni jest common rail i boost
mi oferowali axosa 100km (chyba model 340 cx) w najbogatszej wersji za 43 tys euro a mf 5445 za 46tys e

#24 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:13

Claas vs Fendt witam. kolega ma fendta i padła mu cała elektronika po 2 latach pewnie przypadek . ja bym brał fendta :D
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#25 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 16:42

Claas vs Fendt znajomi biorą na nowy i już im przyznali (właściwie to mieli poprawki, ale na temat ciągnika była zgoda). co do mf-a to oni tylko zachęcają, ale niedawno mój wujek wziął nowego i coś mu padło po miesiącu czy jakoś tak? :D

#26 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:15

Claas vs Fendt Co mu padlo? Moze zarowka sie przepalila albo kontrolka. Dowiedz sie co sie schrzanilo najpierw. A na wiosce pewnie i tak juz poszla fama Ze "te MF to sie psuja ze szok... po miesiacu sie schrzanil... "A byc moze to jakis pier**l nieistotny.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#27 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:26

Claas vs Fendt Wszystko się psuje :D U szwagra w nowiutkim MF "popsuł" się podnośnik, okazało się że podczas montażu ładowacza wtyczka od EHR jakaś się wypieła i taka to była awaria :) Dziś byłem w korbankowie, na warsztacie stały 3 fendty i jeden MF, w fendtach poważne naprawy ( pomijam fakt że były to sprzęty z dużymi przebiegami :D ), a MF to mój w którym montowane są opcje

#28 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 18:50

Claas vs Fendt Ale nowy ciagnik na warsztacie to napewno zlom. Niewazne ze montuja opcje wazne ze na warsztacie. Dobra konczmy ten OT. Kolego jak kupisz juz ten ciagnik to poinformuj nas o tym

sprzedam

#29 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:59

Claas vs Fendt No to w temacie powiem, że przedstawiciele korbanka, tam gdzie już kupiłem mojego MF-a maja większe przekonanie do Fendta, może dlatego że w tej filii sprzedaż ciągników Claasa jest śladowa. Co do montowania opcji na warsztacie, to korbanek juz tak ma, w Claasie , Fendt i MF co niektóre opcje, a na pewno ładowacze montowane są w Polsce

#30 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:27

Claas vs Fendt wybaczcie cos mi zespula z winda (juz naprawilem :) ), ale musialem skaoswac swoj post, a brzmial on tak:
a gdzie maja byc montowane ladowacze stolla??? w fabryce w niemcowni??
brzozak2, sorry b0gdan

teoretycznie mógłby być montowany ładowacz fabryczny, z tym że są dużo droższe, a korbanek na stollu ma większy zysk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:33

Claas vs Fendt fabryczne ladowacze tj. MX dla claasa sa w cenach porownywalnych do stolla, a MF i fendt chyba nie ma fabrycznych turow

EDIT

sprawdzilem MF ma i sa to najprawdopodobniej quicki, wiec historia ta samo co powyzej
fendt tez ma, ale nie wiem co to za producent, moze sami robia
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 10:45

Claas vs Fendt Ile cenią za Fendta 309 Vario??
Nie patrzysz na kasę ale moim zdaniem lepiej zainwestować w np w Axosa a różnice w cenie do 309tki przeznaczyć na maszyny do niego.
Cx ma 2 biegi pod obciażeniem, lepiej moim zdaniem zainwestować w JD 5000R bądz MF5400 one już maja 4 biegi pod obciążeniem, w Axosie jest ta sama skrzynia która była w Aresie 400
Pozdrawiam

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 10:54

Claas vs Fendt ja tam mysle ze czlowiek calkiem dobrze kombinuje, kupi raz porzadny traktor i bedzie mial spokoj na kilkanascie lat, a zalety bezstopniowej przekladni i komfortu ktory daje, miekka os, ehr itp. sa nieocenione. tymbardziej ze tlumaczyl juz, ze bedzie go stac na ten ciagnik, wiec nie wiem czemu caly czas probujecie wyperswadować mu ten pomysl??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#34 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 15:43

Claas vs Fendt hehe. dobre!!! :) :) :) fendt to wydatek ok 200 tys. netto. co do turów, to chyba nie ma (widziałem, też zielony, ale zapomniałem czy oryginalny).

#35 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 16:04

Claas vs Fendt zapewne są fabryczne quicki tak jak w MF, ale korbankowo zaoferuje Ci stolla, pomalowanego w barwy bojowe fendta :)

#36 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:23

Claas vs Fendt dokladnie tak, co jest z reszta logiczne
http://www.fendt.com/int/1771.asp to jest orginal do fendta, ale nie wiem czy quick, czy inny

#37 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 17:42

Claas vs Fendt brzozak ten ładowacz to jednak produkcja Fendta jest. :) Góra ramy podobna do Quicka ale system poziomowania już widzę inny(a może mi się tylko wydaje :) )

A co do tematu, to jak kasa jest to warto zainwestować w taki sprzęt, komfort pracy ze skrzynią bezstopniowa jest o wiele wyższy jak z normalna skrzynką. O tą nieszczęsna elektronikę nie ma się co bać jest tak zabezpieczona, że powinna swoje znieść przy normalnym użytkowaniu.

Honda - The Power of Dreams :)

#38 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 20:08

Claas vs Fendt slavo

w listopadzie za 309 vario powiedzieli mi 50 tys euro netto

#39 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:11

Claas vs Fendt no więc widzisz. przelicz sobie teraz na złote i wyjdzie coś podobnego (aktualnie może trochę taniej :) ale niewiele)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:37

Claas vs Fendt Na dziś średni kurs EURO 4,17 wiec już wyjdzie ponad 200tyś netto

Dodaj odpowiedź