Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nieugór. warto??

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:36

Nieugór. warto?? Ojciec kiedyś kupił dużo ziemi i nie chcieli mu sprzedać bez lasów, musiał kupić z lasami, ale tam nie tylko są lasy tez są nieugory po starym wydobyciu piasku i gliny, zarosło to krzakami i drzewami, mam tego w sumie z 5ha. Zawsze troche wycinam do palenia, i troche już mi ten lasek prześwituje mam plan wycią wyrównać i przez kilka lat pryskać i puźniej zaorać. Jak myślicie czy warto. Czy coś tam może urosnąć.A może ktoś z was tak zrobił?? piszcie co wiecie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nieugór. warto?? Dzisiaj, 17:14
  •  

#2 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:56

Nieugór. warto?? to co to w końcu jest w papierach las czy użytek rolny? bo jeśli las a potem chcesz wystawic na dopłaty to może być problem, co do wycinania samowolnego tak drzew to też możesz sobie narobić strasznych problemów, najpier napisz co to wogóle jest formalnie, no jeśli dużych pniaków nie ma i myślisz ze to przeorasz to zawsze coś tam urośnie

#3 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 21:04

Nieugór. warto?? A więc tak. 5ha to ten nieużytek w papierach jako nieugór.mam tez wpisane 6ha ale to inny kawałek i w papierach widnieje jako las i z tym nic nie robie.A dzrewa wycinam tylko te które są suche lub naprawde gniją.co moge zrobić z tym nieugorem czy moge postąpić tak jak napisałem w powyższym poście??a czy może tam urosnąć łąka lub lucerna?? :D

#4 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:13

Nieugór. warto?? w sumie to nie wiem co z tym zrobić, a jaki to jest teren jeśli jest to wyrobisko to czy jest to równe tak wogóle czy tylko dziury w ziemi i doły?
nie spotkałem się z takim czymś jak "nieugur" (tzn ze nie jest to urzytek rolny?), myśle że jeśli wycioł byś to do nogi powyrywał pniaki i przeorał to pewnie można by to wystawić na dopłaty i na 90% by to przeszło, bo słyszałem że ktoś tam w okolicy miał wyrobisko żwiru potem to porozsuwał pzasuwał i teraz normalnie to uprawia, jak będziesz wycinał drzewa koniecznie weź z gminy pozwolenie na wycinke drzew, a może by tak spróbować tzn zakręć się czy nie można by tego wystawić właśnie na program na zalesienie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:38

Nieugór. warto?? to jest taki teren w miare równy. są małe dziury po wydobywaniu żwiry i gliny ale spychem sobie z łatwością poradzi. Mnie by tylko interesowało zasianie tam łąki lub lucerny. Zamierzam trzymać opasy i nie mam ląk a nie chce marnować ziemi ornej.Jak myślisz urośnie.Mam przy tym lesie pole i nie jest źle ale nie wiem jak zareaguje trawa na taką glebe???

#6 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:53

Nieugór. warto?? jeli tak jak napisałeś ziemia jest niezła i lekko gliniasta to lucerka powinna sie czepić, struktura gleby będzie raczej zniszczona wykopaliskami a to co porównasz będzie jałowe (wiem bo pozwoliłem przez swoje pole przeciagnąć nitkę wodociągu i w tym miejscu dużo gożej wszystko rośnie, no ale dobre nawożenie i powinno być ok :D ja bym się martwił tylko wykopaniem i powrywaniem pniaków :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 19:10

Nieugór. warto?? spych załatwi robote, to nie są duze pniaki. Duzo jest krzeków kolczastych, będe musiał je powyconać bo co z nimi zrobie.