Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja

200 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 luty 2013 - 07:20

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Dzięki wielkie za odpowiedz :) Napewno się dzisiaj zaopatrze w ten lek. Miałeś z takim czymś już doczynienia? Długo się to leczy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Dzisiaj, 20:14
  •  

#142 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2013 - 10:47

Ja wypalam 2-3 miesięcznym cielakom, wypalarką elektroniczną juz z 8lat i nigdy nie zrywałem żadnego różka

ja wczoraj wypalalem takiemu 2,5 miesiaca to trzeba bylo najpierw zerwac różka, i dopiero wypalic, a mniejszym odrazu wypalam, nic nie trzeba zrywac

#143 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 25 luty 2013 - 12:36

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Witam - zajmuję się dekoronizacją usługowo (jako dodatek do inseminacji) i z moich obserwacji wynika iż najlepiej usuwać rożki między 2 a 4 tygodniem życia, warunek - cielę musi być absolutnie zdrowe (odmawiam nawet przy większej biegunce) - wychodzą wtedy w 20 sek i jest widoczna czaszka zwierzaczka - wtedy jest praktycznie gwarancja iż nie będzie nawet śladu po porożu - dalej to już im starszy tym gorzej - sporo zalezy też od rasy. Po zabiegu idzie Fatroximin na to aluspray i odsetek powikłań to około 2-3 cielaki na 100 z czego żadne nie wymagało interwencji weta. Jeśli ktoś jest z południowo wschodniej Wielkopolski i chciałby się nauczyć to pisać - mogę nawet zabrać i pokazać na żywca jak to się robi. Dla tych którzy chcą mieć krowy bezrożne genetycznie polecam rasę NRF - w mieszance pół na pół z HF daje ok 40-50 % bezrożnych cieląt (te procenty to tak na oko :P nie prowadzę takich statystyk tylko obserwacje: praktycznie 100% dekoronizowanych przeze mnie cielaków to moje "dzieciaczki" :P). O proszę a tu byczek homozygotycznie bezrożny (100%cieląt będzie bezrożne) http://www.genopolsk...ie-inseminacji/
Edit - jeśli chodzi o sprzęt to w/g mnie tylko i wyłącznie elektryczny - ale to pewnie jak ze wszystkim kwestia gustu...
pozdro

Edytowany przez kalar, 26 luty 2013 - 11:29.

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jaki wybrać dekornizator? zobacz »

•  

#144 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 26 luty 2013 - 07:54

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Gietek na szczęście nie miałem takiego przypadku chociaż raz mieliśmy obawy z lekarzem bo obcinał rogi jałówce cielnej 4 miesiące i było to w lipcu została się jedna w kojcu z rogami i rozrabiała więc postanowiliśmy obciąć tylko potem bandażem łeb żeby muchy nie zaśmieciły ale wszystko ok było

#145 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 26 luty 2013 - 08:16

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja a czemu wypalarka elektryczna ? gazowa daje tą samą temperaturę i nie ma kabla szybciej się rozgrzewa powinna być bardziej przyjazna w użytkowaniu sam przybieram się żeby coś kupić a na razie korzystam z usług kuzyna :)

#146 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 26 luty 2013 - 11:25

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Chyba jednak nie do końca jest tak z tą temperaturą, bo hodowcy którzy korzystali z usług ludzi dekoronizujących gazówką twierdzą że nam (mi i bratu) dużo lepiej się brzegi ran przypalają a co za tym idzie jest mniej krwawień. Jednak ja gazówką nie robiłem nigdy - jadę na opinii mojego kolegi a zarazem byłego pracodawcy który pracował na elektrycznej oraz na gazowej i twierdzi że "tylko i wyłącznie elektryczna kolba".
Z mojego punktu widzenia jako usługodawcy elektryczna ma jeszcze jedną zaletę: za prąd płaci hodowca a gaz musiałbym kupować ja :P
"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

#147 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 27 luty 2013 - 12:57

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Gazowa dłużej się rozgrzewa i z temperaturą coś się chrzani jak gaz się kończy (to info od weta) bo sam pracuje na elektrycznej i nic nie odrasta, a wcześniej jak wet u mnie pracował na gazowej to dużo więcej było jakiś głupich odrostków.

#148 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2013 - 16:37

Ja wypalam 2-3 miesięcznym cielakom, wypalarką elektroniczną juz z 8lat i nigdy nie zrywałem żadnego różka i niczym nie psikałem, z umiarkowaną siłą obkręcam dookoła roga, tak 15sekund, ale to czuć pod ręką czy wystarczy czy nie.

ja dekornizacje u cielaków robiłem zawsze sztyftem i nie było nigdy znakiem po rogach, teraz mam dek. elektryczny ale boję się nim wypalać te rogi bo się boję,
średnica końcówki to 18 mm, a zawiązek rogu ma ryle co gumka od ołówka więc jak je wypalić???
napisz dokładnie jak to się robi

#149 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 17 marzec 2013 - 17:35

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja No właśnie może ktoś opisałby jak to robić,

#150 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:58

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Tez sie bałem wielkim fachowcem nie jestem ale to pikuś. Jak masz za duży 1.8 to kup 1.5 lub poczekaj jak podrosna. Cielak musi być 100% zdrowy . Łapiesz mistrza w kantarek przywiazujesz ciasno do wygrodzenia aby nie mógł ruszyć łbem i dajesz rozgrzaną kolbą .tylko rozgrzaną!! Przykladasz do roga i krecisz tak z 15-20 sekund musisz zrobić tak żeby wypalić granice rogu ze skurą i środek też oczywiście . Musisz zetrzec , zerwać taki jak paznokieć spalony czop .Potem drugi raz jedziesz po tym samym miejscu aby przypalić i wydenzyfekować pozostałość , możesz tez popryskać srebrem odkarzającym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2013 - 20:14

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja już wypaliłem, to porostu wycina skórę tym żarem do okoła razem z zawiązkiem rogu, a że gorące to przypali i nie krwawi. prosta sprawa. a ja myślałem że to ma wypalić róg :P
polecam ten dekornizator wystarczy przytrzymać 5 sek i po sprawie a cielaka chyba to za bardzo nie boli bo sie nie wyrywa

http://allegro.pl/de...3109299536.html

Edytowany przez BlomiSS, 19 marzec 2013 - 09:41.

#152 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2013 - 11:11

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Polecam uciąć rogi linką jak najkrócej po założeniu gumy uciskowej w okol rogów chwilę wcześniej. potem po obcięciu przypalić palnikiem przez parnasiście sekund i zdjąć od razu gumę bo nie będzie już krwawić

ale polecam wypalenie rogów od razu małym cielakom. do tej pory stosowałem sztyft ale przekonałem się że szybciej i bezboleśnie jest dekornizatorem elektrycznym. mam głowicę18mm ale 15 chyba była by lepsza

Edytowany przez BlomiSS, 19 marzec 2013 - 11:15.

#153 Share rzymek96

rzymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 19:17

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Kupiłem dziś wypalarke elektryczną do rogów dla cielaków. Chodzi mi o to jak sie wypala, w jakim wieku najlepiej ??

Prosze tylko o poważne odpowiedzi

Połączone

Edytowany przez razor275, 05 kwiecień 2013 - 08:52.
Dublowanie tematu

#154 Share maslak88

maslak88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:15

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Ja wypalam jak cielę ma ok. jednego miesiąca. Jak rogi są już za duże to możesz dobrze nie wypalić i później urosną alu już nie takie duże.

#155 Share Majes897

Majes897

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:20

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Ja tylko mam pytanie, do czego dokładniej służy ta wypalarka do rogów ? Jaką ona ma funkcję?
Pozdrawiam.

#156 Share rzymek96

rzymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:21

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Jaką masz technike wypalania?? Wiesz jak łapiesz ciellaka i co pokolei i dokładnie robisz?? mam zamiar jutro zacząć wypalać i nie chce spierdzielić i zrobić krzywdy zwierzęciu

#157 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:22

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Jak cię kobita zdradzi to se wypalasz rogi- i już nie jesteś rogaczem

#158 Share rzymek96

rzymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:22

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja usuwa małe różki żeby już wiecej nie rosły i żeby zwierze było tak jakby bezrożne

#159 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:23

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Poczytaj pod dekoronizacja tam wszystko napisali :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share rzymek96

rzymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:28

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Na Af nie ma dokładnej odpowiedzi i wyjaśnienia tego co ja chce :) Chce sie dowiedzieć jak to robią inni praktykujący już to