Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja

200 odpowiedzi na ten temat

#121 Share deniss

deniss

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 15:10

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja sam sie przymierzam do kupna i z tego co sie orientuje lepsze sa gazowe. Jeden z lepszych to dekornizator gazowy portasol III, ale trzeba uwazac, bo sa duże róznice cenowe w róznych sklepach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Dzisiaj, 07:23
  •  

#122 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 21 styczeń 2013 - 17:44

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja ja dekornizuję cielęta też ok. 3tygodniowe wypalarką do gniazdka, kupiona w CanAgri za ok 260zł. Bardzo dobra z małym minusem że trzeba uważać na kabel przy zabiegu. A dużym sztukom (przeważnie nabytym bo dekornizuję od małego) zakładam gumki, rogi odpadają po dwóch tygodniach. Krowa troszkę się męczy bo napewno ją boli, ale po tym jest "łysa" do końca życia. Z resztą, przy takim obcinaniu też ją boli, z tym że krócej ale rogi dalej rosną.

Edytowany przez 7891Firefox, 22 styczeń 2013 - 22:42.

#123 Share romanwiatr

romanwiatr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 19:04

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Mam zamiar kupić dekornizator, ale rodzice mówią że cielęta będą horować po wypaleniu. Jest to prawda, jak ich przekonać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jaki wybrać dekornizator? zobacz »

•  

#124 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:40

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja mnie przekonało jak mnie podrośnięta jałówka rogami "pogłaskała" ;) a chorować nie będą, kiedyś ludziom rany wypalali i było dobrze

#125 Share Zbysiu

Zbysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:01

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja siema :) dekornizator zakupiony tylko sztuka nie opanowana, niech ktoś mi opisze tak po chłopsku jak to trzeba wykonać
dziś zrobiłem jedną sztukę przyłożyłem głowice pokręciłem i zerwałem ten zawiązek roga tyle tego było co by paznokieć zerwać z palca

tak to ma wyglądać czy inaczej? czekam na rady

#126 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 14:44

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja przypalam tak około 15-20 sekund w zależności od wielkości różków, zrywam zawiązek i przypalam powtórnie troche krócej aby nie zoswtawiać krwawiącej rany, zapsiukuje antybiotykiem w spreju i po pticach.

#127 Share Zbysiu

Zbysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 16:21

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja @7891Firefox to jak ja po zerwniu zawiązka nie przypaliłem to może dalej rosnąć? tak jak pisałem to był mój pierwszy zabieg nie widziałem tej roboty nigdy na żywo i bałem się żeby zwierzakowi nie zrobić zbytnio krzywdy

po jakim okresie będzie widać czy robota dobrze wykonana?

#128 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 21:43

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja jak kupywaliśmy wypalarke to zasiegnełam porady u takiej weterynarki, i to ona mi poradziła aby po przypaleniu zedrzec tą pierwszą warstwe i powtórzyć zostawiając już tą przypaleniznę, jak gorąco latem, wszedzie muchy to warto czyms psiuknąć na to jeszcze, i tak robie do dzisiaj i wszystkie są po tym "łyse". no niby wieksza pewność że nie będą odrastały jakies kikuty, bo normalne rogi to napewno nie.

#129 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 00:30

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Ja wypalam 2-3 miesięcznym cielakom, wypalarką elektroniczną juz z 8lat i nigdy nie zrywałem żadnego różka i niczym nie psikałem, z umiarkowaną siłą obkręcam dookoła roga, tak 15sekund, ale to czuć pod ręką czy wystarczy czy nie.

#130 Share Szymek1288

Szymek1288

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 12:36

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja mam pytanie używł ktoś takiego sztyftu?? http://www.zootechni...kornizacji.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:47

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja czy przed dekornizacją elektryczną kolbą dajecie cielakom jakiegoś głupiego jasia?

#132 Share Zbysiu

Zbysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 21:24

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja na żywca :)

#133 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:47

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Chce się wam tych sztyftów używać czy masci? nie dość że drogo wychodzi to jeszcze cielaka męczy pare dobrych dni, rogi często odrastają, a i słyszałem o takim przypadku stosowania chyba jakiejś maści że cielak o płotek się drapał później w to miejsce wszedł okiem i domyslacie się co się stało...

#134 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 08:28

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja

mam pytanie używł ktoś takiego sztyftu?? http://www.zootechni...kornizacji.html

ja uzywalem
jak uzyjesz np tydzien po porodzie w miejscach gdzie mja byc rogi obficie wysmarujesz to ok wszytsko pieknie rogi nie beda rosly ale jak po 4 tyg jak juz sie pojawiaja to roznie moze byc moga byc jakies pozostalosci albo jeden rog bedzie a 2 nie :) dobre jest do 1-2 tyg a pozniej lepsza jest wypalarka pewniejsza

#135 Share derek2223

derek2223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:56

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja A ja mam pytnako troche z innej beczki ( też dotyczy dekoronizacji ) chodzi mi o usuwanie rogów opasom. A właściwie chodzi mi o to jak radzicie sobie z opasami
( takimi 500-800kg) bez rogów w sytuacjach takich jak załadunek do sprzedaży, zerwanie łańcucha (jesli nie są luzem) itp. ogolnie chodzi o to jak złapać i doprowadzić gdzieś takiego osobnika bez rogów, bo u mnie wiązanie za rogi w takich sytuacjach to jedyna metoda. No może do sprzedaży jak wisi na łańcuchu to robie taką uzdę (cos jak kaganiec) zawijając w okół rogów i pyska linkę. Ale jeśli nie wisi na łańcuchu i nie ma rogów to co wtedy? (Bez kółka w nos się nie obejdzie? )

#136 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:42

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Derek ja np robię też taką uzdę ale najpierw zakładam na kark nie za ciasno żeby się nie dusił i pózniej w okół pyska . A chłopaki co biorą ode mnie bydło mają gotową uzdę coś jak do konia tyle ze większa i masywniejszą i z jednej i drugiej strony uzdy linka i nie maja większego problemu z załadunkiem :)
Co do wypalania ja wypalam aktualnie cielakom powyżej miesiąca i samo goi sie najlepiej i najszybciej ewentualnie jak wypalane miejsce sobie cielak skaleczy to stosuję jodynę :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#137 Share Zbysiu

Zbysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 13 luty 2013 - 20:06

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja moja uzda wygląda tak najpierw linka na pysk później za uszami i spowrotem do pyska szybko się zakłada i szybko ściąga bo nie ma żadnych wiązań
metoda skuteczna ;)

#138 Share jacek5227

jacek5227

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 luty 2013 - 21:20

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Czy można gdzieś kupic tzw. głupiego jasia?!

#139 Share Gietek

Gietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:16

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Witam szanownych forumowiczów. Ja mam taki problem że 2 tygodnie temu były obcinane krowie rogi, linką. Potym zabiegu krowa dostała temperatury i zaczeła słabo żreć. Ten stan się utrzymuje do chwili obecnej a krowa coraz chudsza. Był lany do dziury po rogach antybiotyk, który zbijał chwilowo temperature. temperatura od 39 do 40,5 stopni. Jak myślicie co jest tego przyczyną? podrażnione zatoki czy co? miał ktoś taki przypadek? co w takiej sytuacji robiliście? Tego dnia były obcinane rogi około 10 krowom a tylko jej tak się zrobiło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:34

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Gietek pewnie zrobiło się zapalenie zatoki czy jakoś się to tak nazywa. a łeb puchnie ? wlewanie antybiotyku nic nie da trzeba podać ogólny np. eficur po 12cm pod skórę pierwszy raz rano i wieczorem potem raz dziennie 4-5 dawek powinno wystarczyć kontrolować gorączkę jeżeli nie będzie spadała to zmienić antybiotyk. eficur jest bez karencyjny.
Jacek5227 można kupić u każdego lekarza ja kupiłem 50ml to na 50 sztuk cena za flaszkę to około 80 zł