Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja

200 odpowiedzi na ten temat

#81 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 08:21

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja U mnie kiedyś były w Grene sprawdź, tylko przygotuj się na to że w trakcie trwania tej operacji krowy potrafią mocno zejść z mleka.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Dzisiaj, 07:34
  •  

#82 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 09:16

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Krowa po 5 minutach zapomina że się znęcałeś na niej ;) a na drugi dzień kocha ciebie że nie musi nosić na głowie 2 kg
co do gumki to : od weka, z dętki rowerowej, bandaż elastyczny i wszystko co jest elastyczne i da się zakręcić naokoło rogów

#83 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:08

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Wszystko co jest elastyczne?? A myślałem ,że są jakieś specjalne do tego celu gumy zaciskowe.
Znajomy mówił, że to chodzi o to żeby ta miękka część rogu u nasady obumarła-dlatego się tak ściska.
Sam zdekoronizował swoje stado, gumy na 3 dni i krew nie leciała.
My zacisnęliśmy jednej krowie na próbę , tak jak mówił, na 3 dni-ale takim grubym drutem z gumową otuliną. Po odcięciu jednego roga krew jej trochę leciała ;) Założyliśmy jej opatrunek.
Myślicie że za krótko był zacisk??
A co z tą dziurą która zostaje ??
Mam jeszcze jedno pytanie - a takie półroczne cielaki, też można im usunąć rogi w ten sposób, ? Czy może lepiej zaczekać..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jaki wybrać dekornizator? zobacz »

•  

#84 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:35

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Jeżeli chodzi o te gumy to nie jest to idealny sposób, bo nieraz rogi nie odpadają lub odpada jeden. Najlepiej jest dekoronizować małe cielaki ok 2-3 miesięczne. Co do krów to normalnie zacisnąć linką nrogi, po chwili obciąć spryskać opatrunkiem w spreyu i założyć opatrunek na rogi jeżeli mocno leci krew to można włożyć zapałkę w tą dziurkę to powinno pomóc. Weterynarz powinien mieć specjalne opatrunki na rogi.

#85 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:46

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Ale te gumy to podobno maja być po to, żeby krowa za bardzo nie odczuwała bólu przy obcinaniu-no i podobno krew nie leci wtedy.
Ten znajomy wypalił rogi wypalarką elektryczna moim 3 cielakom. Jedno miało 1 tydzień, drugie 2 tygodnie, a trzecie prawie miesiąc-z tym ostatnim miał trochę więcej roboty, bo już różki miał trochę duże.
Patrze po sklepach internetowych i nie ma tam specjalnych gum na rogi. A dekoronizator elektryczny ponad 300zł...trochę dużo mi się wydaje...

#86 Share krzysztofD

krzysztofD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 19:55

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja 300 zł za dekoronizator to nie dożo kupujesz do na kilka lat wiec na pewno się zwróci

#87 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 08:29

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Ja spotkałem się z zakładaniem gum, ale młodym bydlakom po to aby rogi im same odpadły, a co douciskania to chyba lepsza jest linka na rogi i mocno zacisnąć na parę minut, po obcięciu rogów zostawić ją jeszcze na chwilę i po kłopocie. Wypalarka za trzy stówy to mały wydatek u nas znajomy weterynarz chciał 700zł. Ja takim małym nie wypalam bo nieraz ciężko jest wyczuć zalążek roga i można cielakowi głowę uszkodzić.

#88 Share maly5

maly5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:04

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Witam!
Podpowiedzcie mi co mam zrobić. Mam 30 krów z rogami a postawiłem oborę wolnostanowiskową i chciałbym wpuścić tam krowy. I mam pytanie czy rogi obciąć przed wpuszczeniem czy jak się już nauczą na dojarni?
Z Góry dzięki za radę

#89 Share rumin

rumin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 maj 2010 - 18:01

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Elo. Trochę nie kuma akcji! Bo jeśli obwiąże róg tym drutem to on sam odpadnie? A jak mój tata obciął jednej to krew leciała.

Edytowany przez andrzej2110, 03 maj 2010 - 18:10.
Cytowanie posta wyżej

"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

#90 Share mariusz80

mariusz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 maj 2010 - 09:53

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja http://eko-ddd.com/4801/14501.html dokładny opis kal to powinno się robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 09 maj 2010 - 20:29

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Czy u młodego bydła rogi po zaciśnięciu odpadają??--chyba nie bardzo-swego czasu na próbę zacisnęliśmy rogi drutem z gumową otuliną dwóm jałóweczkom i rogi rosły tyle tylko, że w miejscu ucisku były zdeformowane---zaniechaliśmy tej praktyki.
Co do krów-założyliśmy jednej gumki na rogi( takie małe cienkie kawałki z dętki od roweru, jak to ktoś już na forum radził) aby krew nie leciała, tylko że tym razem na dłużnej (pierwsza krówka miała druciki przez 3 dni); w 6 dzień gumki zaczęły "wrastać" w skórę tuż przy nasadzie rogu-przystąpiliśmy do obcinania: ból dla krówki nie do opisania, a krew leciała mocniej niż tej pierwszej:(
Powiedziałem sobie, że już nie będę wykonywał więcej tego zabiegu...

#92 Share redbull68

redbull68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 19:02

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Witam
Czytam i jestem w szoku. Czy ktoś z Was stosował znieczulenie przy wypalaniu lub obcinaniu starym krowom rogów? Zapewne tak. Wiem, że za taką usługę trzeba zapłacić i gdzieniegdzie kosztuje to więcej, a gdzie indziej jest cena rozsądna i robota dobrze zrobiona.
Nie dziwcie się Państwo, że rosną somatyki, mleko. Krowa jest bardzo podatna na stres, ale to pewnie wiecie.
Przepraszam za trochę gorzkich słów, ale to nieludzkie i muszę wyrazić swój sprzeciw.
Pozdrawiam

#93 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 11:58

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Pisze jeszcze raz gumki na rogi zakłada się pól godziny przed obcinaniem i zdejmuje się po 4-5 godzinach krew czasami leci czasami nie to zależy od krowy jak mocno leci bandażujemy rogi można przyłożyć gazę na pieniki rogów a ból musi być znieczulenie też nie zawsze działa ja swoim jak obcinam to nie znieczulam jak się człowiek przyłoży to 10-15 sekund i po rogu nie mam problemów z somatyką ani z podojeniem nawet tego samego dnia widać krowom nie bardo zależy na rogach :)

#94 Share Karolfiat

Karolfiat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 18:59

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja

.

Edytowany przez Karolfiat, 08 maj 2016 - 21:17.

#95 Share jerzy86

jerzy86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 17:52

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Mógłbyś podać nazwę tego sztyftu? I firmę

#96 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:24

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Kolego @Karolfiat, a zwróciłeś uwagę na związek chemiczny jaki zawiera ten sztyft, jest to nic innego jak mocno żrąca zasada. Faktycznie, nie palisz im dziur w głowie <_< .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#97 Share mariusz80

mariusz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:54

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Koledzy sztyft jest bardzo nie dobry, pali dłużej się goi, najlepsze jest wypalanie <_<

#98 Share Karolfiat

Karolfiat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 11:46

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja .

#99 Share mariuszeck

mariuszeck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:48

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja w jakim wieku można to robic?

Edytowany przez mariuszeck, 30 styczeń 2011 - 12:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:14

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Witam;)Od jakiegoś czasu wypalamy jałówką rogi i najpierw wypalano wypalarką gazową lecz teraz elektryczną i nie wiem czego to wina ale u niektórych jałówek w okresie zapładniania wychodzą rogi. U 2 jałówek mam taki przypadek i u 1 wyrósł jeden róg a u 2 wyrosły obydwa i nie wiem co mam zrobić bo te rogi są małe i nie wiem czy wypalić je po raz 2 czy zostawić(czy one wyrosną większe?) co robić co doradzacie? i czego to wina? czy miały za małe rogi podczas wypalania?