Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja

202 odpowiedzi na ten temat

#161 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:41

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja bierzesz cielaszka wiazesz na sznureczku zeby nie szalal ;] przed ta czynnoscia podlaczasz do prady swoja wypalaczke zeby sie nagrzala my wypalamy rogi jak sa malo widoczne krecisz ta wypalaczka dookola roga krecisz tak krecisz widzisz ze ostro przypalony wypierdzielasz ten przypalony rog (najlepiej wziasc reka i oderwac lekko odpada jak dobrze przypalisz) i potem ten taki surowy rog bez tej skorupy co wyrzuciles znowu w kuleczko krecisz i palisz az sie zrobi taki mozna powiedziec czarny no widac ze przypalony. Niestety cielaczek bedzie szalal wiadomo czacha dymi hhe ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Dzisiaj, 10:06
  •  

#162 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 22:03

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Tyle tych tematów już było na AF o dekoronizacji :) http://www.agrofoto....a-dekornizacja/ <- tam jest chyba wszystko, a jak nie, to wpisz w google i ci wyszuka wiele wyników, pod każdym z nich jest dokładna instrukcja, jak się to robi. Nie tylko o elektrycznych, ale też gazowych dekoronizatorach.

#163 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 22:27

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja najlepiej wcześniej dać domięśniowo 1 cm VetaXyl - u i cielaczek ładnie sie położy i po co męczyć siebie i cielaka i wtedy wypalać jak piszą a po godzinie wstanie :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jaki wybrać dekornizator? zobacz »

•  

#164 Share rzymek96

rzymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 13:55

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Czy zawsze przy wypalaniu tak śmierdzi??

bierzesz cielaszka wiazesz na sznureczku zeby nie szalal ;] przed ta czynnoscia podlaczasz do prady swoja wypalaczke zeby sie nagrzala my wypalamy rogi jak sa malo widoczne krecisz ta wypalaczka dookola roga krecisz tak krecisz widzisz ze ostro przypalony wypierdzielasz ten przypalony rog (najlepiej wziasc reka i oderwac lekko odpada jak dobrze przypalisz) i potem ten taki surowy rog bez tej skorupy co wyrzuciles znowu w kuleczko krecisz i palisz az sie zrobi taki mozna powiedziec czarny no widac ze przypalony. Niestety cielaczek bedzie szalal wiadomo czacha dymi hhe ;p

Dzięki za dokładna odpowiedź :)

#165 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 05 kwiecień 2013 - 17:50

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Smród można zminimalizować goląc z sierści okolice rożków...
"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

#166 Share rzymek96

rzymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 18:02

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja no chyba tak zaczne robić. A ile może kosztować ten zastrzyk to uśpienia na godz cielaka??

#167 Share sterydek

sterydek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja
    Muzyka
    Obróbka filmów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:59

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Ja również daje znieczulenie cielakowi żeby to było w miarę humanitarne. Wypalanie rogów u miesięcznych cielaków trwa o 15sekund na każdy róg, tak aby było gładko pod palcem w tedy nie odrasta. U 6 miesięcznych cielaków trwa to ponad minute bo już są duże rogi. Jak na 10 zabiegów ani jeden róg nie odrósł, nawet u tych 6 miesięcznych. Znieczulenie kosztuje ok 10zł tak mi znajomy lek. weterynarii liczy. A nie trzeba pętać ani nic cielaka po prosu sobie śpi :)

#168 Share rzymek96

rzymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 08:40

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Vetaxyl to dobry lek do uśpienia cielaka? nie ma żadnych skutków ubocznych??

#169 Share sterydek

sterydek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja
    Muzyka
    Obróbka filmów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 10:51

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Trzeba uważać żeby w pomieszczeniu nie było za zimno. U mnie nie było jak do tej pory skutków ubocznych, tylko nie wiem jaki to był środek usypiający, cielaki po godzinie już wstawały, bardziej to był taki głupi jaś niż uśpienie

#170 Share rzymek96

rzymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 12:21

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Możesz podać nazwe tego środka??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 13:25

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Vetaxyl ja płaciłem za 50 ml chyba coś około 70 zł czyli 1,4 zł na cielaka i po co się szarpać i męczyć zwierzę. on działa chyba bardziej na spowalnianiu czynności życiowych niż usypianiu.
skutków to chyba nie ma. taki sam środek podają krowom przy operacjach tylko dawka inna i u krowy dożylnie.

#172 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:18

bierzesz cielaszka wiazesz na sznureczku zeby nie szalal ;] przed ta czynnoscia podlaczasz do prady swoja wypalaczke zeby sie nagrzala my wypalamy rogi jak sa malo widoczne krecisz ta wypalaczka dookola roga krecisz tak krecisz widzisz ze ostro przypalony wypierdzielasz ten przypalony rog (najlepiej wziasc reka i oderwac lekko odpada jak dobrze przypalisz) i potem ten taki surowy rog bez tej skorupy co wyrzuciles znowu w kuleczko krecisz i palisz az sie zrobi taki mozna powiedziec czarny no widac ze przypalony. Niestety cielaczek bedzie szalal wiadomo czacha dymi hhe ;p

mam nadzieje ze to żart co piszesz, mój dekoronizator działa jak skalpel i wycina okrągły kawałek skóry z zawiązkiem roga temperaturą ok 600stopni, przypala naczynia krwionośne i krew nie leci, usunięcie jednego rogu traw około 3 sek. i cielak prawie nie wyrywa.

Edytowany przez BlomiSS, 06 kwiecień 2013 - 15:19.

#173 Share rzymek96

rzymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 15:29

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja No dokładnie o to mi chodzi żeby cilę tak sie nie szarpało i mniej czuło ten ból. Dzięki za odpowiedź :)

#174 Share rzymek96

rzymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 20:08

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Wieci może coś o leku stresnil?? jest to lek na uspokojenie dla świń wiecie czy można go podać cielakowi??

#175 Share hugolina009

hugolina009

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:18

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja w lutym wypalałam rogi miesięcznym cieliczkom, wszystko poszło sprawnie, trzymałam wypalarke dobre 15 sek. na róg, zagoiło się ładnie, ale wczoraj wyczułam pod skórą nowe różki... jak myślicie wyrosną im normalne rogi?

#176 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 07:41

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Dobrym środkiem na uspokojenie jest sedazin ja to daje jak łapie młodzież i odsadzam od mamek, 1 cm na 100kg robi ze zwierzęcia potulnego baranka

#177 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 15 październik 2013 - 20:35

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja Witam. Ostatnio zastanawiam się nad poobcinaniem rogów u moich krów z tym że oborę mamy uwięziową i mam obawy że niektóre młode krowy będą mogły ściągać sobie łańcuch przez głowę . Czy jest na to jakiś patent?

Edytowany przez Pablo16, 15 październik 2013 - 20:36.

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#178 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 15 październik 2013 - 22:37

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja U mnie jest 90 sztuk bez rogów, stoją na stanowiskach od 1 roku życia i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby któraś ściągnęła sobie łańcuch przez głowę.

#179 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 listopad 2013 - 15:38

Cześć Wam. A przy jakiej masie wypalacie rogi. Jeszcze nigdy nie widziałem jak to się robi, weterynarz też się zdziwił jak się go spytałem ,a chciał bym trzymać byczki luzem.

Siema ja wypalam jak mają od 4/5tyg ale sprawdzam co tydzień gdyż różnie bywa mam wypalarkę portasol irlanska dałem 700zł jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 listopad 2013 - 20:13

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja dostałem ulotkę z takim preparatem bovi dehorning paste i chciałbym spróbować tego użyć czy ktoś już go stosował? przynosi efekty ? Jak sie go stosuje nakłada się na niewyrośnietę rogi?