Miki7211

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

już wypaliłem, to porostu wycina skórę tym żarem do okoła razem z zawiązkiem rogu, a że gorące to przypali i nie krwawi. prosta sprawa. a ja myślałem że to ma wypalić róg :P

polecam ten dekornizator wystarczy przytrzymać 5 sek i po sprawie a cielaka chyba to za bardzo nie boli bo sie nie wyrywa

 

http://allegro.pl/de...3109299536.html

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polecam uciąć rogi linką jak najkrócej po założeniu gumy uciskowej w okol rogów chwilę wcześniej. potem po obcięciu przypalić palnikiem przez parnasiście sekund i zdjąć od razu gumę bo nie będzie już krwawić

 

ale polecam wypalenie rogów od razu małym cielakom. do tej pory stosowałem sztyft ale przekonałem się że szybciej i bezboleśnie jest dekornizatorem elektrycznym. mam głowicę18mm ale 15 chyba była by lepsza

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek96    2

Kupiłem dziś wypalarke elektryczną do rogów dla cielaków. Chodzi mi o to jak sie wypala, w jakim wieku najlepiej ??

 

Prosze tylko o poważne odpowiedzi

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak88    0

Ja wypalam jak cielę ma ok. jednego miesiąca. Jak rogi są już za duże to możesz dobrze nie wypalić i później urosną alu już nie takie duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Ja tylko mam pytanie, do czego dokładniej służy ta wypalarka do rogów ? Jaką ona ma funkcję?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek96    2

Jaką masz technike wypalania?? Wiesz jak łapiesz ciellaka i co pokolei i dokładnie robisz?? mam zamiar jutro zacząć wypalać i nie chce spierdzielić i zrobić krzywdy zwierzęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek96    2

Na Af nie ma dokładnej odpowiedzi i wyjaśnienia tego co ja chce :) Chce sie dowiedzieć jak to robią inni praktykujący już to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

bierzesz cielaszka wiazesz na sznureczku zeby nie szalal ;] przed ta czynnoscia podlaczasz do prady swoja wypalaczke zeby sie nagrzala my wypalamy rogi jak sa malo widoczne krecisz ta wypalaczka dookola roga krecisz tak krecisz widzisz ze ostro przypalony wypierdzielasz ten przypalony rog (najlepiej wziasc reka i oderwac lekko odpada jak dobrze przypalisz) i potem ten taki surowy rog bez tej skorupy co wyrzuciles znowu w kuleczko krecisz i palisz az sie zrobi taki mozna powiedziec czarny no widac ze przypalony. Niestety cielaczek bedzie szalal wiadomo czacha dymi hhe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Tyle tych tematów już było na AF o dekoronizacji :)http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1462-polaczone-wypalanie-rogow-u-bydla-dekornizacja/ <- tam jest chyba wszystko, a jak nie, to wpisz w google i ci wyszuka wiele wyników, pod każdym z nich jest dokładna instrukcja, jak się to robi. Nie tylko o elektrycznych, ale też gazowych dekoronizatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

najlepiej wcześniej dać domięśniowo 1 cm VetaXyl - u i cielaczek ładnie sie położy i po co męczyć siebie i cielaka i wtedy wypalać jak piszą a po godzinie wstanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek96    2

Czy zawsze przy wypalaniu tak śmierdzi??

 

bierzesz cielaszka wiazesz na sznureczku zeby nie szalal ;] przed ta czynnoscia podlaczasz do prady swoja wypalaczke zeby sie nagrzala my wypalamy rogi jak sa malo widoczne krecisz ta wypalaczka dookola roga krecisz tak krecisz widzisz ze ostro przypalony wypierdzielasz ten przypalony rog (najlepiej wziasc reka i oderwac lekko odpada jak dobrze przypalisz) i potem ten taki surowy rog bez tej skorupy co wyrzuciles znowu w kuleczko krecisz i palisz az sie zrobi taki mozna powiedziec czarny no widac ze przypalony. Niestety cielaczek bedzie szalal wiadomo czacha dymi hhe ;p

 

 

Dzięki za dokładna odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Smród można zminimalizować goląc z sierści okolice rożków...


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

Ja również daje znieczulenie cielakowi żeby to było w miarę humanitarne. Wypalanie rogów u miesięcznych cielaków trwa o 15sekund na każdy róg, tak aby było gładko pod palcem w tedy nie odrasta. U 6 miesięcznych cielaków trwa to ponad minute bo już są duże rogi. Jak na 10 zabiegów ani jeden róg nie odrósł, nawet u tych 6 miesięcznych. Znieczulenie kosztuje ok 10zł tak mi znajomy lek. weterynarii liczy. A nie trzeba pętać ani nic cielaka po prosu sobie śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

Trzeba uważać żeby w pomieszczeniu nie było za zimno. U mnie nie było jak do tej pory skutków ubocznych, tylko nie wiem jaki to był środek usypiający, cielaki po godzinie już wstawały, bardziej to był taki głupi jaś niż uśpienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

Vetaxyl ja płaciłem za 50 ml chyba coś około 70 zł czyli 1,4 zł na cielaka i po co się szarpać i męczyć zwierzę. on działa chyba bardziej na spowalnianiu czynności życiowych niż usypianiu.

skutków to chyba nie ma. taki sam środek podają krowom przy operacjach tylko dawka inna i u krowy dożylnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bierzesz cielaszka wiazesz na sznureczku zeby nie szalal ;] przed ta czynnoscia podlaczasz do prady swoja wypalaczke zeby sie nagrzala my wypalamy rogi jak sa malo widoczne krecisz ta wypalaczka dookola roga krecisz tak krecisz widzisz ze ostro przypalony wypierdzielasz ten przypalony rog (najlepiej wziasc reka i oderwac lekko odpada jak dobrze przypalisz) i potem ten taki surowy rog bez tej skorupy co wyrzuciles znowu w kuleczko krecisz i palisz az sie zrobi taki mozna powiedziec czarny no widac ze przypalony. Niestety cielaczek bedzie szalal wiadomo czacha dymi hhe ;p

 

 

 

mam nadzieje ze to żart co piszesz, mój dekoronizator działa jak skalpel i wycina okrągły kawałek skóry z zawiązkiem roga temperaturą ok 600stopni, przypala naczynia krwionośne i krew nie leci, usunięcie jednego rogu traw około 3 sek. i cielak prawie nie wyrywa.

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek96    2

No dokładnie o to mi chodzi żeby cilę tak sie nie szarpało i mniej czuło ten ból. Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek96    2

Wieci może coś o leku stresnil?? jest to lek na uspokojenie dla świń wiecie czy można go podać cielakowi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugolina009    4

w lutym wypalałam rogi miesięcznym cieliczkom, wszystko poszło sprawnie, trzymałam wypalarke dobre 15 sek. na róg, zagoiło się ładnie, ale wczoraj wyczułam pod skórą nowe różki... jak myślicie wyrosną im normalne rogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj