Miki7211

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miki7211    8

Moze ktos mi doradzic czym najlepiej wypalac rogi?? Do tej pory robił mi to weterynarz ale ostatnio nie jestem zadowolony z jego roboty. A w jakich cenach są specjalne urządzenia do wypalania??


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

ja wypalam sam rogi cielaka i do tego wystarczy zwykla wypalarka do rogow koszt takiej przyjemnosci to okolo 300 zl. A czemu nie jestes zadowolony z uslug weterynarza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ostatnio mi wypalał rogi i było wszystko ok ale po jakims czasie zaczeły rogi odrastac.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

to juz wiem czemu. a niby to jest weterynarz. u mnie tez najpierw odrastaly ale pozniej sie nauczylem wypalac i jest oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam kolbe elektryczną.wypaliłem juz ok 200sztuk i wszystko jest ok.jezeli ma słabo wypalone to odrastaja na ok 1 cm.pierwszy raz robił mi weterynarz gazową i pod koniec wypalanie wydłubał roga...po 3 h krew tak zaczeła leciec że trzeba było zawiązać głowe.ja je upalam do końca i nigdy krew nie leciała.za swoja dałem 200zł w grene


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

ja dalem wiecej bo mam rozne koncowki. ja tez wydlubuje roga i jeszcze go pozniej przypalam i zadna krew nie leciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Dzisiaj byłem w grene i mieli po 265zł i 470zł. Korci mnie kupno tej po 265 tylko jak zwykle ojciec ma swoje "ale" ;) Mam nadzieje ze zmieni zdanie ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Cześć Wam. A przy jakiej masie wypalacie rogi. Jeszcze nigdy nie widziałem jak to się robi, weterynarz też się zdziwił jak się go spytałem ,a chciał bym trzymać byczki luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Zamierzam kupić dekornizator (urządzenie do wypalania rogów u cielaków) ale niewiem jaki wybrać. Jakie używacie w swoim gospodarstwie, jakie są najlepsze gazowe czy elektryczne ???

Edytowano przez Nikita_Bennet
ortografia

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Te cielaki są zostawiane na krowy a więc krowy w stadzie się bodą i ranią nawzajem, stąd te wypalanie aby nie robiły sobie krzywdy rogami.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9
nie tylko cielaki ktore sa na krowy rowniez na byki...

zapomniałem dopisać ale dzięki za wyręczenie mnie :rolleyes:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

nie ma sprawy.jeżeli ktoś chce trzymać byki luzem to dobrze jest wypalić rogi.u nas wypala sie wszystkim sztuką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Obojętnie czy byki czy jałówki wszystkim trzeba usuwać rogi bo bezpieczniej dla ludzi ale i dla zwierząt zwłaszcza jak trzymane są luźno w kojcach czy wybiegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Hej a może ktoś zarzucić zdjęcia jak to wszystko wygląda. A jak z obcinaniem rogów u dorosłych krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego na temat usuwania rogów krowom mlecznym. Jakim sposobem? Ze znieczuleniem czy bez? itd. Z góry Thx.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

:P

Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego na temat usuwania rogów krowom mlecznym. Jakim sposobem? Ze znieczuleniem czy bez? itd. Z góry Thx.

Kontówka z wąskim kamieniem, albo brzeszczot jak już bardzo się dymi i śmierdzi :P (oczywiście wcześniej za rogi i za nos i do uczepki na krótko) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

no kawałem to można kątową czy piłką uciąc,są też chyba jakieś linki do tego.Myślałem że do zola chce rogi wyrąbać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20
:P

Kontówka z wąskim kamieniem, albo brzeszczot jak już bardzo się dymi i śmierdzi :P (oczywiście wcześniej za rogi i za nos i do uczepki na krótko) :P

Już u trzech krów tak sami obcięliśmy :P . Jestem ciekawy czy jest może jakiś bardziej humanitarny sposób :P

Kolega zakłada krowom na rogi jakieś gumki i rogi po pewnym czasie same odpadają. Wie ktoś jak to się robi?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co w tym niechymanitarnego robie przerwy żebi się krowie mózg nie zagotwał :P:P , a tak powaznie miałem już taką sztukę co to jej róg wrastał w gałkę oczną i juz wypychac zaczeło gałke z oczodołu, a u innej wciskał sie róg w czaszkę, inna jak zaczeła walczyc z bykiem zbiła sobie cały róg i 2 dni krwawiła z tego rogu, więc kawałek napewno a czy całośc w ten spoób to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj