Miki7211

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

U nas u sąsiada byk taż nie miał rogów a teraz ma już 1 rok i tak śmiesznie wygląda byk bez rogów.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nieraz po dwóch miesiącach rogi są dopiero wyczuwalne...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas się nie zdarzyło jeszcze żeby cielak nie miał rogów zawsze po 4-5 tygodniach już sie pojawiały ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaReK    0

ja tez mam jałówke ktora od urodzenia nie ma rogów juz jest zacielona i mi w sumie brak poroża nie przeszkadza :) przuynajmniej sie wyróżnia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

pioter one sa wyczuwalne tylko jak cielak był w jej wieku czyli ok 6 tyg to rogi były ok 2 cm

a co do nasienia to może i tak ale czy są bezrozne HF

a mogą jej jeszcze urosnąć jak myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jachu85    2

ja mam 4 jałówki i chyba 5 byków bez rogów. krowa była pokryta miesnym : Aberdeen Angus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u mnie jałocha ma już prawie rok i rogów nie ma ale to już taka rasa jej ojciec też nie miał


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

My teraz wypalamy od wszystkich cielaków :) Ponieważ to kwestia bezpieczeństwa gdy krowy wychodzą na pastwisko :) Ale jeden raz mieliśmy byczka i też nie miał rogów-Ale krowa była pokryta mięsnym :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Mój kolega też wypala rogi wszystkim cielakom już pare lat, ja osobiście tego nie robie ale mam 2 jałówki bez rogów ich mama też ich niemiała, choć troche śmiesznie wygądają.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

dziękuje za doradzanie mozecie jeszcze tu się wypowiedzieć jesli ktos chce cos się spytac czy powiedziec,ale okazało sie że ten co od niego kupiliśmy to jałoszkie to ma krowy też bez rogów i ona niebędzie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

planuje chów opasu w kojcach przydało by sie wypalić młodym cielakom rogi w jakim wieku trzeba przeprowadzić ten zabieg trzeba dawać znieczulenie cielakowi??? Podobno niezłe zapachy przy tym są???


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

głupi jaś dla bydła przy usówaniu rogów, wypalaniu itp czy można to gdzieś kupić legalnie poza włażeniem weterynarzowi w 4litery?


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Mój sąsiad idiota osuwał 10 krowa rogi brzeszczotem... Domyślacie się jak krew leciała... Mi kiedyś się krowa zerwała (bo mam na łańcuchach hf i mięsne) i uderzyła w taczkę i ułamała róg. Kurde nie mogl jej sie zagoić przez 2 tygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Mój znajomy stosuje takie maści u małych cieląt jak tylko zaczynają rogi im wychodzić i ta maść powoduje zaprzestanie rośnięcia rogów, więc warto jeśli chcesz mieć krówki bez rogów.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vincent    0

To jest sztyft dekornizujący ja go zamówiłem jak mi przyślą to wtedy napisze o nim czy jest skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

Stosowałem ten sztyft dekolonizacyjnych i jest skuteczny na 70 % po prostu z czasem u niektórych sztuk wyrastają takie "niedorobione " rogi :D

Jest to jednak bardzo wygodne i niema takiej rzeźni jak przy wypalarkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Witam

powiedzcie mi jak to jest z tymi gumkami na rogi??

Czy krowy nie cierpią?????

I czy niema powikłań?????????

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

najlepsze są wypalarki, jeżeli umiejętnie wypalamy to nic nie odrasta:D ja jakoś nie wierze w te sztyfty czy opaski uciskowe:P (uczę się w technikum weterynaryjnym) i troche nam o tym tłumaczą:lol: najlepsze dla zwierzęcia jest wypalanie


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj