Miki7211

Wypalanie rogów u bydła. Dekornizacja

Polecane posty

korsarz    7

Dobrym środkiem na uspokojenie jest sedazin ja to daje jak łapie młodzież i odsadzam od mamek, 1 cm na 100kg robi ze zwierzęcia potulnego baranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Witam. Ostatnio zastanawiam się nad poobcinaniem rogów u moich krów z tym że oborę mamy uwięziową i mam obawy że niektóre młode krowy będą mogły ściągać sobie łańcuch przez głowę . Czy jest na to jakiś patent?

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

U mnie jest 90 sztuk bez rogów, stoją na stanowiskach od 1 roku życia i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby któraś ściągnęła sobie łańcuch przez głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cześć Wam. A przy jakiej masie wypalacie rogi. Jeszcze nigdy nie widziałem jak to się robi, weterynarz też się zdziwił jak się go spytałem ,a chciał bym trzymać byczki luzem.

 

Siema ja wypalam jak mają od 4/5tyg ale sprawdzam co tydzień gdyż różnie bywa mam wypalarkę portasol irlanska dałem 700zł jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

dostałem ulotkę z takim preparatem bovi dehorning paste i chciałbym spróbować tego użyć czy ktoś już go stosował? przynosi efekty ? Jak sie go stosuje nakłada się na niewyrośnietę rogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

U nas człowiek który wypala dawał zastrzyk w szyje cielaki usypiały i wypałał teraz daję z tyłu zastrzyk cielak nie widzi i później nie boi sie tak zastrzyków ,daję ten zastrzyk w żyłę od ogona .Zdażały sie przypadki że jak zamało przypalił to rogi ciutkie rosły ale nie były takie duże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

ja kupilem wypalarke portasol III za 450zl gazowa;P kupilem dla cielakow buteleczke Vetaxyl'u 20ml za 20 zl ( starcza na 20 cielakow) cielczki leza nieprytomne przez pol dnia a wypalanie to 1 min na cielaka super sprawa;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

To jakiś mocny środek albo dużo dajesz u nas jak wypalają to 15,20 min i się budzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

daje 1ml :P tylko cielaki male bo 3 tyg i leca pod wypalanie;P ostatnio 6 mialem robionych to siersc obcinalem przed wypalaniem z rogow. owiele lepiej bo smrodu chociaz takiego nie bylo a i widac lepiej i zdezynfekowac latwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najlepiej użyć wypalarki o dużej mocy i zabieg trawa 3 sek. najlepsze wypalarki dostępne na rynku to te z żółtą rączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

ja kupilem wypalarke portasol III za 450zl gazowa;P kupilem dla cielakow buteleczke Vetaxyl'u 20ml za 20 zl ( starcza na 20 cielakow) cielczki leza nieprytomne przez pol dnia a wypalanie to 1 min na cielaka super sprawa;P

możesz powiedzieć w jaki sposób nabyłeś Vetaxyl?nie miałeś z tym jakichś problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

RETY to się nie dziwie ze musisz dawać znieczulenie jak wypalanie trwa jedną minutę, słabo ci nagrzewa głowicę dekornizatora

musi być spirala o mocy co namiętniej 300w

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
nagrzewnica nagrzewa dobrze tylko jak sam wypalasz rogi to jednak schodzi wiecej czasu z przymiarka do tego niz same wypalanie (nie łap za slowka) przy najblizszej okazji nagram filmik jesli bedzie mial mi kto kamerowac...a sam vetaxyl bez zadnego problemu dostalem w promieniu 15km mam 5 weterynarzy kazdy walczy o klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ok.ok ja też nagram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

słyszał kto może a przede wszystkim czy używał pasty dekornizacyjnej na bazie silnie żrącego wodorotlenku sodu?

podobno działa bezboleśnie a efekt jest długotrwały,co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie dołączam sie do pytania kolegi martin0000 czy ktoś juz robił coś własnie taką pastą? widziałem własnie taki zabieg na internecie ciele prawie nic nie cierpi a zabieg trwa tylko pare minut. co sądzicie o takim rozwiązaniu? 

nawet znalazłem tą paste do kupienia nawet nie jest droga 

a tutaj link:http://e-horse.pl/pl/p/Pasta-dekornizacyjna-do-usuwania-rogow/1264

 

Edytowano przez przemekk800i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście lat temu testowaliśmy coś podobnego, działa średnio, cielaki to rozcierają, bo je szczypie i sumarycznie mają wypalony kawał skóry na głowie. Przy wypalarce boli tylko chwilę i cielę się tak nie męczy jak z tym.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze sięsprawdza. trzeba pocierać z zlążek roga z minutkę. ale taki sztyft starcz na 6-10 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

w jakim wieku cielaków najlepiej wypalać rogi ?  zeby łatwo sie to robiło i nie zagrażało życia cielakom ?

Edytowano przez DobryxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Ja najbardziej lubię 2-4 tygodniowe cielaczki. I uważajcie ludzie z tymi wszystkimi środkami do sedacji - przede wszystkim żeby sobie samym nie wstrzyknąć i żeby dzieci nie miały dostępu...


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

wypalam rogi kolba elektryczną która rozgrzewa sie do 630 stopni tego roku ok 30 cieląt przeszło zabieg. W miom przypadku wygląda to tak ze po wypaleniu czy nawet przypalenu małych rogów zapuszszam to tzw  Animedazon Spray jest to antybiotyk po którym jeszcze nie miałem przypadku by cielak chorował nie mia.l apetytu czy rana po zabiegu sie zlę goiła kosztuje to ok 40-50 zł.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/dekornizator-elektryczny-usuwanie-rogow-220-v-i5185525241.html?reco_id=d1753464-3ddb-11e6-835f-56847afe9799&ars_rule_id=201 >>> ja posiadam ten i moge go z czystym sumieniem polecic, wypalilem nim ok 150 rogow i jest ekstra, jak sie nagrzeje to bardzo szybko idzie praca 20 sek-30  i  rogu nie ma, jesli masz prad pod nosem to nie warto przeplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
    • Przez petroszz
      W tym temacie wpisujcie targowiska gdzie można kupić/sprzedać cielaki/krowy/bydło i podawajcie lokalizacje.
       
      Mnie osobiście interesują targowiska w Hajnówce, Kleszczelach. Kiedy się odbywają?
    • Przez Ferdek07
      Składaliście wnioski o nadanie longin i hasła do zgłaszania zwierząt jak wam to się podoba i co wpisać w rubryke o miejscu pobytu/utylizacji zwierząt padłych czy coś takiego taka rubryka jest :rolleyes:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj