Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Przepisanie gospodarstwa

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
35 odpowiedzi na ten temat

#1 Krzysiek2121

Krzysiek2121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 12:57

Witam. Szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Mianowicie moi dziadkowie chcieliby przepisać na mnie swoje gospodarstwo rolne. Chodzę do liceum i nie wiem czy wogule jest taka możliwość. Prosze o odpowiedź także co muszę zrobić aby móc starać się o dofinansowania.
  • 0

#2 Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 13:12

he a w której klasie lo jesteś? jeśli w 1wszej to jak najszybciej pzrenieś się do technikum rolniczego :D, albo potem studia rolnicze, albo po studiach podyplomówka rolnicza, a tak wogóle to o jakie dofinansowania pytasz? młodego rolnika chcesz dostać?

a tak wogóle to jak to jest osoba bez wykształcenia rolniczego może brać dopłaty tak wogóle czy od tak kupić sobie ziemi i płacić krus?
  • 0

#3 Krzysiek2121

Krzysiek2121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 13:18

jestem w 2 klasie i nie chce mi się przenosić. No właśnie nie wiem czy można bez wykształcenia rolniczego i dlatego się pytam :D
  • 0

#4 manko

manko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • 3548954

Napisany 14 grudzień 2008 - 13:33

przejmujący gospodarstwo rolne powinien przedstawić dokument posiadania
kwalifikacji rolniczych
  • 0
we wszystkim trzeba zachować umiar...

#5 Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 13:35

to przejmując ale gdybym nie mając wykształcenia rolniczego kupił kilka ha ziemi i chciał wystawić na dopłaty i uprawiać to to czy mógłbym normalnie dostawać te dopłaty?
  • 0

#6 Wiatru

Wiatru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • 9923567

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:42

ja tez dolaczam sie do pytania czy mozna skożystac z programu " modernizacja gospodarstw rolnych" jezeli sie nie posiada wykształcenia a ma sie staz pracy w rolnictwie ??
  • 0

#7 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2725 postów
  • 7964877

Napisany 14 grudzień 2008 - 16:37

to przejmując ale gdybym nie mając wykształcenia rolniczego kupił kilka ha ziemi i chciał wystawić na dopłaty i uprawiać to to czy mógłbym normalnie dostawać te dopłaty?

Dopłaty jako takie nie maja nic wspolnego z wyksztalceniem rolniczym czy stazem. Masz ziemie=masz dopłaty. A czy mozesz kupic tak sobie ziemie to nie wiem ale chyba tak.
  • 0

sprzedam opryskiwacz Pilmet 600l/12m

www.olx.pl/oferta/pilmet-612-opryskiwacz-600-litrow-12-m-belka-CID757-ID4myB9.html

#8 Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2422 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 18:20

moj nauczyciel od mechanizacji powiedzial ze jak sie nie ma uprawnien rolnika to sie nie dostaje doplat ani nie mozna ziemi kupowac no i nie wiem czy wogole mozna gospodarstwo prowadzic. ale zawsze jest wyjscie. zawsze mozesz chodzic do szkoly zaocznej na technika rolnika i potem (nie wiem dokladnie po jakim czasie) zdajesz egzamin zawodowy technik rolnik. no ale to by cie duzo czasu kosztowalo bo musisz pierw to liceum zakonczyc no a dopiero potem isc na zaoczne.
  • 0
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#9 piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • 5135320
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:08

Z tego co wiem to aby przepisać pole na rentę strukturalna musisz mieć wykształcenie rolnicze i bez tego nie ma co nawet próbować w dniu składania papierów musisz okazać jakie posiadasz kwalifikacje wystarczy mieś wykształcenie średnie dokumentem takim może być świadectwo ukończenia szkoły ( najlepiej jakieś policealne technik rolnik albo technikum )
  • 0
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała  
ZETOR - Polubisz prace w polu

#10 pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • 6539544

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:19

a więc tak ziemie mogą ci przepisać bez żadnej szkoły. Mi ojciec przepisał gdy miałem 15lat. Ale gdybyś chciał się starać o dopłaty lub kredyt bezzwrotnt lub na dotację dla młodego rolnika (50 000), lub nawet dokupić kawałek gruntu ornego, musisz mieć skończoną szkołę rolniczą lub kurs który trwa 3 miesiące.Gdy ukończysz 18 lat masz 1 rok czasu na zaliczenie tego kursu lbu składasz wniosek i oni ci przedłużą do 3 lat jeśli jest taka potrzeba.Życz powodzenia. :D

PS: to było 5lat temu chyba nic sie nie zmieniło po wejściu Polski do UE.
  • 0

#11 Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:57

he kurs w 3 miesiące? już chyba te szkoły co w rok sie robiło według jakiejś ustawy już nie istnieją? tylko technikum rolnicze studia rolnicze lub roczna podyplomówka rolnicza :D
  • 0

#12 pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • 6539544

Napisany 15 grudzień 2008 - 19:07

znajomy poszedł na ten kurs, bo nie mógł kupić dzierżawionej ziemi.3 miech chodził w Sobote lub Niedziele i na końcu test teoretyczny i praktyczny. Zdał :D
  • 0

#13 Krzysiek2121

Krzysiek2121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 14:20

a jaki to jest kurs, gdzie sie na niego można zapisac? Czy jeśli przepisywali by mi kiedy bym miał już skończone te 18 to byłyby jakieś jeszcze inne problemy ??
  • 0

#14 pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • 6539544

Napisany 17 grudzień 2008 - 18:55

Jak mi przepisywali to nie miałem żadnej szkoły rolniczej.Chodziłem do Gimnazjum :D .A kurs możesz zrobić w szkole rolniczej.Tam gzie jest technikum rolnicze. :D
  • 0

#15 bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 21:17

chłopaki mam problem bo wujek starsza osoba nie ma nikogo blizeszgo niz ja i moja rodzina tak wiec zeby dostawac emertyture wydzierżawił swoje pole mojej mamie ale teraz chce przepisac pole , budynki i maszyny na mnie i mam pytanie czy musze sie przeniesc do szkoly rolniczej ?????????? aby mógł na mnie to wszystko prze pisac :)

proszę o pilna i szybko odpowiedź ;)
  • 0
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#16 krzysztof0615

krzysztof0615

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • 9520005

Napisany 18 kwiecień 2009 - 22:53

ja w ogóle takie coś słyszałem żeby kupić lub przejąć po kimś ziemie to trzeba skoczyć szkole rolniczą lub jeden z rodziców musiał by co najmniej 5 lat być rolnikiem, bo bez tego to tylko można kupować lub przejmować działki budowlane a nie rolne ;)
  • 0
Ursus bogiem, Orka nałogiem, Prasowanie zabawą, A ropa podstawą:-)

#17 pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 18:37

nie ma takiej konieczności abyś zmieniał szkołę,i wykształcenie rolnicze nie jest potrzebne ja otrzymałem gospodarstwo jako 2 latek. ale dowiedz sie czy nie zapłacisz podatku ccp/czynności cywilno prawnych/ to mnie spotkało niestety
  • 0

#18 adrian30

adrian30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 19:07

A jak sprawa wygląda gdy chodzę do zawodówki na mechanika i operatora maszyn rolniczych?
Coś słyszałem, że potrzeby jest staż 5lat stażu w gospodarstwie i płacić krus w charakterze innym niż domownik.
Jak to w końcu jest?
  • 0

#19 pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 19:40

przepisać mogą zawsze tylko ty jesli będziesz chciał uzyskać wsparcie dla młodego rolnika to musisz uważać wychodzą różne sprawy po zakończeniu edukacji /rozpoczęcie działalności rolniczej/
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 17:46

ale jak nie bede miał wykształcenia rolniczego chociaż średniego to raczej nie bede mógł sie starać o żadne dotacje i programy dla rolników to po co mi ta ziemia jak nie bede mógł z niej korzystać w 100 % to juz wole zmienić szkole B)
  • 0
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk