Skocz do zawartości

Zdjęcie

DF, Lamborghini, Same...

141 odpowiedzi na ten temat

#121 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 17:58

DF, Lamborghini, Same... Raczej nie powinieneś się bać ;) Żadna nowość w dzisiejszych czasach tylko pewnie twój ojciec tak samo jak mój na początku obawiał się i wynajdował to coraz nowe minusy ;) ELEKTRONIKA kto to naprawi to była główna wymówka
Jak pojeździ sobie to zobaczy że warto :)
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DF, Lamborghini, Same... Dzisiaj, 15:31
  •  

#122 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:04

DF, Lamborghini, Same... a czy to prawda że sprzęgło elek-hydr jest dłużej żywotne niz zwykłe mechaniczne???

#123 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:07

DF, Lamborghini, Same... tak, był chyba na forum temat o jego wyższości nad mechanicznym

#124 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:10

DF, Lamborghini, Same... ale naprawa sprzęgla mechanicznego jest o wiele tańsza niz elek-hydr

#125 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:16

DF, Lamborghini, Same... No niestety tak ale coś za coś ;) i serwisowanie pewnie droższe ;) ale tak szybko się chyba nie popsuje to nie powinieneś się martwić

#126 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:20

DF, Lamborghini, Same... trzeba tylko odpowiednio korzystac z tych bajerów i raczej powinno byc OK ;) ;) :)

#127 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:32

DF, Lamborghini, Same... Dokładnie wszystko ma swoją wytrzymałość i dlatego do wszystkiego trzeba podchodzić z głową

#128 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 18:37

DF, Lamborghini, Same... własnie w tgodniku rolniczym jest to opisane ;)

#129 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 28 styczeń 2009 - 19:35

DF, Lamborghini, Same... Daj skan ;)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#130 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 luty 2009 - 22:34

DF, Lamborghini, Same...

Od roku 2008 Agrotron serii K jest produkowany w włoskiej fabryce SDF razem z odpowiednikami Same i Lambo, zaś inne modele koncernu powyżej 130KM są produkowane w Niemczech ( na stronie SDF nie pisze czy wszystkie)

Przyznaję Tobie rację,a szkoda bo brałem ofertę na niemca a kupuję włocha. Mogłem zamówić wcześniej! :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Kipper

Kipper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 08:05

DF, Lamborghini, Same...

Nie chce sie wtrącać do kłótni, ale wy tu cały czas o wyglądzie zewnętrznym (różnice tylko w masce). Może tak byście się skupili tym co jest w środku (nie chodzi mi o kabine) - może tam są różnice??? Ja jestem tego zdania że płacimy za jakość (no i w pewnym sensie marke). Skąd wiecie że są to identyczne ciągniki (dowody). I jeszcze jedno to co jest np. DF może i jest w MF czy nawet w JD. W dzisiejszych czasach części produkują inne firmy a np. Grupa DF-same ma na celu tylko złożenie w odpowiednią całość. Dla mie to śmieszne jest jak ktoś mówi że ciągnik jest identyczny sugerując się wyglądem zewnętrznym :D

Jak chcesz miec dowody to zamow sobie trzy katalogi czesci tych ciagnikow i se porownaj:D na 99% beda takie same

#132 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 19:52

DF, Lamborghini, Same... a wiec podsumowując cały temat nie ma różnic prócz koloru maski, oznaczeń, napisie na tylnej szybie.

#133 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 29 sierpień 2009 - 18:41

DF, Lamborghini, Same... To jest pewnie to samo co w Valtrze, kolor inny a reszta to samo :]
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#134 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 20 luty 2010 - 16:02

DF, Lamborghini, Same... Hmm ciekawy byłem jakie są odpowiedniki poszczególnych serii w grupie SDF najbardziej interesowała mnie serja agrotron K i ich odpowiedników w Lambo i Same, w lambo nie znalazłem R3 za mały R6 za duży w same znalazłem jest to Iron 100-120 i znalazłem jeszcze coś ciekawszego luknołem na wage a tu ;[ ;[ iron waży przeszło 5 ton a agrotron K przeszło 4400 kg , hm skąd sie to bierze otóż za wagą irona jest taki dopisek: Weight with safety frame. hmm o ile dobrze kojaże angielski to same ma rame ;[ cikawe czy jest ona również dostępna w deutzu K hmm i lambo też troche odstaje inne skrzynie i wogule w kabinie jakoś biedniej. A tak sie naczytałem Deutz fahr Lamborghini Same Hurliman to jedno i to samo tylko maska inna kolor nazwa i cena. jak sie okazuje to raczej nie i każda marka oferuje coś więcej lub mniej. Na koniec chce zaznaczyć że ta niby rama jest chyba w opcji czy coś w tym rodzaju ponieważ na jednej stronie ona jest a na drugiej nie ma ;[ http://www.lamborghi...pdf?ccode=pl-PL http://www.same-trac...pdf?ccode=pl-PL
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#135 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 luty 2010 - 18:01

DF, Lamborghini, Same... tu chodzi o ramę bezpieczeństwa, a nie ramę ciągnika.

#136 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 20 luty 2010 - 22:48

DF, Lamborghini, Same... heheh dobre ;[
Andrzej nie zawsze wszystko jest takie proste ;[
I jednak dalej są takie same, nie udało się obalić tego co jest prawdą ;[
Agrotrony seri M i wyższe nadal robione są w niemcowni, ale Agrotron K już niestety italiano....
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#137 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 luty 2010 - 08:11

DF, Lamborghini, Same... Czego chcesz-Włosi dobrą pizzę robią Dodany obrazek ...

#138 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 21 luty 2010 - 10:20

DF, Lamborghini, Same... Tak sie zastanawiam , przecież SDF ma spore udziały nie pamietam dokładnie jak wysokie ale coś około połowy jak nie więcej w fabryce Deutza która produkuje silniki ( myśle że żadna nowość) ale nie oto mi chodzi . Dlaczego u licha fendtowi sprzedają 4 cyl. silniki z 4 zaworami na cyl a sami wsadzają nawet do 127 konnych ciągników silniki wykonane w tech 2 zaworów na cyl. i jeszzce ta wewn. recyrkulacja ;[ . Nie mogli by tak zrobić jak JD czyli jakaś dopłata i powiedzmy agrotron K z silnikiem 4 zaworowym ;[ . jest to dla mnie bardzo nie zrozumiałe że dla konkurencji dają leprze silniki a do swoich wsadzają takie troche zacofane silniki ( co 4 zawory to 4 ( i fendt ma o 30gram na kilo-wato-godzine mniejsze zużycie ON.)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#139 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:13

DF, Lamborghini, Same... To, że silnik ma 2 zawory na garnek wcale nie znaczy, że jest przestarzały. A oszczędność fendta nie zależy tylko od silnika ale w znacznym stopniu od przekładni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 21 luty 2010 - 11:24

DF, Lamborghini, Same... No niby sie zgadzam że wcale silnik 2 zaworowy nie musi być (wcale nie napisałem że przestarzały)przestarzały i palić dużo paliwa ( choćby silnik DOHC general motors) niby dwa zawory ale jakie!! Ale kolego chyba nie chcesz powiedzieć że owy silnik deutza o którym mowa w wersji 2 zaworowej dorównuje sprawnością energetyczną silnikowi wykonanemu w wersji 4 zaworowej i jeszzcze z zewnętrzną recyrkulacją.
Edit: aha a co uważacie o tych skrzyniach hydro mechanicznych , gdzie by sie nie wgłebić to wszyscy piszą że niewielki udział mocy uzyskiwanej z hydrauliki gwarantuje wysoką sprawność skrzyni ( hydronapędy mają duże straty) ale na plus wychodzi że silnik nie zmienia swoich obrotów tylko nonstop ciągnie* że tak powiem nie fachowo.

Dodaj odpowiedź