Marcinuzz90

Historia i przyszłość koncernu SDF

Polecane posty

brzozak2    241
Weź sobie Same bo to prawie to samo wnętrze się różni i cena jest inna. Chcesz tańszy bierz Same, a jak chcesz drogi to DF. :lol:

zadalem ci konkretne pytanie, czy mozesz odpowiedziec wiec czym konkretnie rozni sie twoj DF od blizniaczego modelu Same???

reszty argumentacji nie zamierzam komentowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Napewno się różnią chodzby jakością wykonania lub jakością części (dlaczego by DF był droższy od Same). Jak by DF i Same różniły się tylko ceną to każdy wziął by Same - po co przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Zapytałem o importerów, bo hurlimann jest chyba najtańszy z całej czwórki...

 

A czy wszystkie te marki mają te same silniki i skrzynie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

silniki mają te same i skrzynie tez ale zalezy w którym modelu, wiodomo ze w ciagniku 200KM nie wsadzą skrzyni od traktora 50KM. wieksze traktory mają z reguły lepsze skrzynie i wyposarzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napewno się różnią chodzby jakością wykonania lub jakością części (dlaczego by DF był droższy od Same). Jak by DF i Same różniły się tylko ceną to każdy wziął by Same - po co przepłacać

może wcześniej się różniły jakością części, ale teraz nowe modele to są klony, różniące się tylko detalami, produkowane w tych samych fabrykach.

Jakkolwiek, wiele osób już to podkreślało w Polsce ze względu na przekonanie że niemieckie jest najlepsza (choćby z nazwy) DF będzie łatwiej odsprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dzieki b0gdan, bo juz zaczalem zalamywac rece :D

natomiast @rexxar, ktory jest posiadaczem nie potrafi wymienic roznicy pomiedzy same i df, pomimo tego, ze wie ze takie sa i dlatego wybral df :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5
może wcześniej się różniły jakością części, ale teraz nowe modele to są klony, różniące się tylko detalami, produkowane w tych samych fabrykach.

Jakkolwiek, wiele osób już to podkreślało w Polsce ze względu na przekonanie że niemieckie jest najlepsza (choćby z nazwy) DF będzie łatwiej odsprzedać

Nie jest to prawda-nie są produkowane w tych samych fabrykach,a nawet państwach( od modelu K)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Ciągniki SDF produkowane w Jackowie czyli DF Agrokid, Same Solaris, Lambo R1, Hurlimann i MF 1400 :lol: schodzą z jednej linii montażowej, i z mojej obserwacji to różniły się tylko maską i błotnikami oraz tabliczką znamionową z nazwą producenta, a te rzeczy były dodawane na końcu linii montażowej :D

 

Dodam jeszcze, że cena 3 pierwszych marek przy identycznej specyfikacji była taka sama :D , nie wiem jak jest z MF bo to już przecież korbanek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
korbanek nic na to, bo nie ma ich w swojej ofercie http://www.korbanek.pl/spolka/pl/massey_fe...i_33315_km.html wiec ich nie sprzedaje i juz

 

Od razu przepraszam za pomyłkę chodziło mi o serię 2400, a taka jest dostępna w ofercie :lol:

 

http://www.korbanek.pl/spolka/pl/massey_fe...guson_2400.html

 

 

właśnie, korbanek i SDF to dwie rywalizujace grupy i nic ich nie łaczy

 

Ja to bym korbanka do SDF nie porównywał, bo korbanek sprzedaje maszyny a SDF zajmuje się inną działką-produkuje je :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wtedy sie zgadza :lol:

co do drugiej czesci to mysle, ze interesy dilerow SDF i korbanka w tej serii ciagnikow nie koliduja ze soba :lol: , ale z ciekawosci sam chcialbym poznac ceny blizniakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

A może w Jackowie mają warunki do produkcji i sobie tak dorabiają :) Przecież MF to już AGCO... wątpię żeby maiło coś wspólnego z SDF.


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Laverda od niedawna jest wspólna własnością AGCO i ARGO, stąd niemal pewne że kombajny FENDT są robione w fabryce Laverdy. Fendt sam produkuje tylko ciągniki, np. prasy produkuje dla niego Galligani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

racja:

Włoska grupa przemysłowa Argo oficjalnie ogłosiła utworzenie joint venture z udziałami po 50% firm Laverda i Agco Corporation
Poza firmą Laverda, połączenie firm obejmuje Fella-Werke z Feucht - Niemcy, która zajmuje się produkcją maszyn do sianokosów i Gallignani z Russi (RA), która produkuje maszyny belujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

To tak na dobrą sprawę to większość zachodnich marek produkujących maszyny rolnicze to jedna wielka rodzina :):):)

Ja już nie nadążam za tym wszystkim i trochę mnie to denerwuje

DF Lamborghini Same większość modeli to to samo a i tak niektórzy upierają się że .... ten jest najlepszy


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

A czy te 3 marki różnią sie wykonaniem???

:)

(skoro wszystkie produkowane są w jackowie, to chyba nie...... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

różnią się, na pierwszej zmianie robi się SAME, na drugiej DF, a na trzeciej Lambo. Pracownicy z pierwszej sa niewyspani i jakość jest średnia, ci z drugiej są wypoczęci to i jakość jest OK , ana trzeciej to przecież środek nocy to jakoś jest totalnie do d... :) Niezła teoria co nie ? :)

a tak serio to teoretycznie jest możliwość różnicowania jakości np tak jak się to robi w przypadku części, podział na montaż fabryczny, serwis i sprzedaż pod inna marką. tak to wygląda w przypadku samochodów, a jak jest w sprzęcie rolniczym to nie wiem, jednak nie wydaje mi się aby firmie takiej jak SDF opłacało się psuć renomę koncernu takimi zabiegami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dzis np rozmawialem z kolega co pracuje w nh i twierdzi, ze ciagniki moga sie roznic osprzetem, ale raczej nie na zasadzie nh - case, czy df - same, a raczej przypadku, czy sytuacji na rynku, po prostu sa zamawiane serie i w zaleznosci od sytuacji moga sie zdarzyc rozni producenci podzespolow.

nie wiem czy jego teoria jest sluszna, ale wydaje sie byc prawdopodobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No nie wiem-jak tak przyglądnąłem się kiedyś dokładniej dla NH TL-A i JXcoś tam :)U to różnice jednak były !-dziwnym trafem (wiem,wiem że to jedno i to samo :))ale Case wykonany był o wiele lepiej-ale oczywiście to moja subiektywna opinia jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Jaro, a jak z ceną czy była proporcjonalna do jakości?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tc56
      W naszym kraju jest wielu miłośników ,których interesuje historia naszego Bizona. Jeśli ktoś ma co ciekawego do powiedzenia na ten temat zapraszam do wypowiadania. Ja sam ostatnio znalazłem ciekawą książkę o fabryce bizonów. Można ją zamówić w Towarzystwie Naukowym Płockim ,oto link http://www.tnp.org.pl/wydawnic.htm pozycja na liście nr.47.Kosz tej książki to 25 zł plus koszty wysyłki.Wszyskim poplecam tą publikację.
       
      Poprawiony adres
    • Przez b0gdan
      Jestem ciekaw kto z forumowiczów zaryzykuje kupno np Agrofarma 100 po uruchomieniu produkcji w chinach?
    • Przez bartek29
      Siema mam pytanie bo tyle osób mi mówi ze gospodarstwa 1-30 ha nie przetrwają nadchodzących lprzyszlych lat mam pytanie czy to prawda
    • Przez mlody90
      Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu
      Szkoła znajduje się w miejscowości Jabłoń, gmina Jabłoń, powiat Parczewski, województwo Lubelskie. Nie ma co się rozpisywać wszystko jest tutaj na stronie szkoły http://www.zsckrjablon.pl/ Zachęcam do odwiedzenia strony szkoły i sprawdzenia kierunków kształcenia
    • Przez poliswerty123
      Czy warto jest przejmować gospdarstwo 12 ha czy kształcić się i mieszkać w mieście?
      Co na takim gospodarstwie uprawiać, hodować?
      Podzielcie się swoją opinią
      Dodam że zawsze miałem śrwednią powyżej 5.0 i teraz jestem w pierwszej liceum
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj