100150

WOM w ursus 5314

Polecane posty

100150    0

Witam!

Od pewnego czasu nie mogę wyłączyć WOM w moim Ursusie 5314, mimo przełączania dźwigni wałek cały czas się obraca.

Cz może wie ktoś co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

nie mozesz wloczyc dzwigni czy jak? bo w moim 4514 nie moge wlaczyc przy uruchomionym silnku tylko przy zgaszonym i zawsze musze gasic silnik by włączyc walek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

z tego co pamiętam to w 5312/14 WOM był włączany chyba hydraulicznie, a w 4511/14 mechanicznie.

 

 

@cezary pewnie masz źle wyregulowane sprzęgło :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100150    0

Wałek ciągle się obraca bez względu na położenie dźwigni, nie mogę go wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

A ten Ursus to jest z nowszej wersji? Jeśli tak to tam jest WOM niezależny,włączany sprzęgłem sterowanym mechanicznie a nie jak pisze kolega@100150 że hydrauliczny. Słyszałem o problemie włączania wałka przy chodzącym silniku ale że nie idzie wyłączyć? może coś pękło przy dźwigni.


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

kręci się tak samo szybko?, pod obciążeniem też?, u mnie tak sie dzieje jak zaczyna oleju brakować. sprzęgło jest sterowane hydraulicznie i czasami nie rozłancza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100150    0

kręci się tak samo pod obciążeniem i bez, nie ma różnicy, tak jakby był cały czas włączony, to jest wersja starsza 97r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5574

Może ktoś coś więcej napisać bo mamy ten sam problem widać że dzrzwignie i cięgła nie są zerwane jest to wersja z 97r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

W ciągnikach 5314 w 97 roku sprzęgło było hydrauliczne przyczyną nie wyłączania sie sprzęgła jest zakleszczenie sie tarczek w sprzęgle wom dodatkowo pęknięty rozdzielacz,wymaga to rozpołowienia ciągnika między tylnym mostem a skrzynią pośrednią,posiadam wszelkie części do naprawy i służę doradztwem 513982414


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

W Garwolinie w składnicy u Królika możesz zapytać a w Mińsku to trzeba by popytać w klepach z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W sumie ja mam na sprzedaż taki wałek nowy od 4514 czyli to samo co w 5314.

Leży nie używany, tylko go trzeba wyczyścić bo na początku był zakonserwowany smarem czy czymś i to teraz wszystko przyległo, ale szczotka druciana i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Ty masz ursusa od nowości? Skoro tak to powinieneś mieć taką końcówkę. Do mojego 5314 dali taką końcówkę przy zakupie. No a jeśli jej nie masz to napewno w najbliższej Agromie powinno być.

Edytowano przez zetorek5011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Tak te wałki dawali do nowego w zestawie,a co do kupna to w Grene zamów.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralex    1

witam

Mam taki problem w ursusie 5312 1996 jeśli włączę wałek bez obciążenia chodzi jeśli coś podepnę chodzi pomału a przy dużych obrotach staje.

Może ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

Miałem to samo jak kupiłem nowego 5314. Na pusto wom chodził, jak podczepiłem rotacyjną to trawy nie mogłem ukosić , i im większe obciążenie to przestawał kręcić. Zadzwoniłem po serwis, zabrali go do siebie i rozpołowili, wymienili pompę na nową, wymienili tarczki i zwiększyli ciśnienie. Kolega ze wsi miał podobny problem, tylko mu skończyła się gwarancja i za koszt tej naprawy zapłacił 10 tyś.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Witam, mam 4514 i nie da się wyłączyć WOM, dźwignia od wyłączania jest jakby zablokowana tylko na pozycji "włącz", ktoś coś wie ?

 


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pająk3050
      Witam poszukuje tylnego korpusu mostu (obudowy) do ursus 3512/5314 może ma ktoś na zbyciu lub posiada kontakt na taki temat ? Najlepiej na terenie województwa Małopolskiego 
    • Przez kris14
      Zauważyłem, że w moim 4514 z wałka WOM'u zaczął wydostawać się olej z tylniego mostu.
      Co może być tego przyczyną, czy wystarczy że założę nowe uszczelniacze?
    • Przez warlok20
      Witam!
      Poruszam temat cieknącego oleju z WOM. Dziś zacząłem rozbierać wszystkie osłony i mocowania wieszaków etc. Problem napotkałem już na starcie kiedy to nie mogłem wybić wałka[1]. Chciałem to obejść i zdjąć jedną ze stron mocowania górnego zaczepu ale jedna ze śrub jest w takim miejscu że musiałbym najpierw odczepić mocowanie dolnego zaczepu... Dopiero przy rozkręcaniu mocowania łańcuchów wieszaków[2] zauważyłem, że śruby[3] mają dwustronny gwint i wykręcałem je całe aby uchylić całe mocowanie. Problem w tym, że jedna ze śrub[3.1] nie chciała się wykręcić z bloku mostu. Teraz pytanie czy ona może jest tam na stałe czy po prostu zapiekła się i trzeba użyć większej siły i pójdzie?

      Druga sprawa to zauważyłem, że za tym mocowaniem jest kwadratowa podkładka, a za nią wałek wom z dwoma ścięciami po bokach na klucz? Żeby dostać się do uszczelniacza mam wykręcić tą "śrubę ze ścięciami"?


       


       
       
       


       
       
       


       
      Znalezione w internecie przykładowe zdjęcie tych "ścięć".




    • Przez Bonex157
      Poszukuję obudowy pochwy lewa albo prawa, ta ktora jest z blokada
    • Przez lesio321123
      Witam szukam.na szybko pomocy otóż. Po zamatowaniu zwolnicy do obudowy mechanizmu roznicowego na górze wystąpiły minimalne luzy po dociagnieciu śrub już mocno na dole wszystko dolega fajnie A na górze jest szpara maucieńka... to przez oringi mogą być za grube?... dodam że śrubki na wkretak płaski którymi przykreca się pierwsza część obudowy zostały dokręcone  Bardzo proszę o szybką pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj