szymekb

Case 1056 XL

Polecane posty

szymekb    0

Witam. Chciałbym dowiedzieć się gdzie znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni biegów, i ile do niej wchodzi litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pojemności dla 956 i 1056 XL:

 

silnik - 12,5 l

skrzynia - 29 l

hydraulika zewn. - 48 l

układ chłodzenia - 24 l

 

Lokalizacji wlewu na tę chwile nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parcho1988    2

Wlew oleju do skrzyni jest pod kabiną. Tak jest w moim 743XL. I od razu ci mówię że nie dostaniesz się do niego. Ledwo ręka tam wchodzi. Jak chcesz najlepiej wlać nie męcząc się to wyjmij wszystkie dywaniki jakie masz na podłodze w kabinie i szlifierką wytnij otwór wprost nad korkiem to wlejesz wtedy olej. chyba że znajdziesz inny sposób. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

witam,

to oznacza, że CASE 1056 ma oddzielny zbiornik na olej skrzyni biegów i hydrauliki?

Sądziłem, że tylny wlew jest na olej przekładniowo-hydrauliczny.

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes34    0

Wlew oleju w 1056 prawdopodobnie znajduje się z lewej strony skrzyni biegów. Jest to śruba wkręcana w bok obudowy skrzyni biegów. Olej wlewasz aż do przelania gdyż brak miarki.(tak miałem w 956xl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parcho1988    2

A nie odkręca się śruby w tylnym moście???? I jak wypłynie to tyle trzeba wlać??? A wlew chyba znajduje się pod kabiną na środku przed siedzeniem. Bynajmniej mam tak w 743XL. I od razu mówię że nie ma dojścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarus    0

Dziekuje za porade. Olej do skrzyni jest po lewej stronie i brak miarki. Odkręca się śrubę.

I oczywiście są oddzielne zbiorniki. To nawet lepiej.

Wiesz może jak to jest z półbiegami. Mój Case to rocznik '89 (chociaż miał być '92 dopiero jak dostałem papiery to się dowiedziałem cóz...!?). Te półbiegi działają jak żółw w URSUSACH? Czy są to rzeczywiście półbiegi na których można spokojnie np. orać. Mam na myśli orać dłuższy czas!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Półbiegi w tym Case to zwykły reduktor, zmiana przełożenia wymaga wciśnięcia sprzęgła i chyba nawet zatrzymania bo raczej nie mają synchronizacji. Na półbiegu można normalnie pracować bez żadnych ograniczeń, redukuje przełożenie o 20% (jeśli dobrze pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Oryginalny to Hytran Ultra, ale ja mam swojego zalanego hydrolem 46 i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

witam wszytskicjh.od 3 dni jesztem posiadaczem case 1056xl z turem i mam kilka pytań do osób które posiadaja taki ciągnik.

1.Jaki agregat bierny polecacie do niego?

2.Jaki olej do silnika zalać(myśle o półsyntetyku)?

3.Czy macie namiary gdzie mozna znaleść częsci do niego w podlaskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie opony na tył jeśli z przodu są 360/70 r28 (12.4 r28) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj