Skocz do zawartości

Zdjęcie

przyczepa samozbierająca

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 18:55

przyczepa samozbierająca Witam mam pytanie czy jest możliwe wykonanie przyczepy samozbierającej made in garaż. Mam do dyspozycji oś, blachy jakiś dyszel, deski 2 stare prasy niskiego zgniotu jedna welger druga john deere, chęci i chce zrobić choćby mała przyczepę żeby przywieść cielakom na zielone i może na sianokiszonkę zwozić. Przydała by się taka przyczepa a jak na razie są ważniejsze wydatki a drobnych brakuje. Może macie jakieś pomysły. Za każdą opinię pomysł bardzo dziękuje. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przyczepa samozbierająca Dzisiaj, 09:30
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 22:19

przyczepa samozbierająca no to musisz jeszcze mieć schemat czyli dobrze się przyjrzyj jakiejś zbierajce masz podbieracz a z podbieracza coś musi wrzycić na przyczepę .Prasy też musiały mieć jakieś podajniki przy prasowaniu (nie chodzi o tego ślimaka)

Ps,Znajdziesz jakąś zbieraczkę za 2 tyś

#3 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 13 grudzień 2008 - 22:27

przyczepa samozbierająca No wlasnie ciekawe jak to cenowo wyjdzie. Bo mala zbierajke to mozna tanio kupic. A made in garaz to nie takie proste.

#4 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 13 grudzień 2008 - 22:28

przyczepa samozbierająca A gdzie noże tnące, wyzutniki to chyba bedzie bardzo truden
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#5 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 22:39

przyczepa samozbierająca Moim zdaniem nie opłaca się robić przyczepy samozbierającej od podstaw. Ceny zachodnich używek + polskich są tak niskie w niektórych przypadkach, że kosztują tyle ile ważą... Za jakieś 1500 zł kupisz samozbierkę do jakiegoś malowania, kupisz kilka częsci i będzie chodzić. A za 1500 nawet nie kupisz części na zrobienie nowej przyczepy, a nie mówiąc o połączeniu i złożeniu tak, żeby wszystko z sobą grało...

Wystarczy dobrze poszukać a znajdzie się niezły "towar" w miarę dostępnej cenie :D

#6 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 22:42

przyczepa samozbierająca te prasy miały taki wałek a na nim takie zaostrzone blachy które z podbieraka brały i podawały do komory prasującej. Najgorsze do zrobienia będzie jak zrobić ten podajnik zgrzebłowy co będzie na tył przyczepy dawał aby miał 2 zakresy prędkości bo przy zbieraniu na powoli to zrobić a do wyładunku musi iść szybko. Może ma ktoś zdjecia z przyczep ale z bliska a może ktoś da rade zrobić film. Teraz z filmem będzie ciężko w zimie. wszystko mam tylko to wymyślić i tyle roboty mniej bo ta jazda 2 razy na tydzień z 2 osiówka po trawę wykańcza.
Ps: jutro porobie fotki tych pras przekładni w prasach podbieraków i tych wałów.

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 23:01

przyczepa samozbierająca nie tak nie tak musisz zajrzeć do środka bo nie kapniesz z opowieści ,Ale działa to tak podbieracz podaje z ziemi i dalej przejmuje to takie cuś w starych takie wielkie widły ( para) podają na przyczepę i tak mogą z 500 kg dalej się przesówa po podłodze taśma (taką jak w rozrzutniku) i wtedy jest miejsce na nowy ładunek

#8 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 23:03

przyczepa samozbierająca I musi być jakaś blacha na tych widłach żeby siano sie nie cofało

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 09:50

przyczepa samozbierająca @petes a te prasy sa na chodzie???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:32

przyczepa samozbierająca właśnie wysyłam zdjęcia tych pras. Prasy są na chodzie ale zakończyły swoją działalność ponieważ aparaty uległy wielkiemu zużyciu.
http://pl.youtube.co...h?v=k01-3OgSWd0 oto foty tych pras

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 09:43

przyczepa samozbierająca Przyjrzyj sie dokladnie czy dalo by rade wyrzcis z prasy czesc odpowiedzialna za wiazanie i zgniatanie. Podajnik w prasie zbiera material i podaje do zgniatania i wiazania. Teraz jak juz zbierze do srodka i ma zamiar podac do zgniotu to zrobic jakis podest zeby podawalo dalej na jakis wozek ciagniety za prasa. Jezeli chcesz zbierac jakies duze ilosci zielonki to moze byc problem z rozlozeniem na wozku. Ale stosunkowo niewielkie ilosci to mozna na zasadzie wsypu na wozek. Moze nawet jakis prosty tasmociag. Naped mysle ze z ktoregos kola zebatego moglbys pozyczyc.
Mam nadzieje ze zalapales o co mi chodzi. Wykopzystac prase do zbierania dalej eby ze zbieraka przetransportowac do wozka.

#12 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 13:15

przyczepa samozbierająca jestem tego samego zdania do @karola44 :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 15:48

przyczepa samozbierająca Nie musisz wyrzucac czesci odpowiedzialnych za zgnatanie. Pracujac beda przesuwaly zielonke na wozek. Na tym wozku przenosnik tasmowy zrob, tylko jakos naped trzeba poprowadzic do niego.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#14 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:04

przyczepa samozbierająca nie wiem czy to zda egzamin. bo w tych prasach zawsze było tak że jak w jelicie zebrało sie trochę trawy to się owijała o te popychacze z blach na wałku. ale musiał bym jakoś wymyślić jak to ze sobą zgrać żeby najlepiej to była 1 maszyna może przy tyle całej tej paki dać oś dłużnicy żeby była oś obrotowa a tą pakę zespawać z prasą. Ten ruch taśmy zrobić z napędu do igieł?? ogólnie to będzie pracować na małą skale ale z 2 razy do roku chce zrobić kiszonki z 3/4ha i wtedy to będzie problem. Dalej rozmyślam aby to zrobić od podstaw bo mam ograniczony przejazd w stodole w której stoją cielaki. Zastanawiam się nad taką koncepcją. Na przodzie podbierak później te żeby z wałem (aby z podbieraka podać na pakę) Na pace łańcuchy z rozrzutnika. Tylko zgrać to ze sobą. Największym problemem będzie ten nagarniacz nie wiem jak to rozwiązać. pod tym wałem wymyśliłem przeprowadzić takie zagięte blachy miedzy zębami aby trawa nie mogła się przedostać na wał i się owijać. Myślę że ktoś mnie zrozumiał. Dzięki za wasze posty bo bardzo mi pomagają. Dostęp do różnego żelastwa mam bo takich różnych rzeczy u mnie nie brakuje i myślę że dam rade. Teraz pomiędzy świętami a nowym rokiem chce zacząć. Dzięki za posty i oczekuje dalszych odpowiedzi pozdro.

#15 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 23:50

przyczepa samozbierająca Mysle ze taka koncepcja byl niezla. Niestety nie wiem dobrze jak pracuja te prasy, ale chyba z tym napedem tasmy od iglic to byloby dobrze. U nas kiedys jak tak przywiesc troche zielonki to przyszepe do prasy welgier sie podlaczalo, aparat wiazacy odlaczony i tylko recznie przezucac na przyczepie. A tutaj zeby zrobic naped na tasme to lepiej jakby sztywno to bylo polaczone z prasa, kola zamontowac na tym wozku i juz cos by bylo.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#16 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 21:46

przyczepa samozbierająca Doszedłem z ojcem do wniosku że:
-zrobimy nową ramę według szer podbieraka tej starej prasy połowę odetniemy (podbierak i wał ze zębami)
-napę łańcuchów weźmiemy chyba z tego ubijaka tam było koło zębate i teraz będzie wolne
ps; wie może ktoś ile kosztują takie łańcuchy do przyczepy lub rozrzutnika musiało by ich być 8m bo przyczepa bedzie długa 4. Jeśli ktoś wpadnie na jakiś pomysł mile widziane

Orientuje sie ktoś w cenach tych łańcuchów + - i jeszcze te jakby tryba co napędzają łańcuchy i są na wałku??

#17 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 18:23

przyczepa samozbierająca nowe łańcuchy jak do rozrzutnika to około 400zł., tryby do nich to jakieś 50-60zł....jak lubisz majsterkować to warto bo pracy bedzie przy tym masa :blink: ....za jakieś 1500-2000 zł kupisz zwykła przyczepę samozbierającą na chodzie:)

#18 Share rolnik95

rolnik95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 17:35

przyczepa samozbierająca Ja myślę,że ci się to nie opłaca lepiej kupic jakąś tania przyczepkę
Pozdrowienia dla użytkowników.

#19 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 maj 2009 - 14:18

przyczepa samozbierająca i będziesz tak siedział i spawał i ciął i na końcu i tak nic nie zrobisz
to lepiej sprzedać te dwie prasy i kupic przyczepę zbierajacą i mieć spokój
No a le zrobisz jak zechcesz
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 08 maj 2009 - 16:51

przyczepa samozbierająca poszukaj czegoś w miarę taniego w dobrym stanie tak za 2 tyś już spokojnie coś się kupi (sąsiad kupił za taka cenę) a co będzie jak się narobisz wjedziesz w łąkę i będzie d*pa zbita??
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...