petes

przyczepa samozbierająca

Polecane posty

petes    0

Witam mam pytanie czy jest możliwe wykonanie przyczepy samozbierającej made in garaż. Mam do dyspozycji oś, blachy jakiś dyszel, deski 2 stare prasy niskiego zgniotu jedna welger druga john deere, chęci i chce zrobić choćby mała przyczepę żeby przywieść cielakom na zielone i może na sianokiszonkę zwozić. Przydała by się taka przyczepa a jak na razie są ważniejsze wydatki a drobnych brakuje. Może macie jakieś pomysły. Za każdą opinię pomysł bardzo dziękuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to musisz jeszcze mieć schemat czyli dobrze się przyjrzyj jakiejś zbierajce masz podbieracz a z podbieracza coś musi wrzycić na przyczepę .Prasy też musiały mieć jakieś podajniki przy prasowaniu (nie chodzi o tego ślimaka)

 

Ps,Znajdziesz jakąś zbieraczkę za 2 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No wlasnie ciekawe jak to cenowo wyjdzie. Bo mala zbierajke to mozna tanio kupic. A made in garaz to nie takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Moim zdaniem nie opłaca się robić przyczepy samozbierającej od podstaw. Ceny zachodnich używek + polskich są tak niskie w niektórych przypadkach, że kosztują tyle ile ważą... Za jakieś 1500 zł kupisz samozbierkę do jakiegoś malowania, kupisz kilka częsci i będzie chodzić. A za 1500 nawet nie kupisz części na zrobienie nowej przyczepy, a nie mówiąc o połączeniu i złożeniu tak, żeby wszystko z sobą grało...

 

Wystarczy dobrze poszukać a znajdzie się niezły "towar" w miarę dostępnej cenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

te prasy miały taki wałek a na nim takie zaostrzone blachy które z podbieraka brały i podawały do komory prasującej. Najgorsze do zrobienia będzie jak zrobić ten podajnik zgrzebłowy co będzie na tył przyczepy dawał aby miał 2 zakresy prędkości bo przy zbieraniu na powoli to zrobić a do wyładunku musi iść szybko. Może ma ktoś zdjecia z przyczep ale z bliska a może ktoś da rade zrobić film. Teraz z filmem będzie ciężko w zimie. wszystko mam tylko to wymyślić i tyle roboty mniej bo ta jazda 2 razy na tydzień z 2 osiówka po trawę wykańcza.

Ps: jutro porobie fotki tych pras przekładni w prasach podbieraków i tych wałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie tak nie tak musisz zajrzeć do środka bo nie kapniesz z opowieści ,Ale działa to tak podbieracz podaje z ziemi i dalej przejmuje to takie cuś w starych takie wielkie widły ( para) podają na przyczepę i tak mogą z 500 kg dalej się przesówa po podłodze taśma (taką jak w rozrzutniku) i wtedy jest miejsce na nowy ładunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@petes a te prasy sa na chodzie???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Przyjrzyj sie dokladnie czy dalo by rade wyrzcis z prasy czesc odpowiedzialna za wiazanie i zgniatanie. Podajnik w prasie zbiera material i podaje do zgniatania i wiazania. Teraz jak juz zbierze do srodka i ma zamiar podac do zgniotu to zrobic jakis podest zeby podawalo dalej na jakis wozek ciagniety za prasa. Jezeli chcesz zbierac jakies duze ilosci zielonki to moze byc problem z rozlozeniem na wozku. Ale stosunkowo niewielkie ilosci to mozna na zasadzie wsypu na wozek. Moze nawet jakis prosty tasmociag. Naped mysle ze z ktoregos kola zebatego moglbys pozyczyc.

Mam nadzieje ze zalapales o co mi chodzi. Wykopzystac prase do zbierania dalej eby ze zbieraka przetransportowac do wozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jestem tego samego zdania do @karola44 :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Nie musisz wyrzucac czesci odpowiedzialnych za zgnatanie. Pracujac beda przesuwaly zielonke na wozek. Na tym wozku przenosnik tasmowy zrob, tylko jakos naped trzeba poprowadzic do niego.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

nie wiem czy to zda egzamin. bo w tych prasach zawsze było tak że jak w jelicie zebrało sie trochę trawy to się owijała o te popychacze z blach na wałku. ale musiał bym jakoś wymyślić jak to ze sobą zgrać żeby najlepiej to była 1 maszyna może przy tyle całej tej paki dać oś dłużnicy żeby była oś obrotowa a tą pakę zespawać z prasą. Ten ruch taśmy zrobić z napędu do igieł?? ogólnie to będzie pracować na małą skale ale z 2 razy do roku chce zrobić kiszonki z 3/4ha i wtedy to będzie problem. Dalej rozmyślam aby to zrobić od podstaw bo mam ograniczony przejazd w stodole w której stoją cielaki. Zastanawiam się nad taką koncepcją. Na przodzie podbierak później te żeby z wałem (aby z podbieraka podać na pakę) Na pace łańcuchy z rozrzutnika. Tylko zgrać to ze sobą. Największym problemem będzie ten nagarniacz nie wiem jak to rozwiązać. pod tym wałem wymyśliłem przeprowadzić takie zagięte blachy miedzy zębami aby trawa nie mogła się przedostać na wał i się owijać. Myślę że ktoś mnie zrozumiał. Dzięki za wasze posty bo bardzo mi pomagają. Dostęp do różnego żelastwa mam bo takich różnych rzeczy u mnie nie brakuje i myślę że dam rade. Teraz pomiędzy świętami a nowym rokiem chce zacząć. Dzięki za posty i oczekuje dalszych odpowiedzi pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Mysle ze taka koncepcja byl niezla. Niestety nie wiem dobrze jak pracuja te prasy, ale chyba z tym napedem tasmy od iglic to byloby dobrze. U nas kiedys jak tak przywiesc troche zielonki to przyszepe do prasy welgier sie podlaczalo, aparat wiazacy odlaczony i tylko recznie przezucac na przyczepie. A tutaj zeby zrobic naped na tasme to lepiej jakby sztywno to bylo polaczone z prasa, kola zamontowac na tym wozku i juz cos by bylo.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Doszedłem z ojcem do wniosku że:

-zrobimy nową ramę według szer podbieraka tej starej prasy połowę odetniemy (podbierak i wał ze zębami)

-napę łańcuchów weźmiemy chyba z tego ubijaka tam było koło zębate i teraz będzie wolne

ps; wie może ktoś ile kosztują takie łańcuchy do przyczepy lub rozrzutnika musiało by ich być 8m bo przyczepa bedzie długa 4. Jeśli ktoś wpadnie na jakiś pomysł mile widziane

 

Orientuje sie ktoś w cenach tych łańcuchów + - i jeszcze te jakby tryba co napędzają łańcuchy i są na wałku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

nowe łańcuchy jak do rozrzutnika to około 400zł., tryby do nich to jakieś 50-60zł....jak lubisz majsterkować to warto bo pracy bedzie przy tym masa :blink: ....za jakieś 1500-2000 zł kupisz zwykła przyczepę samozbierającą na chodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik95    0

Ja myślę,że ci się to nie opłaca lepiej kupic jakąś tania przyczepkę


Pozdrowienia dla użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

i będziesz tak siedział i spawał i ciął i na końcu i tak nic nie zrobisz

to lepiej sprzedać te dwie prasy i kupic przyczepę zbierajacą i mieć spokój

No a le zrobisz jak zechcesz

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

poszukaj czegoś w miarę taniego w dobrym stanie tak za 2 tyś już spokojnie coś się kupi (sąsiad kupił za taka cenę) a co będzie jak się narobisz wjedziesz w łąkę i będzie d*pa zbita??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj