Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy rolnictwo ma przyszłość??

95 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:59

Czy rolnictwo ma przyszłość?? z drugiej strony:
wcale nie trzeba miec wyksztalcenia wyzszego/ sredniego itp., a mozna byc zaradnym, inteligentym dobrze pojmowac i rozumiec swoja dzialalnosc, ale od nauki i tak sie nie uciegnie, natomiast sposob w jaki sie ja zdobedzie jest na prawde nieistotny :rolleyes:
ale od machania widlami mozna byc co najwyzej pracowitym

koniec OT :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy rolnictwo ma przyszłość?? Dzisiaj, 11:07
  •  

#22 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 17:01

Czy rolnictwo ma przyszłość?? nie jest dobrze ale nie wiem co niektorzy są przewrazliwieni i twierdzą ze człowiek ze wsi nie jest "kims" tylko jedno pytanie kto to jest ten ktos?

uczyc sie trzeba to jest wiadome ale przeciez mozna pojsc gdzies do pracy i obrabiac ziemie a nawet prowadzic hodowle, wszystko zalezy od zorganizowania o chęci, przeciez teraz nie trzeba chodzic za plugiem. nie narzekajcie nie jest tak zle, sa tacy co na swieta nie maja co do garka włozyc a wy zabijecie sobie swinie nawzeracie sie az wam brzuchy pekają-ale i tak jest zle...

ferdek fajnie ze maja po 80ha i jezdza nowymi JD ale niech sie pochwalą ile mają kredytu bo w takim czasie to nie doszli do tego sama hodowlą

co do wideł to zalezy-ja wole podchodzic 1 raz w roku do gnoju i wywalac go widałami niz podchodzic 2 razy w tygodniu i wywyalac "zaawansowana mechanizacja"
z nauka tez nie mozna przesadzac bo cale zycie sie bedziesz uczyl i tak glupi umrzesz :rolleyes:
i wcale nie trzeba miec po 50ha zeby byc dobrym gospodarzem

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 17:20

Czy rolnictwo ma przyszłość??

ferdek fajnie ze maja po 80ha i jezdza nowymi JD ale niech sie pochwalą ile mają kredytu bo w takim czasie to nie doszli do tego sama hodowlą

no mają dużo kredytu, bo jednocześnie budują domy i spłacają niezłe samochody, ale teraz ja czy Ty możemy tylko pozazdrościć tych kredytów, bo kupić 80 ha po 2-3 tyś/ha do tego nabrać kredytów na starych zasadach gdy 3/4te oprocentowania dopłacała agencja to już historia i można sobie pomażyć teraz o takich kredytach, no i spłacają kredyty mają obrót i nie narzekają, narzekają tylko Ci co nic nie inwestują i czekają tylko że coś się polepszy siejąc propagande i wygłaszając teorie że "lepiej żeby wrona sie urodziła niż rolnik" itp. i że nic się nie opłaca
cóż mamy kryzys który napewno odbije się w rolnictwie i najbliższe kilka lat może być trudnych, dlatego można sobie tylko powtarzać że "dobrze to już było.."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 13 grudzień 2008 - 18:10

Czy rolnictwo ma przyszłość?? 'Nie chciało się dźwigać teczki to się dźwiga woreczki" :rolleyes: może coś w tym jest, ale jednak zostaje mnie tam widły w ręce ni kują :D zostaje mi tylko zmodernizować oborę, myślę że kasa z młodego rolnika wystarczy a jak nie to rodzice pomogą trochę babcia, ciocia i hej do przodu :D

#25 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 13 grudzień 2008 - 18:31

Czy rolnictwo ma przyszłość?? siema ludzie nie kazdemu nauka wchodzi do glowy ja np. mam 5 rodzenstwa i wszyscy w miescie siedza a ja np . do miasta na stale nie pójdę poniewaz czuje sie w przyszłości jako rolnik a nie ten Ktos co za biurkem siedzi to co tu jeszcze na tym agro foto robia ci których nie kreci rolnictwo .no moze karzy woli cos innego lub zmienil zdanie ze sie na gospodarstwi nie oplaca a ja mam inne zdanie moze teraz sa inne czasy i moze jest gorzej ale za kilka lat to sie odbije bo teraz bardzo duzo malych gospodarst upada bo nie maja z czego dokladac . no napewno z 5 ha nie wyzyjesz ale ze 40ha to juz da rade
tylko trzeba myslec a nie pod sklep taj jak wiekszosc chlopow z mojej wsi jezeli on woli przekrecic butelkle (jabola) a ziemia lezy odlogiem no to juz niech nikt nie narzeka ze jest zle bo sam sobie zawinil takie jest moje zdanie ja i tak zostane rolnikem moze z początku bende tez pracowal ale bede i prowadzil chodowle ,a doplaty sa bo sa na rozwiniecie gospodarstwa a nie jak niektórzy myslą ze za darmo daja, wezmie i nic nie robi .pozdro

#26 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:05

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Czytam wasze posty na temat pracy za biurkiem. Ludzie żeby pracować z papierami trzeba mieć ukończone studia wyższe i tzw. "dojście", czy uważacie że do pracy w agencjach, urzędach przyjmują z ulicy ? Jak masz mieszkanie to dobrze jak nie to wynajem i opłaty i po kasie, do tego koszty utrzymania w mieście, nie pójdziesz do pracy w biurze ubrany w drelich. Jak masz gospodarkę na poziomie areałowym i maszynowym to tylko wyspecjalizować się od kieliszka stronić to i dochody będą i narzeczona się znajdzie. Co do kredytów trzeba być ostrożnym, pisałem już o kolegach sprzedających w swoje produkty po marnych cenach bo rata goni, tutaj też rozsądek jest potrzebny.

#27 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:23

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Rolnictwo ma przyszłość bo chyba każdy lubi zjeść kotleta, prawdziwą bułkę lub chleb i popić to mlekiem lub piwem w zależności od wieku.

#28 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 22:12

Czy rolnictwo ma przyszłość?? rolnictwo ma przyszłość bo jeść trzeba tego nikt nie obejdzie. A w mieście nie jest tak znowu wspaniale wygląd to ma uroczyściej ubrani, chodź na te ciuchy więcej nie wydaja jak rolnicy (garnitur=pożądne ubranie robocze). Ale i oni maja swe choroby weź wysiedź cały dzień przed papierami i kompem =krutkowzroczność, pokrzywiony kręgosłup a nawet problemy z wypróżnianiem z braku ruchu.

jerzy mieszkanie to nie wszystko chodzi mi o to by być rolnikiem to trzeba mieć ziemi a ona więcej kosztuje niż mieszkanie. I te znajomości a na wsi to ich nie trzeba kto cię przyjmie

Ja wam powiem nie ma wielkich różnic w pracy miasto-wieś tylko taka mentalność szukanie na siłe kto ma lepiej ode mnie ten będzie wróg.

Rolnicy to jak firmy muszą martwic się o zbyt a z kolei pracownicy (czy wieś czy miasto) o pracę, każdego coś dręczy. Jedyną różnica jest to że rolnicy są zależni od pogody czyli natury

A każdy niech robi to co lubi, najlepiej jeżeli to będzie praca jeśli się nie da to hobby. Bo najważniejsze jest zdrowie zarówno fizyczne jak i może ważniejsze psychiczne

#29 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 18:57

Czy rolnictwo ma przyszłość?? dostaliscie takie książeczki z ARiMR w nich jest napisane jak mamy gospodarzyc aby dostawac doplaty bo tak teraz jest w całej uni. tylko szkoda ze nie pomysleli ze rolnicy w uni dostają 5tys zł na hektar weic chyba im latwiej bedzie wybudowac plyte gnojową-paranoja...

#30 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 19:47

Czy rolnictwo ma przyszłość?? ja też mam ten dylemat czy pójść do szkoły rolniczej czy nie bo wszyscy zobaczyli pieniądze w budowlance albo w mechanizacji i wszyscy się tam pchają ale np w budowlance nie jest tak lekko jak się wydaje wszyscy mówią że z rolnictwa nie ma pieniędzy ale to wciągnęło mnie jak narkotyk a jak chodzi o dziewczyny to tata mi opowiadał jak dziewczyny patrzyły tylko żeby była duża obora,stodoła A TERAZ PATRZĄ ŻEBY TEJ OBORY,STODOŁY NIE BYŁO ŻEBY SIĘ LEKKO ŻYŁO

POZDRO ;) :P
Wielki fan case jx/new holland td

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 21:39

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Ja wam mówię,że rolnictwo się rozwinie i za jakieś 5 lat polskie rolnictwo będzie dochodowe i dobrze rozwinięte.
A teraz to trzeba przecierpieć i przetrzymać,połowa wymięknie i dlatego się polepszy,bo będzie za mało mleka,trzody,jajek i innych produktów.

A jak ktoś ma co przejąc i chce gospodarzyć to niech robi to co chce.

Jak to mówią: żądna praca nie hańbi.
A rolnictwo to po prostu firma,tylko są większe i mniejsze, pracują i nie pracują w nich ich właściciele.

#32 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 31 grudzień 2008 - 22:57

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Teraz nie są za dobre czasy dla polskich gospodarstw, ale za kilka lat wszystko się odwróci i każdy rolnik wyjdzie na prostą. Tylko jedno mnie zastanawia dlaczego masarnie kupują trzodę z zagranicy, a nie z Polski. Toć przecież polskie lepsze. A potem mówią w wiadomościach o wirusach w zachodnim mięsie jakby kupili polskie to by i rolnik zarobił i masarnie nie miałyby problemów.

#33 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 12:01

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Ja również jestem mocno związany z pracą na roli ale...... Niestety W mojej okolicy nie ma możliwości rozwoju no i się uczę ( co nikomu nie zaszkodzi). Podejmując życiowe decyzje nie można kierować się jedynie "umiłowaniem" czegoś np. rolnictwa, trzeba przemyśleć ZA i PRZECIW. Moim zdaniem duża część gospodarstw jest skazanych na zagładę zwłaszcza tych małych, zostaną ci bardziej agresywni i skierowani na rozwój. No niestety ciężko jest utrzymywać siebie i rodzinę z 10ha.
Moja rada jest taka: zastanów się dobrze i nie rezygnuj z nauki.

#34 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 12:30

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Przede wszystkim trzeba się wykształcić bo to podstawa! a jeżeli masz takie upodobania i perspektywy to zajmij się rolnictwem i pokaż ludziom że rolnictwo to też porządny zawód i dochodowy i nie przejmuj się tym co ludzie mówią i dąż do celu!

#35 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 09:15

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Moim zdaniem rolnictwo przetrwa, a raczej musi przetrwać bo ciekawe co ludzie z miasta będą jeść jak na wioskach zabraknie świnek, z czym będą jeść przed wyjściem do pracy płatki jak zabraknie krówek.