Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy rolnictwo ma przyszłość??

95 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 12 grudzień 2008 - 23:17

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Mam dylemat :/ choć wszyscy w domu twierdzą że z rolnictwa nic nie będzie, bo unia 'da nam w łeb' ja myślę, że się mylą... Każdy odradza mi rolnictwo :D mówią, że lepiej pracować w biurze bo tam lżej, no ok, ale mnie to nie kręci. Wolę być 3 godziny w oborze niż 30 min w książkach :rolleyes: Czy mają rację?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy rolnictwo ma przyszłość?? Dzisiaj, 04:15
  •  

#2 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 09:42

Czy rolnictwo ma przyszłość?? mają rację chyba że "zapach" gnoju cię podnieca

#3 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 12:02

Czy rolnictwo ma przyszłość?? nie wiem czy za 20 lat jak twoj rowiesnik bedzie siedzial na cieplej posadce za biurkiem, a ty z widlami w reku dalej bys tak twierdzil...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 13 grudzień 2008 - 12:14

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Właśnie tak, i jak jeszcze po tych 20 latach " w rolnictwie " po kręci Ci stawy itp., to już będziesz wiedział ... .
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#5 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 12:58

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Ludzie - to najlepiej wszyscy idźmy do biura. Tylko kto zostanie na wsi, jak takie macie podejście(osoby wyżej). Nasi rodzice, dziadkowie pracowali tyle lat rolnictwie i większość ma lepsze zdrowie niż ci z miast. Dlaczego z widłami? Z widłami było 20 lat temu u wszystkich, a teraz już tylko mali gospodarze, których nie stać na zaawansowana mechanizację tak pracują. Nie rozumiem Waszego podejścia. Może ktoś ma sentyment, do ziemi, do ojcowizny. Nie każdy idzie na łatwiznę, chyba że na prawdę warunki są niekorzystne do prowadzenia gospodarstwa.

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 13:16

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Ludzie skąd wy się znaleźliście na af (na forum rolniczym) potrafie zrozumiec mieszczucha który może uważać pracę na roli za mało ciekawą, ale mieszkańca wsi który wychował się na gospodarce i tak lekceważąco podchodzi do pracy swoich rodziców to nigdy nie zrozumiem i w mojej ocenie tacy ludzie są źle postrzegani.
Znam młodych rolników którzy 5-7 lat temu z kilku ha przepisanych od ojca mają teraz po 50-80ha i śmigają nowymi john deerami więc jak ktoś ma pasje i chęci do pracy to można, fakt troche zadłużeni są ale można to traktować jak normalną firmę, a nie na wstępie załamywać się, jeśli rodzice na starcie tak ci błogosławią to nic z tego pewnie nie będzie bo pewnie wziąsć kredyt czy zainwestować niepozwolą i wielka wojna będzie a jak będziesz działał nba 1/4tą gwizdka to szkoda zachodu, pozatym teraz jest dużo tródniej o kredyt i ziemia jest droga i wszystko jest mniej fajnie ale tak to jest że raz jest lepiej a raz gorzej.
Co do pracy w biurze to proszę bardzo lub pracy nauczyciela za 1200zł może po 20 latach 1800zł teraz na dojazd do pracy z 500zł opłaty za mieszkanie i cóż na życie już nic nie zostaje!!! A w biurze praca umysłowa (przekładanie papierków) nei wiem jak was ale mnie bardziej nurzy i męczy jak ten sam czas spędzony w polu :rolleyes:

#7 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 15:30

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Mlodociany17 też mam dylemat czy zostać na gospodarce czy iść do miasta i jak to mówią moi znajomi zostać kimś heh :rolleyes: ja np: lubię rolnictwo, wiem że to ciężka praca ale jednak mnie do niego pcha i nie wiem co czynić ze swoim życiem :/
Ale chyba zostanę rolnikiem i będę sie cieszył ze swojego życia może być trudno ale mam nadzieje że poradzę.
P.S Moim zdaniem dali te dopłaty po to żeby rolnictwo ożyło ludzie łapali kawałki ziemi nawet sie bili, wyzywali ale co teraz cena zbóż jest niska, cena kukurydzy niska i jak tu teraz inwestować, rozwijać sie? . Zobaczycie ludzie rzuca gospodarkę (większość) i pójdą do miasta i moim zdaniem znowu nastaną dobre czasy dla rolnictwa PL :D .

#8 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 grudzień 2008 - 15:40

Czy rolnictwo ma przyszłość?? ja uważam że jeśli ktoś ma zamiłowanie do gospodarki to da sobie rade a ucieczka do miasta bedzie ostatecznością Pamietaj jeszcze zdążysz to zrobic ale jesli niemasz głowy do siedzenia za biórkiem z nosem w papierach to na siłe się nie przerobisz i ta praca nie bedzie dawac Ci satysfakcji a rolnictwo było jest i według mnie zostanie Jak czytam te wypowiedzi pierwszych osób to aż głowa boli .To co wy tu robicie jesli uważacie że w miescie jest lepiej??!!
pozdrawiam tych co mają zamiłowanie do tego co robią czyli do rolnictwa :rolleyes: będzie dobrze niedamy się wygrysc produktom moodyfikowanym genetycznie z zagranicy

#9 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 15:49

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Szkoda że ten temat jest poruszany kolejny raz. A wnioski i tak będą te same... Jedni wolą to inni tamto...
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#10 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 13 grudzień 2008 - 15:52

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Widze że jestem kolejną osobą która nie wie czy zostac na gospodarstwie czy dac sobie spokój. Praktycznie wszyscy mi odradzają prace w gospodarstwie... ale rolnictwo to moja druga miłośc(pierwsza to moja narzeczona :rolleyes: ) więc nie odpuszcze i zostane...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 15:57

Czy rolnictwo ma przyszłość?? :D czy narzeczona podziela Twoje zamiłowanie do rolnictwa? :D
Każdy ma prawo wyboru i może sobie zdecydować że zostanie na roli, ale o wiele tródniejsze może się okazać znalezienie laski która ma taką samą pasje :rolleyes:
Tak jak tu część wypowiedzi w tym poście że rolnictwo to bagno a z tego sami chłopacy, tak jest to tylko część ale ja osobiście nie znam laski którą fascynowało by rolnictwo lub chciała by zostać na gospodarce z własnego wyboru, a właściwie wszystkie w gospodarke widzą tylko jako obóz pracy przymusowej (dla ścisłości piszę tu o przypadku gospodarstw mlecznych )

#12 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:04

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Ja tam raj samo mam jak wy. Znajomi mówią że ja już za bardzo jestem wciągnięty w gospodarzenie. I wydaje mi się że mają racje już od ok 2 lat jest tak że ojciec tak jakby do pomocy wiekszość prac ja robie. Narazie będe ciagną to jak sie da myśe z Czasem pójść do jakiejś roboty i zostawić sobie ziemi tak żebym spokojnie mógł sobie obrobić w czasie urlopu albo po pracy nie zajmowac się chodowlą. Z drugiej strony kusi mnie ciągnąć aż rodzice na struktóralną pójdą wyrwać cos na młodego zainwestować postawić jakąś obore rozwinąć się szerzej. Ojciec tak samo mówi że zależy ode mnie gdybym chciał to by pomógł i postawić i obore i jakies garaże wieksze wiaty. Narazie poczekam jeszce troche kupie jakiś ciagniczek pare gratów i zobacze jak to się potoczy. żeby nie wciagnąć się np jakimis kredytami i tak dalej a potem odmieni mi sie że nie potrzebnie zostałem

#13 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:09

Czy rolnictwo ma przyszłość??

czy narzeczona podziela Twoje zamiłowanie do rolnictwa?

Powiedziała mi że praca na gospodarstwie jej nie przeszkadza i że nie widzi żadnego problemu... tylko przeszkadza jej czasami jak zacznę sie rozgadywac na temt rolnictwa :rolleyes: To jest moja wada(albo i zaleta). Mogę gadac na temat rolnictwa 24 h na dobe...

#14 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:29

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Rolnictwo to taka materia, w której trzeba się poświecić. Praca ciężka, w przypadku hodowli jest się 'uwiązanym', na wakacje nie wyjedziesz bo są żniwa. Często słysze takie argumenty. Ale sami powiedzcie? Czy lepiej iść na łatwizne i uciec do miasta, by siedzieć za biurkiem i papierki przekładać? Jakość życia w samej Polsce lekko się poprawiła, już nie widać tych różnic w przypadku miasto - wieś. Częściej widze o wiele ładniejsze domki i obejścia na wsiach niż np na przedmieściach.

Patrząc realnie: ceny produktów, paliw, usług - wszystko poszło w góre. Rolnikowi ciężko jest się teraz utrzymać : horendalne ceny nawozów - śmieszne ceny zbóż. Uroki gospodarki państwa i wolnego rynku. Ale nikt nie mówił, że z wejściem do Unii luksusy zapanują. Moim zdaniem rolnictwo w Polsce wygląda znacznie lepiej, a na allegro coraz więcej Ursusów sprzedają...:rolleyes: Także nie ma co się zniechęcać, jeśli kochacie rolnictwo i macie możliwości by w tym kierunku się rozwijać to tak czyńcie. Uf sie rozpisałam :D

PS. @Ferdek jeśli nie znasz przykładu takiej dziewczyny, to dobrze rozejrzyj się na AF. Bo wydaje mi się, że coraz więcej nas jest :D
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:36

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Sorrki @360P wiem że są dziewczyny na af co mi się bardzo podoba :rolleyes:, chodzi tylko o to (specjalnie napisałem że chodzi o gospodarstwa mleczne) że moje znajome poprostu przeraża tylko wizja dojenia krów i chyba tylko to w tej całej gospodarce :D :D , a czy dziewczyny na AF potrafią doić krowy?
ps. kiedyś moja znajoma z miasta (wybitny mieszczuch) zajrzała co się dzieje w oborze akurat na dojeniu i mama oczywiście zaproponowała możliwość zdobycie niebagatelnej umiejętności dojenia krowy no i spróbowała a ile potem z dumą opowiadała o tym wszystkim znajomym z dumą że pierwszy raz spróbowała i jej to wychodziło B)

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:38

Czy rolnictwo ma przyszłość?? jesli twierdzicie ze sama pasja mozna sie czegos dorobic to moim zdaniem jestescie w bledzie :rolleyes: i jak ma takie zamilowanie teraz do widel to przyszlosci jak sie nie bedzie uczyl to z nimi zostanie...
nie widzialem zadnego rolnika co by od przewracania gnoju jezdzil teraz nowym jd, za to widze ludzi ktorych ksiazki nie parzyly, rozumieja zasady chemii, biologii, makro i mikroekonomii (wtedy nie glosza takich populizmow jak wszystkie stereotypy wypowiadane np. o doplatach, zarowno wsrod spoleczenstwa miejskiego i wiejskiego) itp.
uczyc sie trzeba przez cale zycie, tez wiele razy wolalem jechac wozic buraki niz robic sprawka, ale pozniej i tak musialem to nadrobic, wiec na jedno wychodzi.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:42

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Oczywiście @brzozak , że bez nauki się nigdzie nie zajdzie. Nie wspominałam o tym w poście, bo uważam to za coś oczywistego. Ale wykształcenie + chęci + łeb na karku i można czegoś w życiu dokonać :rolleyes:

Jak to Zenek - mechanizator mówił ''Konto w banku, wódka w lodówce i można świat doganiać'' :D
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

#18 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:44

Czy rolnictwo ma przyszłość?? I tu się mylisz kolego @Brzozak2 profesor na KUL w Lublinie na każdym wykładzie głosił że 3/4te chłopów jest bogatych a co 10 obrzydliwie bogaty i o wielkiej niesprawiedliwości jak to chłopi mają przywileje ze podatków nie płaca dopłaty mają itd także wyształcenie tu nic nie zmienia, bo jak profesor matematyki głosi takie poglądy ( nie on jedyny na uczelni zresztą) to o czym to świadczy?

#19 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:49

Czy rolnictwo ma przyszłość?? swiadczy to dokladnie o tym ze nie rozumie w najmniejszym stopniu zasad makroekonomii, uczyl sie tyle lat, zdobyl tyle tytulow a umrze glupi jak but z lewej nogi i tyle :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 16:53

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Można mieć wykształcenie i być albo idiotą albo inteligentem :rolleyes: Kwestia tego jak mózgowie pewne rzeczy przyswaja...