Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy rolnictwo ma przyszłość??

95 odpowiedzi na ten temat

#41 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 21 czerwiec 2009 - 14:29

Czy rolnictwo ma przyszłość?? I cenie mleka po 50gr , żeby ojciec za granicę nie wyjechał za kasą to moje gospordarstwo było się zadłużyło na maxa, na baloty nie stać by mnie było i inne, nie wiem czy w najbliższych latach nie przeżucimy się na opasy bo moje gospodarstwo ledwo zarabia na swoje utzrymanie a gdzie kasa na życie , kiedyś to były czasy gdy dostawałem nawet 1.20 za litr mleka , a teraz 50 kilka groszy. ;) ;) :)
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy rolnictwo ma przyszłość?? Dzisiaj, 02:31
  •  

#42 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9148 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 czerwiec 2009 - 17:22

Ja się boje, że jednak rolnictwo w Polsce padnie i winny temu będzie nasz rząd który sprowadza dużo produktów i płodów rolnych z za granicy. Pamiętacie jak w mięsie sprowadzonym z Irlandii wykryto dioksyny. Kto pierwszy narobił w portki? Oczywiscie nasi politycy. A mleko to myslicie, że co jest sprowadzane z... Australi.

Jesteś pewien ze to od rządu zależy? Bo na moje oko to my możemy sobie wiele narobić.... Bowiem wg mnie teraz UE w większości o wszystkim decyduje. Ja mam takie zdanie że UE dała nam dużo, ale zaczęli tez od nas wymagać. A że Polacy są narodem leniwym to ludzie z UE ciach zniszczyli polski cukier.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#43 Share vitara

vitara

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:05

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Przyszłość to mają wielkie gospodarstwa nowoczesne a te małe z c-360 muszą umrzeć naturalnie
świat domaga się wydajności redukcji kosztów...
Te małe muszą nastawić się na produkcję owoców może ziół, duże gospodarstwa zeżreją te małe.
A gospodarstwo musi funkcjonować tak jak fabrika albo jest zysk albo upadłość a nie dopłaty z rent emerytur i praca ponad siły

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Festiwal Smaku w Chlebowie zobacz »

•  

#44 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2969 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:15

Czy rolnictwo ma przyszłość?? gorszej głupoty nie słyszałem :D

#45 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:45

Czy rolnictwo ma przyszłość?? No ja zawsze myślałem ze na gosp da rade ale teraz coraz cześciej sobie myśle czy tu jest sens tak sie urabiać, a ini odpekaja 8 godzin i maja lepiej. Tylko ze szkoda zostawić to czego sie człowiek dorobił. Ja licze na lepsze czasy a czy nadejsa sie okaze

#46 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 18:55

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Ursus 385 czego niesłyszałes że czeka się na rente dziatka lub babci , ojca lub matki czy dopłaty takie jest rolnictwo w polsce może nie wszystkie ale jest.

#47 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:15

Czy rolnictwo ma przyszłość?? no racja Jaro po czesci tak jest niestety

#48 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9148 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 lipiec 2010 - 19:32

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Jak na razie to ceny naszych produktów są takie że umrą i małe i duże gospodarstwa :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#49 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 20:32

Czy rolnictwo ma przyszłość?? średnio widzę rolnictwo. mam dośc brania na swoje barki odpowiedzialności za zasiewy i wkład do zbiorów. Za dużo kataklizmów za duże ryzyko że rodzina nie będzie miała co jeść. Chyba jednak model 20 hektarów plus praca w jakimś zakładzie albo robienie czegoś jeszcze daje większą stabilizacje niż model 100 hektarów i tylko ziemia

#50 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 18 lipiec 2010 - 21:08

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Dominik1634
Kolego nie wiem czy wiesz ale mamy niestety wolny rynek. :D
Według mnie rolnictwo ma przyszłość może podam nie typowy przykład prezesa spółdzieli którego dobrze znam .Przyszedł w latach 1995r po studiach AR jako inżynier .Po kilku latach został prezesem .A dzisiaj ma 60 % udziałów w 700ha dobrze umaszynowionym gospodarstwie.Może ktoś powie że to były inne czasy ale wykształcenia ,rezolutności i dobrego gospodarowania niestety nikt bez szkoły tego nie zdobędzie . :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 22:03

Czy rolnictwo ma przyszłość?? a ja mysle ze to czy gospodarstwo ma oprezyszlosc czy nie zalezy tylko od samych siebie ja mam 40 ha i nie narzekam jak niektorzy 0czywiscie raz jest lepiej raz gorzej ale sam na siebie robie i sam sobie jestem panem chcem wstaje o 7 a jak nie to o 10 i od pazdziernika do marca mam praktycznie urlop bo chodowlii nie posiadam

#52 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 00:55

Czy rolnictwo ma przyszłość?? CZY WARTO ISC NA GOSPODARSTWO 20 HA Z DOSC SŁABYMI MASZYNAMI..OK 200 ŚWIŃ U 10 KRÓW MLECZNYCH?? BUDYNKI W MIARĘ OK ALE TRZEBABY SWOJE DOROBIĆ..KOMORY DLA ŚWIŃ PASZARNIE BINY ITD.. CO WY NA TO.GLEBY KLASY III
PRezeS

#53 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 19 lipiec 2010 - 06:02

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Moim zdaniem nie powninienes pisac ciagle z caps lockiem :D A Jesli miałoby to być za darmo to bym szedł, samemu zawsze mozna cos zrobic;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#54 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 19 lipiec 2010 - 09:07

Czy rolnictwo ma przyszłość?? W rolnictwie różnie bywa, raz się jest na wozie a raz pod wozem. Czasami się wydaje, że będą duże plony, a tu pogoda może pokrzyżować plany. Jak ktoś chce, to i mu wychodzi. Grunt to żeby się nie poddawać. :D

#55 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 12:20

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Pochodzę z podobnego gosp..tylko swiń jest 700szt..bydło opasy, budynki z rodzicami zrobiliśmy przez lata wszystkie nowe,wiem co jest. Mówię o "wżenieniu" się. Ale wy szczegółowi jesteście.
PRezeS

#56 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 19:56

a ja mysle ze to czy gospodarstwo ma oprezyszlosc czy nie zalezy tylko od samych siebie ja mam 40 ha i nie narzekam jak niektorzy 0czywiscie raz jest lepiej raz gorzej ale sam na siebie robie i sam sobie jestem panem chcem wstaje o 7 a jak nie to o 10 i od pazdziernika do marca mam praktycznie urlop bo chodowlii nie posiadam

To co Ty siejesz jeśli można wiedziec ze na samej prod roślinnej ciagniesz i tylko na 40 ha. Jakby nie było koledzy to zawsze inaczej robota idzie jak cos zostaje z tej naszej pracy a nie tylko na bieżace wydatki nieraz, as zeby cos kupic to trzeba niezle kombinować, przydała by sie jakas stabilizacja cen w rolnictwie.

#57 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 20:37

Przyszłość to mają wielkie gospodarstwa nowoczesne a te małe z c-360 muszą umrzeć naturalnie
świat domaga się wydajności redukcji kosztów...
Te małe muszą nastawić się na produkcję owoców może ziół, duże gospodarstwa zeżreją te małe.
A gospodarstwo musi funkcjonować tak jak fabrika albo jest zysk albo upadłość a nie dopłaty z rent emerytur i praca ponad siły

A ja tam podpisuję się pod tym, taka jest (bolesna) prawda, jak zrobiono z plantatorami buraka czy mleka? Doprowadzili do tego ze Ci mniejsi sami skończyli produkcję, postawiono wyższe wymagania itd. kto dokupił to to tak, kto nie myslał i robił bo robił to przepadł, przetrwali mocniejsi.. Tak samo jest ogólnie z gospodarstwami, te większe, spełniające wymagania dostają fundusze, a te mniejsze z jednej strony chcą podnieść na nogi niby dodatkowymi dopłatami ale z drugiej chcą wykończyć, i to drugie lepiej im wychodzi, teraz zysk nie koniecznie znajdziemy na wielkich obszarach, musimy doprowadzać do tego by osiągać wieksze wydajności przy mniejszej powierzchni upraw, przykładowo burak, 50t/ha redukuje koszt, zbierzemy 70t to nasz zysk, zbierzemy 55t/ha to tego zysku nie widać...

Znam kilka małych gospodarstw które zajmują sie właśnie takimi warzywkami i żyją z handelku to całkiem dobrze sobie radzą, naprawdę jestem pełen podziwu jak z 7ha i c-330 mozna się utrzymać...
ale rozłozyć ręce, stanąć pod sklepem i gadać ze nic się nie opłaci tez mozna, a samo się nic nie zrobi :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#58 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 20:43

Czy rolnictwo ma przyszłość?? ja sieje standartowo rzepak pszenice jeczmien w tym roku faceliezaczne siac .
i nie ma problemu co roku inwestuje w maszyny auta remont domu i utrzymuje sie bez problemu .
tylko trzeba miec wlasny caly sprzet zeby byc niezaleznym i nie placic za uslugi tylko zarabiac czasami na nich

#59 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8220 postów

Napisany 19 lipiec 2010 - 20:47

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Ja mam 82 wszystkiego [61 własności]sama roślinna i jestem dość zadowolony.Burak,pszenice i rzepak.Na wczasach byłem 8 lat temu [za kawalera jeszcze]Dwa lata temu wprowadziłem się do nowego domu który stawiałem 3 lata [z małym kredytem spłaconym w tym roku]Mam jeszcze trochę kredytów na zakup ziemi [ale kupiłem ponad 20 ha]

Miałem ponad 200 świń ale jak przeliczyłem ile dokładam to od razu wszystko sprzedałem i od 4 lat mam spokój.

Teraz sprzęt muszę się po kupić ale część nowego [jak wezmę PROW] a resztę starego[albo wszystko bez PROW].

Tak więc opłaca się raczej gospodarzyć bo jesteś u siebie robisz u siebie a raz jest gorzej a raz lepiej.A narobić się trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 12:44

Czy rolnictwo ma przyszłość?? Rolnictwo ma przyszłość i będzie miało... Jeżeli wszyscy by myśleli żę na rolnictwo jest nudne i nie ma korzyści z tego, to przecież żadne gospodarstwo by nie istniało w Polsce. Trzeba się narobić to nie jest praca dla LENIÓW.