Skocz do zawartości

Zdjęcie

"optyczne poziomowanie" tura

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:48

"optyczne poziomowanie" tura Każdy z nas wie jak nie ocenionym urządzeniem w gospodarstwie jest ładowacz czołowy, niestety jest to dość droga maszyna toteż wielu z nas kupuje tury starego typu lecz często już z hydraulicznie sterowanym czerpakiem, jednak i ta konstrukcja ma jedną wielką wadę, a jest nią trudność z ustalenia właściwego poziomu łyżki/wideł co znacznie utrudnia pracę. Osobiście rozwiązałem ten problem jak widać na niżej zamieszczonych zdjęciach w prosty sposób, wykorzystując 3 kawałki drutu kawałek płaskownika, paru śrubek i imadła :rolleyes:. zasada działania jest następująca podczas podnoszenia drut przesuwa sie w kółku ku tyłowi a czerpak jest dokładnie w pozycji poziomej gdy garb przechodzi przez to kółko, podczas opuszczania drut sunie do przodu lecz również w chwili przechodzenia garbu przez kółko czerpak będzie poziomo.
Dodany obrazekDodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"optyczne poziomowanie" tura Dzisiaj, 14:35
  •  

#2 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:52

"optyczne poziomowanie" tura ameryki nie odkryłeś . w zetoroskich turach jest takie coś , no ale piątka za wykonanie

#3 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 19:06

"optyczne poziomowanie" tura :rolleyes: powiem jak na sądzie ostatecznym, jest to w pełni koncepcja własna nie zmałpowałem tego od zetora :D ale mam nadzieję ,ze publikacja i odświeżenie tego pomysłu tutaj komuś pomoże:)

#4 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:49

"optyczne poziomowanie" tura fajny pomysł i bardzo tani w wykonaniu :rolleyes:

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 21:41

"optyczne poziomowanie" tura brawo za pomysł .Tylko właśnie ktoś to wymyslił/zrobił juz dużo wcześniej (jeszcze przed zetorem ) Ale to potrzeba jest matką wynalazków i stąd się biorą ,czasem ja coś wykombinuje a tu się okazuje że to już jest ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 00:50

"optyczne poziomowanie" tura Po nowym roku planuję kolejna modernizację, a dokładniej zbudowanie europółki by nieco usprawnić wymianę narzędzi :rolleyes: ale to jak mówię po Nowym Roku

#7 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 luty 2010 - 20:56

"optyczne poziomowanie" tura Zdaje się że Mailleux chyba jakoś tak na początku lat osiemdziesiątych mial coś takiego a zetor to dużo dużo później...

#8 Share emil94

emil94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 luty 2010 - 16:55

"optyczne poziomowanie" tura Zrobiłem sobie podobny wskaźnik na metalfachu :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2010 - 17:43

"optyczne poziomowanie" tura No to Was przeskoczęDodany obrazek -niedługo będę miał zamontowaną kamerę i monitorek-właśnie do prac z łyżką Dodany obrazek -wkurzające jest przy pracach niwelacyjnych że nic nie widać-myślę że taki wynalazek rozwiązałby to raz na zawsze-na razie w ramach usprawniania ładowacza wyrzuciłem te długie niewygodne wajchy (Hydramet) i podprowadziłem rozdzielacz przewodami w najbardziej ergonomiczne miejsce-przy okazji urządziłem sobie z oparcia fotelika w Zetorze fajny podłokietnik-naprawdę fajnie się teraz tym steruje.