Skocz do zawartości

Zdjęcie

kategorie prawa jazdy

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 00:37

kategorie prawa jazdy Polskie przepisy... najlepiej wyjechać.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kategorie prawa jazdy Dzisiaj, 06:00
  •  

#22 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 20:57

kategorie prawa jazdy Wyjechac?Tylko gdzie i po co.Ja to się nie martwie kategoriami,mam BCE i mogę prawie wszystko. :P

#23 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 23:13

kategorie prawa jazdy No dobre rozwiązanie, ale... robi się długo, bo osobno. Ja planuję B -> BE.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 lipiec 2007 - 15:25

kategorie prawa jazdy

Wyjechac?Tylko gdzie i po co.Ja to się nie martwie kategoriami,mam BCE i mogę prawie wszystko. :P

Prawie robi wielką różnicę a wyjechac aby zobaczyć ze "mozna inaczej" a gdzie?? jest tyle krajów ze cos znajdziesz.

a z prawkiem to ja będę się rozglądał równolegle za kat C i uprawnieniami na teleskop.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#25 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 grudzień 2007 - 14:51

kategorie prawa jazdy

A czy majac tylko kat. B mozna jechac ciagnikiem np. z plugiem czy siewnikiem ?

można tylko bez przyczepy

#26 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 05 grudzień 2007 - 21:38

kategorie prawa jazdy A ja będe musiał miec kategorię T, bo inaczej nie otrzymam świadectwa ukończenia technikum rolniczego.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 00:42

kategorie prawa jazdy krynio, pokaż jakąś ustawę lub rozporządzenie na podstawie której piszesz że przy B+E jest limit wagowy a przy T już go nie ma.
A można ciągać nawet więcej niż 30 ton. Na przykład ciągnik 7-8 ton, i dwie przyczepy. Jedna z metaltechu ładowność 12 ton , jej masa, i przyczepa trzyosiowao dmc 24 tony. Obie przyczepy nie są przeładowane. Czyli jakieś 42 tony na haku. I takie coś ciągałem na przykład forterrą 10641. Ale w dowodzie nie wiem ile jest wpisana dmc przyczep ale napewno mniej niż 42 t.
Ale co to tego limitu wagowego przy B+E to dokładnie nie wiem, ale mam C+E więc nie dotyczy to mnie.

#28 Share

• thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2008 - 12:31

kategorie prawa jazdy W tym roku robiłem kat. B+E

Tak piszą w wikipedi:
kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

o ograniczeniach nic nie pisze...

#29 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 16:43

kategorie prawa jazdy jeden ze Ślązaków ma DMC ciągnika z przyczepami 40t, a DMC samego ciągnika to 14t (co moim zdaniem przekracza maksymalną dopuszczalną masę całkowitą dla ciągników kołowych; ale nie mogę w tej chwili znaleźĆ potwierdzenia, DMC dla ciągników gąsienicowych wynosi 16t); tak czy inaczej polskie prawo nie jest jednoznaczne i występuje wiele niejasności (stosunek masy przyczepy do pojazdu ją ciągnącego) a największym problemem jest chyba wyhamowanie takiego zestawu (oczywiście tylko w wypadku ciągnika o mało wydajnej pneumatyce)

a ograniczenia wyglądają tak:
*przede wszystkim długośĆ zespołu 2 pojazdów nie może przekraczać 18,75 m, a 3 pojazdów - 22 m.
* Do kierowania: samochodem ciężarowym lub zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 24 t, pojazdem uprzywilejowanym oraz taksówką osobową - jest uprawniona osoba posiadająca prawo jazdy odpowiedniej kategorii przez okres co najmniej 3 lat;
*Dopuszczalna masa całkowita pojazdu z zachowaniem wymagań, o których mowa w § 5, nie może przekraczać: dla pojazdu członowego lub zespołu złożonego z pojazdu silnikowego i przyczepy:
a) o liczbie osi nie większej niż cztery - 32 t,
;) o liczbie osi większej niż cztery,
z zastrzeżeniem pkt 3 - 42 t,

#30 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 17:57

kategorie prawa jazdy Na kategorii B można ciągnąć tylko przyczepę lekką czyli bez hamulca, polskie prawo nie mówi że musi mieć jedną oś czy dwie ale DMC nie może przekroczyć 750kg czyli samochodem lub traktorem można tylko jechać z małym wózkiem

#31 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 19:07

kategorie prawa jazdy

Na kategorii B można ciągnąć tylko przyczepę lekką czyli bez hamulca, polskie prawo nie mówi że musi mieć jedną oś czy dwie ale DMC nie może przekroczyć 750kg czyli samochodem lub traktorem można tylko jechać z małym wózkiem

Mając prawo jazdy kategorii B można holować samochodem osobowym przyczepę o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zestawu nie przekracza 3,5 t. W przypadku przyczepy lekkiej o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg bez hamulca zasadniczego (najazdowego) masa całkowita przyczepy nie może przekraczać połowy masy własnej pojazdu holującego. Ponadto wymagane jest założenie dodatkowego połączenia między przyczepą a pojazdem holującym (łańcuch lub linka), które w razie zerwania haka będzie zapobiegało dotykaniu jezdni przez dyszel, zapewniając kierowalność przyczepy. W wypadku holowania przyczepy lekkiej zestaw może mieĆ DMC 4,25t tzn samochodem o masie 3,5 można jeszcze holowaĆ przyczepę lekką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 20:54

kategorie prawa jazdy Przyznaję rację ale dotyczny to tylko samochodów w przypadku trakotorów jest inaczej.

Prawo jazdy kategorii B uprawnia także do prowadzenia:

- ciągnika rolniczego, bez przyczepy (z wyjątkiem lekkiej)

- pojazdu wolnobieżnego, czyli np. spycharki lub koparki