Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 11:27

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami ja w grand priź 95 mam tura 6 polmot i błotników nie ściągałem bo nie musiałem u sąsiada w zetorku 4 tur obcierał i zdjeli na jesieni jak czołg hehe i ochlapany jeżdził a jak tura kilka razy ściągnełem to inna jazda krótki traktor mi się zrobił.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Dzisiaj, 11:26
  •  

#42 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 12:36

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja także nie ściagam tura

#43 Share Alex16

Alex16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:-gry
    -piłka nożna
    -napoje%:)

Napisany 10 marzec 2009 - 12:52

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami mój kolega ma tura przy 60 i nigdy go nie ściąga a po za tym przy talerzowaniu bardzo mu sie przydaje jako obciążnik

#44 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 10 marzec 2009 - 17:25

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Wiadomo zawsze lepiej jest dociążona przednia oś :)
My jak zdejmiemy tura to chcemy zakładać jakiś bloczek na przedni TUZ :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#45 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:07

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami U nas jak był kupiony ciągnik z turem to tak jeszcze nie był ściągany :) Co prawda nie robi on ciężkich prac jak oranie, sianie ale coś tam zawsze zrobi :)
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#46 Share rocki0077

rocki0077

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 21:58

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja mam przy C-330 tura i od jesieni do wiosny (siewów nawozu) mam założonego a tak przez całe lato jest zdejmowany chyba że potrzebujemy do czegoś to zakładamy. :lol:

#47 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 00:33

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami tur na U1224, błotników nie ma na przodzie bo na przechyłościach by się nie zmieściły przy siłownikach, praktycznie się go nie odpina nie licząc remontów ciągnika.

#48 Share mlody19

mlody19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 10:44

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami ja mam tura z Pronaru LC3 zamontowanego na ciagniku Pronar Zefir 85 j jeszcze go nie sciagałem ponieważ tur mi jest potrzeby co drugi dzien wiec sie nie opłaca go sciagac,wszystkie prace wykonuje z turem ciangik jest bardziej obciążony i stabilniejszy :lol:
Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

#49 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 25 marzec 2009 - 14:20

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Jednak radze ci co jakiś czas go ściągać bo później możesz mieć problem z odczepieniem :lol:
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#50 Share koyot23

koyot23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 20:59

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami ja mam tura na New Holland TL100A Stoll robust. Tura zdejmuje tylko do transportu. W polu przy orce lub agregat przedsiewny to lepiej dociska os przednia. Blotnikow nie zdejmowalem bo mam skretne tak ze tylko trzeba bylo wyregulowac punkt skretu blotnika i po sprawia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2009 - 13:10

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja mam na Df agrotronie 150 tura i tez go sciagam tylko do transportu^^
A w pole to nigdy;D
Chociaz moj DF jest wydaje mi sie za krotki (maska) a wiec lepiej jest z turem^^

#52 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 12:50

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Jak na razie w posiadanych ciągnikach z ładowaczem, czyli C330M tura demontuje tylko przy jego remontach <_< a co do błotników to nie pamiętam by je miał za moich czasów bo obora jest wąska :P. W MF590 od jego kupna czyli ok 3 lata ładowacza nie ruszaliśmy, a i został zakupiony bez błotników, aktualnie MF z ładowaczem na sprzedaż, a ja czekam na NH, ale jest już światełko w tunelu :D
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 lipiec 2009 - 13:33

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami My mamy tura przy c-360 i zdejmujemy go często zajmuje to kilka minut a bez niego bardzo lekko się kręci kierownicą.

#54 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 13:56

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja to mało kiedy sciągam bo nie mam czasu zazwyczaj i ładowacz jest mi potrzebyn minimum 3 razy w tygodniu.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#55 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 lipiec 2009 - 14:12

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami No ja swojej C-330 malo w turze nie polamalem na pol. Pekniecie poszlo od okienta od ustawiania sprzegla w kielichu az prawie do kolumny kierownicy. Myslalem ze juz bedzie koniec ale jakos sie rozpolowilo i pospawalo elegancko.
Powiem jedno ze z przeciwwaga i bez niej to to samo, jedyne co daje to troche lzej krecic przodem.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 lipiec 2009 - 14:13

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja mam Case 5130+ Quice 670, a co do błotników to narazie jest wszystko ok

#57 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 24 czerwiec 2010 - 05:41

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja mam pronara i tura z pronaru lc3. I jeszcze nie odczepialem a mam zamiar odczepic. Ale zabardzo niewiem jak, czy to jest trudne ?

#58 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 07:22

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Co do skrzynki to ona odciąża przód, ale ze skrzynką jest większe prawdopodobieństwo że ciągnik w pół pęknie, bez skrzynki to ciągnik uniesie do góry a ze skrzynką może coś popuścić ;)

#59 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 04:10

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Bez skrzynki uniesie tył ciągnika do góry i wtedy cała masa ciągnika, ładowacz i ładunku na nim spoczywa na przedniej osi. Czyli też nie za dobrze. Przeciwwaga bezpośrednio nie odciąża przodu (bo nic tam z przodu ładunku ani masy ciągnika nie ubywa) tylko dociąża tył, zapewnia bardziej równomierne rozłożenie masy na konstrukcji ciągnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 10:07

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Każdy balast założony na tylny tuz odciąża przód ciągnika, wynika to z praw mechaniki technicznej, ponieważ srodek ciężkośći balastu jest wysunięty poza punkt podparcia (tylne koła). Najlepszy przykład to podczepić ciężki agregat lub pług, to widać że przód ledwo dotyka ziemi.
Jedynie obciążniki kół tylnych nie odciążają przodu, lecz tylko dociążają tył, dlatego choć łatwiejsze w użyciu są gorszym równoważeniem ciągnika niż balast.

Podniesieniu tyłu cięgnika może skończyć się jego wywróceniem na bok, jeżeli operator natychmiast nie opuści ładowacza.