Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami

61 odpowiedzi na ten temat

#1 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 14:22

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Witam! Mam do was małe pytanko czy jak macie ciągniki z turami i tym ciągnikiem np. oracie, kosicie trawę to do wyjazdu w pole ściągacie tura? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Dzisiaj, 20:03
  •  

#2 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 11 grudzień 2008 - 15:08

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja do orania, talerzowania i innych pierdułek nie zdejmuje TURa bo on tak naprawde zastępuje mi obciażniki więc moim zdaniem to tylko będzie strata czasu :D a i mam pytanie czy i u was w ciągniku z TURem pęka wam blotnik????????? :rolleyes: bo u mnie pękł i go musiałem zdjąć

#3 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 15:14

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami To zależy czy sie śpieszy czy nie jak sie śpieszy to sie nie ściąga a jak spokojna robota to zawsze milej sie jeżdzi bez tego żelastwa z przodu .
A co do błotników przy ładowaczu to wiesz prędzej czy później i tak sie pourywają

#4 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 15:14

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Takie rzeczy jak połamane błotniki przy turze to norma niektórzy nawet ściągają całkiem boby od razu urwało cały.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 15:25

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja mam tura przy ciapku i ściągam go rzadko, bo praca w turze to jego główne zajęcie i jest czeto używany. Ściągam tura jak się pryska zboża i sieje nawozy na wiosnę ( i tak jest mokro na polu). Dla mnie odpięcie/przypięcie tura to 2 min roboty.

Co do błotników to fakt nie mam z przodu ale nie zostały urwane przy turze :rolleyes:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 15:26

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja zdiołem błotniki przy Pronarze :rolleyes: i dziwnie wygląda i bardzo szybke chlapie

#7 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 16:18

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Dzięki za odpowiedzi.

#8 Share narcin20

narcin20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 16:19

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami ja tura zdejmuje tylko jak mam zaplanowana jakas lekka robote albo jazde po drogach asflatowych. inaczej to caly czas na ciagniku siedzi. ja blotniki tylko opuscilem troche i teraz jest dobrze bo wczesniej jeden sie troche wygial.

#9 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 16:23

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami A jakie macie ciągniki przy turach bo ja mam zetora forterre 12441

#10 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 16:59

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja jak pisałem Pronar 82sa + TUR ł 106 ale to nie byl zbyt trafny wybór bo pronio nie ma rewersu może kiebyś sie zaloży w JD 6430 zobaczymy jak będzie za 3 lata z kasą :rolleyes: ale tata myśli może za 2-3lata JD5820 + TUR ?????????? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 17:04

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami ja mam tura na 1224 i przwie zawsze zdejmuje tura. o wilel lepiej sie wtedy pracuje. no oczywiscue jak mam do zaorania lub zabronowania 1 ha to nie zdejmuje ale tak to zasze.

a blotnikow u mnie nie urywa i nie ma wogole na to szans. nawet na calkiem opuszczonym turze moge na maksa skrecac
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#12 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 17:24

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami A nie wiecie czy w zetorze 12441 będzie wyginało błotniki?

#13 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 17:28

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami

Ja jak pisałem Pronar 82sa + TUR ł 106 ale to nie byl zbyt trafny wybór bo pronio nie ma rewersu może kiebyś sie zaloży w JD 6430 zobaczymy jak będzie za 3 lata z kasą :rolleyes: ale tata myśli może za 2-3lata JD5820 + TUR ?????????? :D

Ja chciałem kupić JD 6430 ale finanse nie pozwalają zobaczę jak będzie radził sobie zetor jeśli mnie zawiedzie to sprzedam i kupię jelenia

#14 Share gasnica

gasnica

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 10:32

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami MF3070 + STOLL D72 = piękna sprawa:) tura nigdy nie zdejmuje bo to tylko strata czasu bo i tak codzień woże sianokiszonke i słome. A zresztą w pracach polowych służy jako obciążnik. Cały Tur z rama pod ciągnikiem waży 1,5t. Błotniki zdjołem odrazu bo i tak by sie urwały

#15 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 12:47

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja od wiosny nie zdjąłem z 360 jeszcze ani razu. Cały czas jeżdżę z nim

#16 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 12 grudzień 2008 - 16:44

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja mam tura na Zetorze 6340 jak mam dużo roboty i wiem ze tur mi jest niepotrzebny to go oczywiście odpinam.
A tak jak tego czeskiego tura to szybko sie odpina i zapina wiec nie ma problemów.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#17 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 17:34

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Z jakich firm macie tury?

#18 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 12 grudzień 2008 - 17:51

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja mam na MF 3060 i zdejmuję jak trzeba coś robic w polu, a będzie przeszkadzał najczęściej to nim bronuje bo innych maszyn nie mam do takiego ciagnika czasami jeszcze kultywator przyczepiam no i jak robię opryski i nawozy bo są potrzebne gniada od hydrauliki zewnetrznej a błotników nie miałem i nie mam ładowacz jest marki Mailleux Mx6000 tak naprawdę jest od ciągnika 6 cylindrowego ale pasuje i do 4 bez problemu :rolleyes: udźwig to jakieś 2 tony
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#19 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:01

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami ja nie odpinam . nie mam obciażnikow na przód to zawsze parę setek kilo sie przyda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:08

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami Ja ciągnik brałem beż obciążników ale wczoraj zamówiłem i jutro mają mi przywieść