m44w

Pytanie do posiadaczy ciągników z turami

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam na Df agrotronie 150 tura i tez go sciagam tylko do transportu^^

A w pole to nigdy;D

Chociaz moj DF jest wydaje mi sie za krotki (maska) a wiec lepiej jest z turem^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Jak na razie w posiadanych ciągnikach z ładowaczem, czyli C330M tura demontuje tylko przy jego remontach <_< a co do błotników to nie pamiętam by je miał za moich czasów bo obora jest wąska :P. W MF590 od jego kupna czyli ok 3 lata ładowacza nie ruszaliśmy, a i został zakupiony bez błotników, aktualnie MF z ładowaczem na sprzedaż, a ja czekam na NH, ale jest już światełko w tunelu :D


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy tura przy c-360 i zdejmujemy go często zajmuje to kilka minut a bez niego bardzo lekko się kręci kierownicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja to mało kiedy sciągam bo nie mam czasu zazwyczaj i ładowacz jest mi potrzebyn minimum 3 razy w tygodniu.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja swojej C-330 malo w turze nie polamalem na pol. Pekniecie poszlo od okienta od ustawiania sprzegla w kielichu az prawie do kolumny kierownicy. Myslalem ze juz bedzie koniec ale jakos sie rozpolowilo i pospawalo elegancko.

Powiem jedno ze z przeciwwaga i bez niej to to samo, jedyne co daje to troche lzej krecic przodem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Case 5130+ Quice 670, a co do błotników to narazie jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Ja mam pronara i tura z pronaru lc3. I jeszcze nie odczepialem a mam zamiar odczepic. Ale zabardzo niewiem jak, czy to jest trudne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Co do skrzynki to ona odciąża przód, ale ze skrzynką jest większe prawdopodobieństwo że ciągnik w pół pęknie, bez skrzynki to ciągnik uniesie do góry a ze skrzynką może coś popuścić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Bez skrzynki uniesie tył ciągnika do góry i wtedy cała masa ciągnika, ładowacz i ładunku na nim spoczywa na przedniej osi. Czyli też nie za dobrze. Przeciwwaga bezpośrednio nie odciąża przodu (bo nic tam z przodu ładunku ani masy ciągnika nie ubywa) tylko dociąża tył, zapewnia bardziej równomierne rozłożenie masy na konstrukcji ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Każdy balast założony na tylny tuz odciąża przód ciągnika, wynika to z praw mechaniki technicznej, ponieważ srodek ciężkośći balastu jest wysunięty poza punkt podparcia (tylne koła). Najlepszy przykład to podczepić ciężki agregat lub pług, to widać że przód ledwo dotyka ziemi.

Jedynie obciążniki kół tylnych nie odciążają przodu, lecz tylko dociążają tył, dlatego choć łatwiejsze w użyciu są gorszym równoważeniem ciągnika niż balast.

 

 

Podniesieniu tyłu cięgnika może skończyć się jego wywróceniem na bok, jeżeli operator natychmiast nie opuści ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Co do skrzynki to ona odciąża przód, ale ze skrzynką jest większe prawdopodobieństwo że ciągnik w pół pęknie, bez skrzynki to ciągnik uniesie do góry a ze skrzynką może coś popuścić ;)

 

Tu się z Tobą nie zgodzę, widziałem dwa traktory z pęknięte i oba miały początek od spodu. Pękanie nie jest spowodowane oderwaniem kół tylnich kół od ziemi ale i szybkim upadkiem(uderzeniem) i właśnie to powoduje przełamywanie. Identycznie jeśli odrywa przód przy ciężkich maszynach i lekki przodzie traktor również pęka od spodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

jak kiedyś czytałem pewien post to użytkownik narzekał na tura Ł-106 czy one serio są takie nie dopracowane :lol:


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj