Skocz do zawartości

Zdjęcie

Testy ciągników z czasopism rolniczych

137 odpowiedzi na ten temat

#121 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 22:35

Testy ciągników z czasopism rolniczych A wracając do tematu, tak żeby jego założycielowi radość sprawić, postanowiłem cały ten test dokładnie przeczytać. Ku memu zdziwieniu doszedłem do następującego fragmentu:
" ... Tym razem nie wszystkim firmom udało się dostarczyć nowiutki egzemplarze. Dwa z nich przepracowały już kilkadziesiąt lub więcej godzin. (...) Niektóre modele dotarły do nas prosto z fabryki a inne "widziały już pole". Wraz z docieraniem silnika zużycie paliwa maleje a moc rośnie".
I nieco dalej czytamy:
"Na polu testowym znalazły się w końcu również modele o nieco większej mocy niż zakładał pierwotny plan".
Do tego można jeszcze dorzucić fakt dość sporej rozbieżności mocy 17,9%, co według mnie jest wartością raczej znaczną i olbrzymia rozbieżność wyposażenia maszyn.
I tym sposobem wydaje mi się że cały ten test, jako próba porównania wypadł raczej marno-marnie.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Testy ciągników z czasopism rolniczych Dzisiaj, 23:56
  •  

#122 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 22:54

Testy ciągników z czasopism rolniczych albo i jeszcze gorzej :D

przecież mogli, zrobić im jakiś tor przeszkód, jakiś tam pług na polu, przyczepa na drodze i różne inne sprawy.opisaliby co im się podobało, a co nie podczas pracy. testujących było czterech to już jakąś średnia opinie można tworzyć...napisali by jak to się nimi jeździ, a nie tylko jak się w nich siedzi...ni chodzi już o dokładne pomiary spalania (choć przynajmniej byłoby o czym pisać :) ), ale zwykłą ocenę użytkowości ciągników.

z drugiej strony ciągniki użyczyły różne firmy, w większości dealerzy i każdy minus w danym ciągniku to minus w sprzedaży, minus w zarobku handlarzy??? :)

PS.ten artykuł powinien powinien mieć tytuł "przegląd ciągników mocy 95-110KM" i nie maiłbym żadnych obiekcji... :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#123 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 13:08

Testy ciągników z czasopism rolniczych @pioter
Jeśli masz możliwość zobacz test ośmiu ciągników 90KM w Top Agrar 2/04 i 9/04 (taki dwuczęściowy) który odbył sie na stacji badawczej DLG gdzie wykonano szereg pomiarów oraz poddano ocenie praktycznej w pracy z wybranymi maszynami. Jest dużo ciekawszy niż ten o którym tu piszecie. Z tym że napewno nie był to test niskobudżetowy.

Z ciekawszych rzeczy napiszę że za "charakterystyke silnika/zużycie paliwa" najgorzej w teście wypadły Zetor, JD, MF, McCormick i Landini :D ...aha, zmierzona masa własna MF 5445 bez balastu to 4700kg więc nie wiem skąd niecałe 4 tony dla nowego 5455 Dyna-4?

Zauważyłem tendencję, że jeśli ciągnik pali mało w lekkich pracach, to w ciężkich, typu gaz powyżej 2 tys i pożądne obciążenie -palą dużo i odwrotnie. Taki moje spostrzeżenie, nie wiem może się myle :D

Coś w tym jest...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 20:38

Testy ciągników z czasopism rolniczych @robertbara mógłbyś powiedzieć ile pali Ci jeleń w lekkich pracach, byłem zdecydowany na 6330 ale po tym teście jestem troche rozczarowany, czy wersja premium bedzie duzo mniej palic?

#125 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 21:21

Testy ciągników z czasopism rolniczych W lekkich, tzn w jakich, u mnie do lekkich prac są Ursusy :) A jeśli nawet pracuje w ładowaczu to zaraz idzie do prasy i ciężko mi powiedzieć ile pali w samym ładowaczu.

W siewniku do kukurydzy pali 6 l/h przy 1600 obr/min, w prasie Vicon zmiennokomorowej 10-12 l/h :)

#126 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 22:17

Testy ciągników z czasopism rolniczych Ja jeszcze dolożył bym do tego jeszcze jedną kwestie, a mianowicie jakość paliwa.Niedawno testowałem jakość paliwa na 4 stacjach będących najbliżej mnie. Do testu użyłem Fiata Doblo 1,9 D. Zajeło mi to ponad pół roku.Starałem się jeżdzić z jednakowym obciążeniem z prędkością w przedziale 80-90 km/godz. Żeby nie było przypadku w każdej stacji tankowałem się po3 razy.I co wyszło;
stacja nr.1- 7,45 l/100km.
2- 6,81l/100km.
3- 6,68l/100km.
4- 6,07l/100km.
Prawda że to jest szokujące- ponad 20% różnicy.
Następnie zrobiłem test na ciągniku NH TL100A w orce siewnej.Pierwszego dnia zalany był paliwem ze stacji nr.1 a drugiego ze stacji nr.4.Nie miałem sily tego mierzyć w liczbach to było po prostu widać. :)

#127 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 22:43

Testy ciągników z czasopism rolniczych miałem na myśli ładowacz, czy jest róznica w spalaniu w JD miedzy wersją clasic a premium, bo w tym tescie to Jelen za dobrze nie wyszedł, najlepiej chyba NH ale miał zrobione 100mtg

#128 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 23:22

Testy ciągników z czasopism rolniczych ciezko to jednoznacznie ocenic, sprobuj znalezc inne testy, bo np. zastosowanie glowicy 4v nie ma na celu zmniejszenia spalania :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#129 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 13:51

Testy ciągników z czasopism rolniczych polecam bardzo ciekawa literature z farmers weekly, nawet jeżeli ktoś nie zna angielskiego to można zczaić o co chodzi

początek artykułu

claas
deutz
fendt
deere
massey
new holland
valtra

wyniki

oceny

zwycięzca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#130 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 14:46

Testy ciągników z czasopism rolniczych piszą in minus że Fendt drogi a dlaczego ma być tańszy od innych skoro jako jedyny ma przekładnie bezstopniową....

Jd stracił najwiecej na tej blokadzie przedniego mostu, która nie rozłącza się automatycznie przy skręcie kołami :) :) Poza tym mogli przetestować wersje z AP i CommandArm

Dziwią mnie oceny za silniki, Fendt i DF oraz JD i Claas mają takie same, a oceny różne, z czego to wynika??
Silnik DF-a małej pojemności, ciekawe jak radziłby sobie w trudnym terenie...
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#131 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 15:14

Testy ciągników z czasopism rolniczych No widać,że Claas idzie do przodu :) Zastanawia mnie że podobnie jak z silnikami jest ze skrzyniami biegów, niby od MF a zdecydowanie lepiej zestrojona do ciągnika. podsumowując Claas to składak :) tyle że potrafili to zrobić w taki sposób, aż powstał lepszy ciągnik niż oryginały :) W kategorii cena możliwości zdecydowanie najlepszy

#132 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 15:21

Testy ciągników z czasopism rolniczych ciągniki są podobnej jakości i nie różnią sie zbytnio od siebie (np.jak ursus od fendta :) )ale czy ja wiem czy claas taki tani??? jedynie to chyba valtra i fendt zadużo moim skromnym zdaniem chcą za swoje produkty.... :)

#133 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 15:42

Testy ciągników z czasopism rolniczych ja nie patrzę na ceny w Polsce, tylko na ceny z testu, a tam Claas kosztuje 61300 funtów

#134 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 15:50

Testy ciągników z czasopism rolniczych u nas napewno bedzie drożej,ale nie bedzie aż takiej wielkiej róznicy....polscy rolnicy powinni patrzeć na ceny w Polsce,bo chyba u nas kupujemy ciągniki :)

#135 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 09:06

Testy ciągników z czasopism rolniczych moze ktos jakies testy spalanie po polsku wrzucic jak ma bo chcialbym porownac ktory mniej wiecej ile pali i co jest oszczedne a co paliworzerne .. z gory dzieki bo z tej angielskiej nic nie czaje

#136 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 31 sierpień 2009 - 13:01

Testy ciągników z czasopism rolniczych A co powiecie o testach 4 traktorów JD 7530, Fendt 718 Vario, Claas Axion 820, NH T7040 z numeru Top technika 02/2009 ???

#137 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 19:16

Testy ciągników z czasopism rolniczych Test ciągników 180 KM: Claas, Fendt, John Deere i New Holland :)

Załączone miniaturki

• DSC01171.JPG
  • DSC01172.JPG
  • DSC01173.JPG
  • DSC01174.JPG
  • DSC01175.JPG
  • DSC01176.JPG
  • DSC01177.JPG
  • DSC01178.JPG
  • DSC01179.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#138 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 15:57

Testy ciągników z czasopism rolniczych

poszukuję testu ciągników 4 cylindrowych z magazynu top technika 1/2014, jeśli ktoś ma to byłbym wdzięczny za skany, mail; karol.dyska@interia.pl, z góry dzięki

Dodaj odpowiedź