Skocz do zawartości

Zdjęcie

Testy ciągników z czasopism rolniczych

137 odpowiedzi na ten temat

#81 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:01

Testy ciągników z czasopism rolniczych Jak ktoś nie wierzy w małe spalanie w Plusach to niech sie zapyta tego użytkownika http://www.agrofoto..../Laki-m314.html
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Testy ciągników z czasopism rolniczych Dzisiaj, 05:31
  •  

#82 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:05

Testy ciągników z czasopism rolniczych ale mi nie chodzi az tak bardzo o spalanie tylko o jakość wykonania która jest tragiczna

#83 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:07

Miałem okazję się przejechać w Fendtcie 414 vario z Ibisem 4x48, to na komputerze wyświetlało 27-28l/h :D

A miał on (ów Fendt ) aby 120 KM czy troszkę więcej ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:12

gdybym nie miał to bym sie nie wypowiadał, kupiłem go w 2005roku i nie jestem zbyt szcześliwy, posiadam też Lamborghini i z nim nie mam zadnych problemów a przy zetorze ciagle sie coś dzieje. Zetor 8441 i NH TD80D (teraz juz nowy model) jest w podobnych cenach

Jak wcześniej napisałeś że Zetor "oferuje sporo mniej od zachodnich ciągników" to powiedz mi co takiego ma TD czego Zetor nie posiada? Mam porównanie swojego Zetora do TD80D znajomego. Mój ma 90km tamten ma 80km ale u mnie spalanie jest mniejsze(i to Zetor). U niego w lekkich pracach np.tur,transport z 6t przyczepą wychodzi mu średnio ok.5,5l, a umnie w takich samych pracach wychodzi max. 5l. Także niewiem w czym jest lepszy TD. A poza tym Zetora tak szybko nie zadusisz jak bedzie miał ciężko w polu...ale to tak na marginesie.
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#85 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:12

Testy ciągników z czasopism rolniczych 30 KM w ta czy w tamtą :D Z reszta wskazania komputera bywają mylne

#86 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:53

Do kitu ten argument, bo jeśli nawet wchłonie 28 litrami ON przez godzinę to nie jest to silnik zetora. 120 KM ma Forterra 11741 w której są silniki Deutz'a.

Raczej Same a nie Deutza. 2 lata temu czyli w 2006 były jeszcze 11741 z silnikiem 6-cylindrowym Same 1000.6 WT1E a dopiero w 2007 zastąpiono go 11741_4c z silnikiem 4 cylindrowym Zetor 1504

#87 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 22:43

ps. Pan Bara tak sie mądrował, a teraz już pewnie niewie co powiedzieć...

He he to na jaką głębokość orzecie? Jeśli płytko to się zgodzę, ale @bodzio1108 nie przesadzaj z tymi 10 l/ha bo ktoś kto jest w temacie to nie uwierzy :D

12-13 l/ha jestem w stanie osiągnąć na swoich glebach, jak orze itd bedzie widac wkrótce na filmiku.

@bodzio1108 -ile masz mtg w Zetorze?

Znajdź mi jakikolwiek 120 konny ciągnik który da radę wciągnąć 28 l/h

Np. http://www.dlg-test....otron120mk3.pdf

#88 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 08:26

Testy ciągników z czasopism rolniczych @robertbara-mea culpa-szukałem tylko w najbardziej paliwożernych markach tzn.JD,Zetor :D(przecież każdy wie :D)-w życiu nie przyszłoby mi do głowy że najwięcej paliwa spożywają najbardziej oszczędne marki :)

#89 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 09:40

Jak ktoś nie wierzy w małe spalanie w Plusach to niech sie zapyta tego użytkownika http://www.agrofoto..../Laki-m314.html

Panowie ale proximy plusy i te nowe skośnookie :D mają już zmienione sterowanie dawką paliwa i intercooler, starsze proximy ten 1l więcej paliły

Raczej Same a nie Deutza. 2 lata temu czyli w 2006 były jeszcze 11741 z silnikiem 6-cylindrowym Same 1000.6 WT1E a dopiero w 2007 zastąpiono go 11741_4c z silnikiem 4 cylindrowym Zetor 1504

to napewno był silnik deutz, wiem bo u kolegi sąsiad miał to cudo i sprzedał w cholere bo ciągłe problemy były z tym ciągnikiem (wymiana pompekwtryskowych itp)

#90 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 09:58

@robertbara-mea culpa-szukałem tylko w najbardziej paliwożernych markach tzn.JD,Zetor :D (przecież każdy wie :) )-w życiu nie przyszłoby mi do głowy że najwięcej paliwa spożywają najbardziej oszczędne marki :)

Zauważyłem tendencję, że jeśli ciągnik pali mało w lekkich pracach, to w ciężkich, typu gaz powyżej 2 tys i pożądne obciążenie -palą dużo i odwrotnie. Taki moje spostrzeżenie, nie wiem może się myle :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 15:20

to napewno był silnik deutz, wiem bo u kolegi sąsiad miał to cudo i sprzedał w cholere bo ciągłe problemy były z tym ciągnikiem (wymiana pompekwtryskowych itp)

a ja bym powiedzial, ze to na pewno konstrukcja SAME :D moze gdzies na osprzecie widnial napis deutz :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#92 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 15:57

gdybym nie miał to bym sie nie wypowiadał, kupiłem go w 2005roku i nie jestem zbyt szcześliwy, posiadam też Lamborghini i z nim nie mam zadnych problemów a przy zetorze ciagle sie coś dzieje. Zetor 8441 i NH TD80D (teraz juz nowy model) jest w podobnych cenach

jaki model lamborghini posiadasz i jakie awarie miałeś w zetorku? :D

#93 Share dario

dario

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:59

Testy ciągników z czasopism rolniczych Na 1000% Same http://www.zetorpdc....amp;nLine=30000

#94 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 19:30

Testy ciągników z czasopism rolniczych Tak więc ten silnik jest made by same, sorki za nieścisłość, ale i tak nie jest to jednostka z Brna więc argument 28 litrowy nic nie daje.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#95 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 19:39

Testy ciągników z czasopism rolniczych Typowa zimowa orka 25-30cm, na średnio IV klasie ziemi wyszło 10l na hektar/godzine. Ale na innym polu orka pod pszenżyto (sucho jak diabli) ziemia średnio II klasa w jednym miejscu nawet I (glina) wyszło 12l na godzinke i hektar sie robiło ok 1:15h. Pług mam odpowiednio dobrany do mocy(4x40) bo nie jest za duży ani nie za mały i można szybko jeździć,wg. instrukcji wychodzi jakieś 10.7km/h.

Mam troszke lepiej jak 700mth.
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#96 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:02

Testy ciągników z czasopism rolniczych A 4 klasa :D Ja u siebie mam 3 i 4 klase
Ostatnio orałem i wyszedł mi 12,5 l/ha na 3 klasie, miejscami go ładnie trzymało bo spód gliniasty, na tej fotce trochę widać: http://www.agrofoto....image56898.html

Mam jeszcze niezaorany taki kawałeczek 4 ha gdzie jest 4 klasa, lekka ziemia, jak bedę miał czas to zmierze dokładnie :)

700 mtg i już wiesz że to dobry ciagnik? Będziesz miały 3 czy 4 tys wtedy mozesz powiedzieć czy jest ok, czy nie polecasz :D

#97 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:33

Testy ciągników z czasopism rolniczych posiadam Lampo 55W (2005r) oba mają ok 2500mtg, w zetorze wymieniałem 2x akumulator, hamulce mi znikły juz kilka razy, 2 wycieki ze skrzyni, nie pokazuje mi ilości paliwa, z obrotomierzem tez był problem. NH TD80D i Proxima 8441 zetor około 10tys zł drozszy, NH ma rewers, 40km/h, dużo lepsze siedzenie, instalacje do radia. Moim zdaniem zetorek to całkiem dobry ciagniczek tylko najlepiej żeby stał w garazu i popatrzec sobie na niego bo jak masz jakąś robote a nagle znikają ci hamulce i po robocie

#98 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:37

Testy ciągników z czasopism rolniczych ten lampo to chłodzony powierzem? czy może ktoś widział gdzieś w polsce lampo lub rollera 4x2? kiedyś w 2002 roku oglądałem takiego bez przodku kosztował wtedy 52 tyś i był 2 tyś tańszy od u3512, szkoda że teraz nie ma takich w sprzedaży, a może są a o tym nie wiem?

#99 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:40

Testy ciągników z czasopism rolniczych nie, chłodzony ciecza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 grudzień 2008 - 21:09

Testy ciągników z czasopism rolniczych przegladalem dzis gazete i tak doszedlem do wniosku ze Zetor to tylko ma dobra hydraulike chodzi mi o te nowe modele.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Dodaj odpowiedź