Skocz do zawartości

Zdjęcie

Testy ciągników z czasopism rolniczych

137 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 01:15

Testy ciągników z czasopism rolniczych to fakt że jak ciągnik jest dotarty to mniej spali - u mnie zauważyłem to po 600mth i muszę przyznać że spalanie spadło o jakieś 10-20% a i silnik inaczej pracuje - jakby silniejszy na wolnych obrotach
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Testy ciągników z czasopism rolniczych Dzisiaj, 04:04
  •  

#42 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 07:45

A to jest jakiś mit? :rolleyes: Myślę że rolnika zainteresowałoby co dany ciagnik potrafi na polu z maszyną a nie tylko na hamowni. Gdyby chociaż hamowali ciagniki też na kołach i obserwowali w którym momencie ciagnik straci przyczepność aż w koncu stanie w miejscu :D

robert -nie rośmieszaj. na af można odszukać przynajmniej ze 100 postów i komentow na temat "olbrzymiego"spalania w zetorach. spytaj naszego experta- autochtona- ferdka vel silvera. już on w swoim czasie nawieszał psów na marce zetor, wychwalając wszystkie inne . i tak jak ktoś wcześniej napisał. gdyby zetor wyszedł słabo nie było by tej dyskusji , bo wiadomo złom a wszystko inne lux. osobiscie jako posiadacz zetorów moge zostac uznany za nieobiektywnego komentatora ale nie będe sie upierał tez że jest to najlepsza marka na swiecie. napewno tez byłbym bardziej zadowolony posiadając valtre , JD czy DF-a ale za te pieniądze to według mnie solidny ciagnik

#43 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 11:20

Testy ciągników z czasopism rolniczych Pioter
Mi właśnie chodzi o te normy. Czemu producenci używają rożnych norm. Tutaj mamy wszystkie ciągniki sprowadzone do jednej normy i widać ze jedni producenci używają bardziej rygorystycznych norm a inni mniej. Bo różnice są spore. Od 15 do 30KM.
Czemu żaden z producentów nie używa jeszcze bardziej rygorystycznych norm?
Weźmy przykład dla przykładu DF i zetora. Wg producenta dysponują podobna mocą 100KM(Nie zagłębiajmy sie w normy bo większość osób kupujących ciągnik nie ma o tym większego pojęcia).A w teście wyszło DF 66,4KM a zetor 86,2KM. I powiedzcie mi jaki model DF trzeba by było kupić aby dysponował rzeczywiście taka sama mocą co zetor? Trzeba by było kupić jeszcze większy(droższy) model DF. I różnica w cenie dla ciągników o takiej samej ilości KM była jest jeszcze większa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 16:12

Testy ciągników z czasopism rolniczych a jak się spytasz przedstawiciela handlowego której kolwiek z tych marek to ci odpowiedzą ze te testy nieodzwierciedlają rzeczywistości sa zle wykonane i kupuj co uwaza za słuszne bo później będziesz żałował wydanych pieniędzy :rolleyes: niemam akurat tego testu ale z danych przytoczonych na forum faktycznie można być mile zaskoczony pozytywnym wynikiem zetora i mniej pozytywnym innych a jak jeszcze weżniemy pod uwagę prostą rzędową pompę sterowamą mechanicznie to już wogóle technologia CR 4V jakoś tak blaknie w oddali... :D

#45 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 17:49

Testy ciągników z czasopism rolniczych i tu sie mylisz łukasz. diler danej marki nigdy ci nie powie że sprzedawany przez niego sprzet jest gorszy od konkurencyjnych marek. zawsze jest najlepszy , najoszczedniejszy i bije wszystkich na głowę. (tak było gdy zachwalali mi nh td80)

#46 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:16

Testy ciągników z czasopism rolniczych tak też napisałem no chyba że nieczytelnie

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:20

Testy ciągników z czasopism rolniczych @wojtas-przecież lukas120 dokładnie to samo napisał co i Ty (no może nieco innych słów użył).
Ja to dopiero w porównaniu z Tobą mogę być uznany za nieobiektywnego -jako posiadacz i Zetora i JD...

#48 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 18:31

Testy ciągników z czasopism rolniczych sorry . mój błąd . widocznie tekst "kupuj co uważa (w domyśle-przedstawiciel)za słuszne" zrozumiałem jak "kupuj co uważaSZ za słuszne"
ooo..właśnie pojawił sie następny taki post w temacie" jaki ciągnik do prasy "

#49 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 19:23

a jak się spytasz przedstawiciela handlowego której kolwiek z tych marek to ci odpowiedzą ze te testy nieodzwierciedlają rzeczywistości sa zle wykonane i kupuj co uwaza za słuszne bo później będziesz żałował wydanych pieniędzy :rolleyes: niemam akurat tego testu ale z danych przytoczonych na forum faktycznie można być mile zaskoczony pozytywnym wynikiem zetora i mniej pozytywnym innych a jak jeszcze weżniemy pod uwagę prostą rzędową pompę sterowamą mechanicznie to już wogóle technologia CR 4V jakoś tak blaknie w oddali... :D

A gdzie tam masz CR 4V? To jest silnik z CR ale bez 4 zaworów na cylinder. 4 są oferowane tylko w wersji Premium, to samo było w 6020

Z tym zachwalanie dilerów to macie racje, każdy swoje chwali a inne gani. Ostatnio byłem na wnikliwej analizie u dilera DF, oglądałem wersję TTV i powiedzieli mi że żaden ciagnik nie ma szans, a Fendt to już wogóle lipa. Jak powiedziłem że przecież to te same silniki i skrzynie to powiedzieli że skrzynie nie są ZF tylko jakieś innej firmy. No cóż nie będę tego dalej komentował :D

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 19:30

Testy ciągników z czasopism rolniczych podejzewam ze na zachodzie tacy nieudacznicy nawet pączka w cukierni by nie sprzedali, ale u nas tez im sie to ukruci za jakis czas i beda musieli sie doinformowac/doksztalcic.
kiedys sie pytalem o case ale o cvx, a wtedy puma debiutowala i gosc nie chcial ze mna rozmawiac o cvx i wrecz byl oburzony tym ze nie interesuje mnie puma, gdy powiedzialem, ze puma nie ma bezstopniowki zaczal mi wkrecac ze ma :rolleyes: wiec w ogole zdebialem i odechcialo mi sie z nim gadac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 19:44

Testy ciągników z czasopism rolniczych No jeśli JD pali więcej od Zetora to porównajcie to:
http://www.dlg-test....41_Forterra.pdf
http://www.dlg-test....0s_autoquad.pdf

Spalanie w 6 punktach pomiarowych -średnia: Zetor -16,1 l, JD -14,5 l
Spalanie przy mocy maksymalnej: Zetor -273 g/kWh, JD -247 g/kWh

Ja już się zamotałem, to kto wreszcie podaje dobre dane, bo co czytam test to inne cyrki wychodzą :rolleyes:

#52 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:02

Testy ciągników z czasopism rolniczych pisałem że nie widiałem tego testu i nie wiem dokładnie jakie są głowice zamontowane w poszczególnych silnikach ale chodziło mi o to że na wytworzenie ciśnienia paliwa rzędu 1600 zamiast 200-300 atm czy sterowanie podwójnymi zaworami zmiast pojedynczymi pochłania wiecej energji takie moje przemyślenia a w różmych testach to jest inaczej jak szukałem ciągnika to znalazłem porównanie paru ciągników 6cylindrów około 120km i tam była oszczedniejsz Valtra w testach DLG z regóły lepiej wypada Fndt JD czy NH gdzieś też widziałem test ze zetor wśród 80km ciągników palił najwiecej ale miał najlepszą charakterystykę i jakbyście tak te różne dane zebrali wyliczyli średnią to by się okazało że wszystkie silniki są takie same (no chyba troche przesadziłem ale taki pomysł mi w głowie saświtał :rolleyes: )

#53 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:06

Testy ciągników z czasopism rolniczych Zgadza się, przecież w naturze nic nie ginie i coś z tym paliwem się stało, przecież ciągnik przez tłumnik nie wywali.

Więcej spali, ale w krytycznych sytuacjach nie stanie, ma większy zapas mocy i momentu :rolleyes:

Nie będę krył że spalanie w DLG JD serii 5020 też mnie zwaliło z nóg :D

#54 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:20

Testy ciągników z czasopism rolniczych jak ja mówię że mi Valtra pali 20l na godzinę to też ludzi zwala z nóg

#55 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:46

Zgadza się, przecież w naturze nic nie ginie i coś z tym paliwem się stało, przecież ciągnik przez tłumnik nie wywali.

Z energetycznego punktu widzenia to nie przez tłumnik a przez chłodnice się wydostało w postaci ciepła. To czego silnik nie był wstanie wykorzystać w postaci energii mechanicznej zostało przekształcone w ciepło.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#56 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:51

Testy ciągników z czasopism rolniczych no właśnie ciepło i opory mechaniczne to chyba w pracy silnika najwięcej paliwa zabierają

#57 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 21:12

Testy ciągników z czasopism rolniczych @robertbara-"Nie będę krył że spalanie w DLG JD serii 5020 też mnie zwaliło z nóg "-zauważ tylko że w tamtym teście JD miał lepsze wyniki niż większość ciągników w teście TopAgrar !

#58 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 12 grudzień 2008 - 21:13

Testy ciągników z czasopism rolniczych oj widze Robert że Ty zawsze przekreślasz Zetora i uważasz go za najgorsze g...o, a JD uważasz za najlepsze bo sam masz JD, ale gdybyś miał inną marke ciągnika to byś go zachwalał, a JD byś gnoił tak jak teraz gnoisz Zetora. Ja tam do JD nic niemam i tak uważam że to jest światowy lider ale sam mam Zetora i się z niego ciesze. Chwale go za wszystko ponieważ jak za tą cene to to jest bardzo solidny ciągnik i wcale nie tak paliwożerny jak myślisz! Mam Zetora półtora roku i jak dotąd nic złego się z nim nie działo i serwis jest tani. Od zawsze mam dobrą opinie o Zetorze. Miałem przed nim MFa 3065 i pod względem spalania byłem zawiedziony bo niby Perkins mało pali....
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#59 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 21:43

Ale niech będzie nie spieram sie może stare Zetory i Forterry palą dużo, ale napewno nie plusy!

Bardzo kategoryczne stwierdzenie, jednak zauważ że paliwożerna Forterra ma taki sam paliwożerny silnik (zetor 1005, 1305) co Proxima Plus, czyż nie jest tak że Ty uważasz Zetora za najlepszy bo sam taki ciągnik masz?

Co do hamowni. Dla mnie hamowanie mocy byłoby dużo ciekawsze i miarodajniejsze jeśliby było przeprowadzone na kołach.

Moc uzyskana na WOM nie wiele mówi o skrzyni i jej sprawności :rolleyes: .

Być może taki http://ir.ptir.org/a...90)_1803_pl.pdf sposób pomiaru byłby bardziej obiektywny.
NAPIS ćWICZEBNY

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 13 grudzień 2008 - 22:20

Testy ciągników z czasopism rolniczych Niewiem jak to jest ale mój Zetor pali jak robie turem czy coś lekkiego bez obciążenia to mieści się do 5litrów na mth, a w pługu na max. jak ja robie to 10-11l, a jak ojciec to ze 12l. ale ani litra więcej! A znajomy ma Forterre 9641 i pali mu troche więcej, i nawet jak byłem u dilera od którego brałem ciągnik to mówili tam że jakoś wszyscy właściciele plusów mówią że mają małe spalanie, czego o forterrach nie mogą powiedzieć.... I nie mów mi że chwale Zetora bo mam, a jak bym nie miał to bym niechwalił. Bo ja Zetora uważam od zawsze za solidną i dobrą marke.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Dodaj odpowiedź