Skocz do zawartości

Zdjęcie

Testy ciągników z czasopism rolniczych

137 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 00:35

Testy ciągników z czasopism rolniczych i właśnie w tym jest sęk, że zetora uważasz "od zawsze za solidną i dobrą markę" :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Testy ciągników z czasopism rolniczych Dzisiaj, 10:46
  •  

#62 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:27

Testy ciągników z czasopism rolniczych Możę ktoś napisać w kilku słowach jak w tym tescie wypadl landini?
Byłbym bardzo wdzięczny:)

#63 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 12:35

mam Zetora i się z niego ciesze.

I to jest najważniejsze dla użytkownika maszyn rolniczych (jakie by one nie były).
NAPIS ćWICZEBNY

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 13:53

Testy ciągników z czasopism rolniczych Taki bystry jestes a nie napisałes czy Ci tyle pali na godzine czy na hektar? Bo jeśli 10 litrów na hektar to powodzenia, chyba w podorywce :D

#65 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 14 grudzień 2008 - 14:10

Testy ciągników z czasopism rolniczych No na takim w miare prostym kawałku hektar bez problemu zrobie w godzinke zegarową (pług 4x40) także niewiem Robert o co Ci chodzi...i napisałem 10-11l, a nawet jak ojciec orze to ze 12l (czyli i na hektar i na godzinę tyle wychodzi). A w podorywce w granicach 8l. Chwale Zetora bo jest dobry jak za taką kase i wcale tak dużo nie pali. Ja sie wypowiadam o tym co mam lub miałem, a o tym z czym nie miałem do czynienia sie nie wypowiadam w przeciwieństwie do was.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#66 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 14:43

Możę ktoś napisać w kilku słowach jak w tym tescie wypadl landini?
Byłbym bardzo wdzięczny:)

Landini Vision 105 Base
W czasie testu rozleciało się sprzęgło WOM, a przypominam iż był to nówka traktorek :D
A z wyników to:
moc maks/nominalna podczas testu 85,3 KM/83,6 KM (wg producenta 98,6 ISO) przy 2050 rpm/2200rpm
maks moment obrotowy 354 Nm przy 1600 rpm
jednostkowe zużycie paliwa przy mocy maksymalnej/nominalne 278/296 g/kWh
minimalne zużycie paliwa 255g/kWh przy 1150-1250rpm

@ bodzio1108, robertbara, EppS, bez urazy ale na tym forum było już tyle dywagacji o spalaniu Zetorów więc nie róbcie tu OT:)
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#67 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:25

Testy ciągników z czasopism rolniczych nie jestem jakimś "fanem" landini i nie chce go bronić,ale taka usterka jak napisałeś mogłaby sie zdażyć w każdym nowym ciągniku moze np. w tym egzemplarzu zostało coś źle złożone :D

(właśnie po to producenci dają gwarancje,aby usuwać tzw. wady fabryczne, które ukazują sie na początku użytkowania ciągnika :D )

#68 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 17:19

Niewiem jak to jest ale mój Zetor pali jak robie turem czy coś lekkiego bez obciążenia to mieści się do 5litrów na mth, a w pługu na max. jak ja robie to 10-11l, a jak ojciec to ze 12l. ale ani litra więcej!

Jak jest nabijana 1 mth Twoim Zetorze?

Bo jeśli 10 litrów na hektar to powodzenia, chyba w podorywce :D

10 litrów na hektar orki jest osiągalne bo sam nie raz zbliżyłem sie do takiego wyniku. Co, czym i jak orze już pisałem nie raz :D

#69 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 17:34

@ bodzio1108, robertbara, EppS, bez urazy ale na tym forum było już tyle dywagacji o spalaniu Zetorów więc nie róbcie tu OT:)

Nie chodziło mi o kolejną dyskusję na temat spalania Zetorów, zamierzałem jedynie podważyć argument @bodzio1108 że stare zetory (posiadam takiego) oraz Forterry (zamierzam posiadać) palą jak smoki a Proksima Plus z takim samym silnikiem (zetor 1005, 1305) jest niewiarygodnie oszczędna. Co do stereotypu spalania Zetora wyżej wymieniony test chyba wszystko wyjaśnia. Spalanie 10l/ha jest osiągalne lecz mniej zależy to od ciągnika lecz dobór pługa (optymalna wielkość) i przede wszystkim rodzaju gleby.
NAPIS ćWICZEBNY

#70 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 17:57

nie jestem jakimś "fanem" landini i nie chce go bronić,ale taka usterka jak napisałeś mogłaby sie zdażyć w każdym nowym ciągniku moze np. w tym egzemplarzu zostało coś źle złożone :D

(właśnie po to producenci dają gwarancje,aby usówać tzw,wady fabryczne które ukazują sie na początku użytkowania ciągnika :D )

No to ciekawe czy byś tak mówił w np takiej sytuacji. Na polu leży słoma, na horyzoncie czarne deszczowe chmury, prognozy pogody przewidują tydzień opadów, a Twój funkiel nówka traktorek stoi w garażu bo serwis ma przyjechać za dzień może dwa?

A ja do Landini nic nie mam, sam rozważam zakup Powerfarm'a 95.
Tak więc gdyby się to przytrafiło JD, DF, NH, MF, Zetorowi to bym to pisał w odniesieniu do tych marek. Ale się trafiło ciągnikowi z logo Landini i o czymś to świadczy.
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 18:02

Testy ciągników z czasopism rolniczych chłop z mazur@ rozumiem,w sumie masz racje :D ,ale to sie nie zdaża w każdym egzemplarzu nie mozna na takiej podstawie twierdzić ze landini to złom :)
chodzi ci o niezawodność......,a nie wszystkich stać na fendta :D (to tak na marginesie)

#72 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 14 grudzień 2008 - 18:31

Testy ciągników z czasopism rolniczych Zależnie od obrotów, np. w orce staram sie utrzymywać 1800-1900max to 1mth. wychodzi w jakieś 50min. A tak średnio to w godzinke. Także na mth w orce wyjdzie zależnie od tego kto robi jak ja to bedzie pewnie max ze 12l, a jak ojciec to ze 13l.
A co do tego że powiedziałem że stare Zetory i Forterry dużo palą w porównaniu do Plusa to może przesadziłem, bo o nich tak tylko słyszałem od różnych ludzi i od dealera-także niemam przekonania sam na sobie, a o plusie mówie prawde. Więc przepraszam jeśli kogoś uraziłem, nie mając pewności.

ps. Pan Bara tak sie mądrował, a teraz już pewnie niewie co powiedzieć...
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#73 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1661 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 18:46

Testy ciągników z czasopism rolniczych nie chwalcie tak zetora bo wcale aż taki świetny nie jest i oszczedny to tez raczej nie a cena jest zbliżona do zachodnich sprzetów chociaz oferuje sporo mniej

#74 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 18:51

nie chwalcie tak zetora bo wcale aż taki świetny nie jest i oszczedny to tez raczej nie a cena jest zbliżona do zachodnich sprzetów chociaz oferuje sporo mniej

Masz Zetora, że tak mówisz?
Daj mi jakieś porównanie ceny dajmy na to np. Proximy plus 90Km i jakiegoś np. JD tej mocy ze standardowym wyposażeniem.
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#75 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2463 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 14 grudzień 2008 - 18:52

Testy ciągników z czasopism rolniczych koledzy nie jestem przeciwnikiem zetora ale moj kolega 2 lata temu kupil zetora frontere 120 km i w plugu uni grudziadz 5x40 na lekkich glebach pali nieduzo jedyne 28 litrow na godzine zegarowa, i wychodzi mu w tym zestawie od 1,2-1,4 hektara.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#76 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:07

koledzy nie jestem przeciwnikiem zetora ale moj kolega 2 lata temu kupil zetora frontere 120 km i w plugu uni grudziadz 5x40 na lekkich glebach pali nieduzo jedyne 28 litrow na godzine zegarowa, i wychodzi mu w tym zestawie od 1,2-1,4 hektara.

My najpierw mieliśmy brać 11441 ale jak w trakcie załatwiania byliśmy na składnicy i był tam gości który przyjechał na przegląd 11441 i jak opowiedział nam że w agregacie uprawowo-siewnym 3m z Famarolu pali mu średnio 20l, to tata mało sie nie przewrócił. No i zrezygnowaliśmy z Zetora (bo jeszcze inne różne rzeczy słyszeliśmy o nim) i miał być Same, ale miał być w kwietniu a na początku maja okazało sie że bedzie dopiero pod koniec lipca i znowu zmiana na Zetora i jakoś tak z bratem namówiliśmy ojca na plusa, bo może bedą mniej palić. I dobrze myśleliśmy.
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#77 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:28

koledzy nie jestem przeciwnikiem zetora ale moj kolega 2 lata temu kupil zetora frontere 120 km i w plugu uni grudziadz 5x40 na lekkich glebach pali nieduzo jedyne 28 litrow na godzine zegarowa, i wychodzi mu w tym zestawie od 1,2-1,4 hektara.

Znajdź mi jakikolwiek 120 konny ciągnik który da radę wciągnąć 28 l/h :angry: .I to nie Opel (Frontera) tylko Zetor (Forterra).Po prostu następny fachura :D

#78 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:47

Testy ciągników z czasopism rolniczych Miałem okazję się przejechać w Fendtcie 414 vario z Ibisem 4x48, to na komputerze wyświetlało 27-28l/h :D

#79 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1661 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:56

Testy ciągników z czasopism rolniczych gdybym nie miał to bym sie nie wypowiadał, kupiłem go w 2005roku i nie jestem zbyt szcześliwy, posiadam też Lamborghini i z nim nie mam zadnych problemów a przy zetorze ciagle sie coś dzieje. Zetor 8441 i NH TD80D (teraz juz nowy model) jest w podobnych cenach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:58

Do kitu ten argument, bo jeśli nawet wchłonie 28 litrami ON przez godzinę to nie jest to silnik zetora. 120 KM ma Forterra 11741 w której są silniki Deutz'a.

Dodaj odpowiedź