farmer40

Obciążniki na TUZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer40    0

Potrzebuje obciążnik na przedni tuz ok. 1500kg, czy ktoś wie gdzie taki można kupić ? I ile może kosztować ? Piszcie co wiecie, z góry dzieki za odpowiedzi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

trafiaja się na allegro ale największy jaki znalazłem miał 900kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Doszedłem do wniosku że kupie oryginalny obciążnik do mojej Valtry mam do wyboru jeszcze 1100kg może wystarczy ale dzięki za podpowiedzi. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci taki wielki? Do jakiego to ciagnika i co bedziesz z tylu czepiał?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Najtaniej to odlej sobie z wibrowanego betonu . Moj kumpel sobie zrobil forme na wzor oryginalnego, i go pomalowal naprawde wyglada super. Ale 1500kg to za dużo, on do MF 130 km, zrobil 1200kg i twierdzi że troche przy cięzki.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Spokojnie do 6 cylindrowego ciągnika można wieszać 1200 kg, nigdy nie ma na tyle dużo by pogorszyć uciąg :D

a kolega ma valtra t190 wiec nie wiem co wy widzicie za dużo w ciężarku 1,5 T, jak załaduje konkretnie uprawowo siewny 4m to wcale nie będzie mocno stabilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0
A po co Ci taki wielki? Do jakiego to ciągnika i co bedziesz z tylu czepiał?

 

tak ja mam Valtre t190 do tego agregat uprawowy 4m+ wał 4m i do tego przychodzi siewnik 4m na hydropaku, to wszystko ma 3,5t bez załadunku zboża a do siewnika wchodzi mi 800kg wiec jak wszystko dodasz to masz prawie 4,5 t na tyle, wiec muszę mieć coś odpowiedniego na przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

A ile kosztuje ten oryginalny obciążnik do Valtry?


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Witam. Ja parę dni temu na niemieckiej stronie z maszynami rolniczymi widziałem obciążnik 1500 kg od Fendt cena 1500 albo niecałe 2 tys euro nie pamiętam ale coś koło tego


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Szkoda tylko, że cena Euro taka wysoka ;)


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

Mogę ci taki obciążnik zrobić za około 7 tyś zł , tylko musisz mi podać rozstaw ramion w twoim tuz . Twój transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0
Witam. Ja parę dni temu na niemieckiej stronie z maszynami rolniczymi widziałem obciążnik 1500 kg od Fendt cena 1500 albo niecałe 2 tys euro nie pamiętam ale coś koło tego

Fendt obciążniki robi z żelaza dlatego są takie drogie, ale spokojnie koledzy, obciążniki z betonu są o wiele tańsze. ;)

 

kamis a z jakiego materiału miał by być ten obciążnik, za 7tys. to chyba nie z wody piachu i cementu ;)

 

nie pisz posta pod postem !!

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

Ze stali , będzie składany z 25mm płyt i skręcany . Zaczep na obciążnikach z przodu. Wiadomo cena do negocjacji, zależy po ile uda mi się kupić stal

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

zna ktoś może gęstość betonu....??? jakie wymiary potrzebne na np.500kg obciążnik??? czy lepiej zrobić sobie metalowy obciążnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

metr szescienny betonu wazy ok 2,5 t. A ja zapytam ile mozna bez obaw powiesic na Zetora 16 na przód?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

mśle że 800-1000kg bez obawy można zawiesić i to bedzie odpowiedni ciężar,bo wiecej to nie ma sensu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Ja proponowałbym zrobić samemu.. Osobiście nie mam takiego ale wydawać kupę kasy na obciążnik z logiem Fendta to WG mnie przesada.. :lol: wrażliwcy i tak kupią bo ciągnik będzie pełnym zestawem ale myślę ze jakieś żelaziwo ładnie czarną farbą pomalowane tez posiada swój urok! :D Przydałby się osobny temat jak Zrobić 1500 kg obciążnik na przedni Tuz.. Pogrzebie gdzieś w internecie może ktoś dokonał takiego czynu :D

 

Na traktorpool.de znalazłem 1700kg za ok. 5000zł i 1200kg za 4000zł a 1000kg 3000zł .. sadze ze samemu taniej wyjdzie coś wymyśleć ale zależy jak z czasem,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zrobić skrzynie z blachy. W środku od mocowań poprowadzić metalowe wypory i z przodu zaczep a potem zalać betonem. Na koniec pomalować na czarno i gotowe.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Ja widziałem na traktorpool.de 1500kg coś ok.750 euro ale nie wiem z czego one są


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Witam. Ja jestem w trakcie robienia obciążnika 1500kg na przód i zacząłem od robienia formy z blachy 1.5mm w kształcie trapezu. Kupiłem walec dłuższy od szerokości i zatoczyłem na cbmy, Wewnątrz skrzyni pospawam wyjścia na zaczep i wieże do cięgna oraz trochę drutów dla dozbrojenia masy betonowej. Do betonu polecam dodać włókno szklane. I ważna rzecz warto pokombinować żeby ciężar nie wisiał na siłownikach lecz był przetknięty sworzniem w taki sposób by zawis na ramionach a wtedy mamy do dyspozycji dodatkową parę złączy hydraulicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

To u was jest tani złom, bo jak ja chce ze złomowiska kupić kawałek żelastwa to płace około 1,5zł za kg a jak sprzedaje to 0,55 zł za kg .

A takie kawałki żeby obciążnik zbudować to zapomnij .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My chyba sobie odlejemy z betonu bo taki kupny będzie za drogi ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj