Pawel330

Prasa kostkująca Claas Markant 50

Polecane posty

Pawel330    1

Myślę o jej zakupie co myslicie o tej prasie Claas Markant 50 i jak uważacie czy nie było by problemu z częściami i koszta naprawy


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak to claas cena może zaboleć, bo zachodni. Ale ja się spotkałem że cześci są, a aparaty sa identyczne w kilku modelach.

Sasiad kupował palec i prowadnice, iglice, to wszystko maja od reki.

Ale prasy dobre i naprawy choć czasem kosztowne to zdarzaja sie żadko. Czasem wystarczy tokarz i po bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

A dużo ta Claas Markant 50 sie różni od Sipmy Z224/1 tylko że sipmy to sie ceby trzymają


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Ja mam te prase i szczerze mowiac to wolalbym polską dlatego ze ma lepsza przepustowosc z claasem nieda sie pogonic zaraz zabezpieczenie strzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osio    0

Ja mam tą prasę i uważam że jest lepsza od Polskiej. Owiele rzadziej się psuje i ci długo posłuży niż simpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Nieno ja na swoją nienazekam tylko mowie mogla by miec lepszą przepustowosc :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

tak prasa pracuje ciszej bo jak sąsiad jeździ z polską to aby zgrzyty a znajomy ma claasa to pracuje bardzo cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpan321    0

A właśnie ja mówie że claas nie jest za dobra prasa. Sasiad ma i ciągle mu się psuje. W tym roku to aż musiał nająć do prasowania bo żaden spec nie umiał jej naprawić. Jak im siadło łożysko to na kole zamachowym to żeby włożyć je to musiał na siłe wpychać go lewarkiem a prasa była zaparta o ściane :D Nie wiem czy jego tylko taka felerna sztuka czy wszystkie takie są, ale u mnie na wsi kto miał claasa to zaraz sprzedał. jeden gościu to nawet mial 2 claasy wkońcu sie wkurzył i kupił internationala. Ja polecam z 224 bo części są wszędzie dostępne i za małą kase :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Tak apropo to łożysko na kole zamachowym jest stożkowe i nie powinno być problemów z nabiciem jego.

Jeśli chcesz claas o dużej przepustowości to szukaj Markant 60(175cm podbierak) prasuje troszke szybciej jak polska ale minimalnie, lub:

Markant 65(podbierak chyba coś koło 185cm) na pelnej hydraulice- ta to dopiero zasuwa w porownaniu do polskiej.

Swoją drogą kążda prasa jest dobra która nie jest zużyta.

Jeśli ktoś będzie miał problemy z Claasem pisać do mnie.Pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam claas markant 50 i uważam że jest dużo lepsza od polskiej ponieważ:

- ma większą przepustowość

- jest mniej awaryjna

- ciągnik ma lżej

U mnie jest założona gumowa gwiazda przy podbieraczu od nowych polskich pras i podgarnia mi słome jak jest za szeroko.

Części są średniej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario2a    0

Tak apropo to łożysko na kole zamachowym jest stożkowe i nie powinno być problemów z nabiciem jego.

Jeśli chcesz claas o dużej przepustowości to szukaj Markant 60(175cm podbierak) prasuje troszke szybciej jak polska ale minimalnie, lub:

Markant 65(podbierak chyba coś koło 185cm) na pelnej hydraulice- ta to dopiero zasuwa w porownaniu do polskiej.

Swoją drogą kążda prasa jest dobra która nie jest zużyta.

Jeśli ktoś będzie miał problemy z Claasem pisać do mnie.Pomoge

Witam. Mam problem z claas markant 60.palec słupłacza na wyższych obrotach nie łapie sznurka. Na niższych jest lepiej ale nie wszystkie wiąże. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Typowa bolączka claasa. Wymień cały helikopterek bo to one pewnie źle sznurek podaje lub jeśli chcesz zoszczędzić to rozbierz go i powymieniaj tulejki w nim wszystkie!!! Tam nie ma prawa pojawić się jakikolwiek luz! Tulejki dostaniesz wszędzie tam gdzie naprawiają rozruszniki i alternatory ;) Supłacz mam w idealnym stanie na sprzedanie jednak tak jak pisałem - zajmij się helikopterkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Przyłączam się do prośby w sprawie tego helikopterka. Mam podobny problem jak @mario2a tylko w Claas markant 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

ja mam claas markant 44 i nawet dobra jest ale jest jedna wada ;/ jak troche wilgotne jest to przepuszcza sznurek z jednej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Presa    0

Tak apropo to łożysko na kole zamachowym jest stożkowe i nie powinno być problemów z nabiciem jego.

Jeśli chcesz claas o dużej przepustowości to szukaj Markant 60(175cm podbierak) prasuje troszke szybciej jak polska ale minimalnie, lub:

Markant 65(podbierak chyba coś koło 185cm) na pelnej hydraulice- ta to dopiero zasuwa w porownaniu do polskiej.

Swoją drogą kążda prasa jest dobra która nie jest zużyta.

Jeśli ktoś będzie miał problemy z Claasem pisać do mnie.Pomoge

No właśnie mam classa markanta i co kilka kostek nie wiąże mi z prawej strony czy to palec?czy jaka cholera bo krew mnie zalewa siano na łące a tu takie coś. Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Mam identyczny problem jak @Presajak jadę wolno ,ale gdy podgonię to prawie wogule nie chce wiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

przez kilka lat moj ojciec miał taka prase i powiem ci z doswiadczenia, ze gorzego g... w zyciu nie widzialem. strasznie sie psula, kiepsko wiązała, części do niej dostac w moim regionie graniczyło z cudem. moze tylko mój egzemplaż był taki kiepski, ale to doświadczenie bardzo mnie zraziło doo tej prasy i całej marki class


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeFek95    0

Witam, też mamy claasa markanta 65, było pare problemów z igłami i chelikopterkami, no co chelikopterki trzeba było kupić nowe i wymienić, jest wszystko ok, teraz zwiąże każdą belke. Igły to niewiem ale do tej prasy nigdzie nie idzie dostać takich igieł, tata kupował w sklepie igły do markanta 65 ale były zupełnie inne jak orginalne u nas w prasie, jak nie bardziej proste to bardziej wygięte albo mniejsze i krótsze. To wtedy musieliśmy prostować i ustawiac odpowiedni kąt iglic na kowadle :) . Jest teraz wszystko dobrze ale jak pisałem w innym temacie to nieładnie wiąże pęka - przeciąga końce sznurków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj