Skocz do zawartości

Reklama

Prasa kostkująca Claas Markant 50

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
20 odpowiedzi na ten temat

#1 Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • 12115832
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2008 - 22:15

Myślę o jej zakupie co myslicie o tej prasie  Claas Markant 50 i jak uważacie czy nie było by problemu z częściami i koszta naprawy
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#2 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2877 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 23:12

Jak to claas cena może zaboleć, bo zachodni. Ale ja się spotkałem że cześci są, a aparaty sa identyczne w kilku modelach.
Sasiad kupował palec i prowadnice, iglice, to wszystko maja od reki.
Ale prasy dobre i naprawy choć czasem kosztowne to zdarzaja sie żadko. Czasem wystarczy tokarz i po bólu.

#3 Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • 12115832
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 10 grudzień 2008 - 12:41

A dużo ta  Claas Markant 50 sie różni od Sipmy Z224/1 tylko że sipmy to sie ceby trzymają
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#4 caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • 12816023
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 10 grudzień 2008 - 15:40

Ja mam te prase i szczerze mowiac to wolalbym polską dlatego ze ma lepsza przepustowosc z claasem nieda sie pogonic zaraz zabezpieczenie strzela

#5 osio

osio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 18:51

Ja mam tą prasę i uważam że jest lepsza od Polskiej. Owiele rzadziej się psuje i ci długo posłuży niż simpa

#6 caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • 12816023
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 10 grudzień 2008 - 18:54

Nieno ja na swoją nienazekam tylko mowie mogla by miec lepszą przepustowosc  :rolleyes:

#7 zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • 11931967

Napisany 10 grudzień 2008 - 18:56

tak prasa pracuje ciszej bo jak sąsiad jeździ z polską to aby zgrzyty a znajomy ma claasa  to pracuje bardzo cicho

#8 Hiszpan321

Hiszpan321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 19:26

A właśnie ja mówie że claas nie jest za dobra prasa. Sasiad ma i ciągle mu się psuje. W tym roku to aż musiał nająć do prasowania bo żaden spec nie umiał jej naprawić. Jak im siadło łożysko to na kole zamachowym to żeby włożyć je to musiał na siłe wpychać go lewarkiem a prasa była zaparta o ściane  :D Nie wiem czy jego tylko taka felerna sztuka czy wszystkie takie są, ale u mnie na wsi kto miał claasa to zaraz sprzedał. jeden gościu to nawet mial 2 claasy wkońcu sie wkurzył i kupił internationala. Ja polecam z 224 bo części są wszędzie dostępne i za małą kase :rolleyes:

#9 inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 23 luty 2009 - 22:25

Tak apropo to łożysko na kole zamachowym jest stożkowe i nie powinno być problemów z nabiciem jego.
    Jeśli chcesz claas o dużej przepustowości to szukaj Markant 60(175cm podbierak) prasuje troszke szybciej jak polska ale minimalnie, lub:
    Markant 65(podbierak chyba coś koło 185cm) na pelnej hydraulice- ta to dopiero zasuwa w porownaniu do polskiej.
Swoją drogą kążda prasa jest dobra która nie jest zużyta.
Jeśli ktoś będzie miał problemy z Claasem pisać do mnie.Pomoge

#10 malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • 9191360

Napisany 11 sierpień 2009 - 10:31

Ja mam claas markant 50 i uważam że jest dużo lepsza od polskiej ponieważ:
- ma większą przepustowość
- jest mniej awaryjna
- ciągnik ma lżej
U mnie jest założona gumowa gwiazda przy podbieraczu od nowych polskich pras i podgarnia mi słome jak jest za szeroko.
Części są średniej ceny.

#11 mario2a

mario2a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 09:53

Zobacz postinginio, o 23 luty 2009 - 22:25, powiedział:

Tak apropo to łożysko na kole zamachowym jest stożkowe i nie powinno być problemów z nabiciem jego.
    Jeśli chcesz claas o dużej przepustowości to szukaj Markant 60(175cm podbierak) prasuje troszke szybciej jak polska ale minimalnie, lub:
    Markant 65(podbierak chyba coś koło 185cm) na pelnej hydraulice- ta to dopiero zasuwa w porownaniu do polskiej.
Witam. Mam problem z claas markant 60.palec słupłacza na wyższych obrotach nie łapie sznurka. Na niższych jest lepiej ale nie wszystkie wiąże. Prosze o pomoc.

#12 inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 13:11

Typowa bolączka claasa. Wymień cały helikopterek bo to one pewnie źle sznurek podaje lub jeśli chcesz zoszczędzić to rozbierz go i powymieniaj tulejki w nim wszystkie!!! Tam nie ma prawa pojawić się jakikolwiek luz! Tulejki dostaniesz wszędzie tam gdzie naprawiają rozruszniki i alternatory ;) Supłacz mam w idealnym stanie na sprzedanie jednak tak jak pisałem - zajmij się helikopterkiem.

#13 mario2a

mario2a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 16:54

A możesz opisać helikopterek bo nie bardzo wiem jak to wygląda??

#14 krzysq90

krzysq90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 09:01

Przyłączam się do prośby w sprawie tego helikopterka. Mam podobny problem jak @mario2a tylko w Claas  markant 40.

#15 inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 09:55

To jest to co w tym linku dźwignia supłacza http://sklep.hudyka....roducts_id=7107
   Claas jest super prasą jednak strasznie nie lubi luzów na aparacie  i helikopterku.

#16 reset1990

reset1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 sierpień 2011 - 12:52

ja mam claas markant 44 i nawet dobra jest ale jest jedna wada ;/ jak troche wilgotne jest to przepuszcza sznurek z jednej strony

#17 pelo

pelo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 08:15

czy ktoś ma aparaty do pras Z-224

#18 Presa

Presa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 21:41

Zobacz postinginio, o 23 luty 2009 - 22:25, powiedział:

No właśnie mam classa markanta i co kilka kostek nie wiąże mi z prawej strony czy to palec?czy jaka cholera bo krew mnie zalewa siano na łące a tu takie coś. Proszę o pomoc!

#19 krzysq90

krzysq90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 23:10

Mam identyczny problem jak @Presajak jadę wolno ,ale gdy podgonię to prawie wogule nie chce wiązać.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 06:08

przez kilka lat moj ojciec miał taka prase i powiem ci z doswiadczenia, ze gorzego g... w zyciu nie widzialem. strasznie sie psula, kiepsko wiązała, części do niej dostac w moim regionie graniczyło z cudem. moze tylko mój egzemplaż był taki kiepski, ale to doświadczenie bardzo mnie zraziło doo tej prasy i całej marki class
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Zobacz także