Skocz do zawartości

Zdjęcie

odcięcie pompki wspomagającej

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 20:05

odcięcie pompki wspomagającej Koledzy w którym miejscu można odłączyć pompkę wspomagającą (mikro pompkę) w ursusie 902. Czytałem gdzieś że to może pomóc w poprawieniu podnoszenia. Za co ona jest odpowiedzialna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odcięcie pompki wspomagającej Dzisiaj, 13:48
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:20

odcięcie pompki wspomagającej Pompka znajduje się z prawej strony niedaleko pompy wspomagania kierowania a odłączyć mechanicznie to nie można chyba że zaślepisz rurkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:25

odcięcie pompki wspomagającej ale ta pąpka ma małą wydajność ale za to duże ciśnienie i raczej pomaga niż szkodzi takie jest moje zdanie chyba że występują usterki z jakimi się do tej pory nie spotkałem
\

#4 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 18:47

odcięcie pompki wspomagającej Ale ta pompa sluzy do zasilania olejem pod cisnieniem wzmacniacza, sterowania sprzeglem oraz sprzeglem WOM-u, a druga jest od mechanizmu wspomagania kierownicy, wiec raczej obie pąmpy sa potrzebne. A jaki wplyw na podnoszenie mialoby odlaczenie jej to nie mam pojecia. Odlaczenie tych pąmp mogloby jedynie ulatwic rozruch silnika, zwlaszcza w nizszych temperaturach.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 22:39

odcięcie pompki wspomagającej Pompka wspomagająca tłoczkowa odpowiada jak sama nazwa wskazuje tylko za podnoszenie w rozdzielaczu tuz. Odciąć ją można ale poco o ile niema z niej wycieków to lepiej sprawdzić poprawność działania rozdzielacza hydraulicznego, odcięcie wpływa na spadek udźwigu tuz oraz na szybkość podnoszenia. Można odłączyć rurki od tej pompki i po prostu zaślepić. Jednak nie polecam chyba ze traktor to kompletna ruina i nie musi dźwigać większych ciężarów.

#6 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 13:08

odcięcie pompki wspomagającej W 902 była na stale włączona i nie powinna powodować żadnych problemów w podnośniku. Udźwig nieznacznie spada, wolniej podnosi z cylindrami dodatkowymi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 luty 2009 - 21:29

odcięcie pompki wspomagającej Koledzy, Mylicie sie, ja mam własnie odcięta pompke w swojej 1224DL ( i wcale to nie jest ruina, zapraszam na galerie ) Odciełem to bo miałem juz dość przecieków z tej wspomnianej pompki, bo na wiosne to codziennie ja uszczelniałem a na noc dopiero jechałm orać, a na drugi dzien znowu uszczelniać :angry: i sptałem sie o rade znajmoego mechanika , któray ma 385A i tez własnie odciał ta pomke. i nie ma żadnej róznicy w podnoszeniu, tez mam siłowniki wspomagajace, i juz cała jesien przeorała z atlasem 4 na ciezkich glebach i nie było widac róznicy w przcy, a nawet lepiej podnosił, a racja ,była jedna zasadnicza róznica nie było wycieku oleju ;) Jesli nie chcesz wyjmowąc pompki to wykreńc ten przwód z boku jej i włóz 1 grosz, bo ja tak zrobiłem i zaslepiłem przewody i mam spokuj :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)