Skocz do zawartości

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2008 - 15:46

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku Jak w tytule, problem polega na tym że jak załączę wszystkie światła w ciągniku to po jakimś czasie stacyjka jest pierońsko ciepła. Co musiał bym zrobić aby to zjawisko zlikwidować. Niedługo mam zamiar zamontować 2 nowe halogeny w którym są aż 4 żarówki i boję się że mogę spalić instalacje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nagrzewająca się stacyjka w ciągniku Dzisiaj, 21:09
  •  

#2 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 16:15

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku Do tych halogenów i tak musisz zastosować przekażniki tylko zasilanie podepnij przed stacyjką a wysterowanie weż już za, a co do grzejącej się stacyjki to może spróbuj ją odciazyć też przekażnikami np. światła, podłączając w taki sam sposób jak halogeny.

#3 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:14

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku a nie wystarczy jak podłowcze przekaźniki przed włącznikiem halogenów. U mnie w ciągniku idzie wiązka przewodów w jednym ze słupków kabiny do panelu sterującego który jest na " poddaszu " kabiny. znalazłem 1 wolny kabelek w którym jest prąd tylko wtedy jak będzie włożony kluczyk w stacyjce. Myślałem żeby do niego się podłączyć

#4 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:27

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku jak chesz odciazyc stacyjke podłacze przekażnik.jeden dabel o oznaczeni 30 podłacz bezpośrednio pod akumulator on bedzie brał prad niezależnie od stacyjki a drugi podciagnik od stacyjki i wstaw w nim przelacznik wyciagany i tym przelacznikiem bedziesz włączał pzekaznik który zasili halogeny w ten sposób jak wyłaczysz stacyjkę to zostanie odciety prad od przekażnika i halogemy zganą do tego nadają się przekażniki o mocy 50 amper.trzecie wyjscie podłacz do halogenów. w ten sposób odciążysz stacyjkę i można podłaczyć kilka halogenów.

#5 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 18:37

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku Kolega mir36 dośc szczegółowo ci wytłumaczył.

#6 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 09 grudzień 2008 - 18:52

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku tez mialem taki przypadek grzania sie stacyjki, nawet nadtopiło mi jeden styk. Wystarczyło ją rozebrac i podgiąć te ruchoma blaszke ktora sie kreci przy obrocie kluczyka, w taki sposób zeby lepiej dociskała sie do stałych stykow
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 grudzień 2008 - 19:47

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku

a nie wystarczy jak podłowcze przekaźniki przed włącznikiem halogenów. U mnie w ciągniku idzie wiązka przewodów w jednym ze słupków kabiny do panelu sterującego który jest na " poddaszu " kabiny. znalazłem 1 wolny kabelek w którym jest prąd tylko wtedy jak będzie włożony kluczyk w stacyjce. Myślałem żeby do niego się podłączyć

Tylko jak podłaczysz dodatkowe światła do tego przewodu to w żaden sposób nie odciążysz stacyjki. Musisz podłączć dodatkowy przewód prosto od akumulatora (przekrój min. 6 mm2) i doprowadzić go do tego jak go nazywasz "panelu sterującego". Przewód ten będzie zasilaniem dodatkowych świateł (oczywiście przez przekaźniki), a zasilanie cewek przekaźników weźmiesz z tego przewodu, o którym piszesz. Wtedy wyjęcie kluczyka spowoduje wyłączenie przekaźników a tym samym wyłączenie świateł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2008 - 20:51

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku a mógł by mi ktoś zrobić schemat do tego połączenia bo ja jestem dość kiepski z elektryki

#9 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 10 grudzień 2008 - 07:35

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku ewidentnie sprawa stacyjki-iskrzenie pól stykowych co powoduje temperaturę

tak naprawdę stacyjki często padają wiec można byłoby się pokusić o przekaźniki do swiateł mijania i drogowych plus halogeny

#10 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:49

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku @elektrotech >> a jakie byś polecił przekaźniki bo w 2 nowych halogenach będą aż 4 żarówki tylko nie wiem czy 55w czy 100w

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 10 grudzień 2008 - 18:02

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku Polecam przekaźniki ELMOT typ 541. Kosztują 15 zł/szt, ale są dobrej jakości. Ja czasami stosuję chińskie za 3 zł i też wytrzymują. Jeżeli będziesz miał żarówki 2x100W w każdym reflektorze to jednak daj ELMOT. Po jednym przekaźniku na reflektor. Teoretycznie wystarczyłby jeden (prąd pobierany wyniesie 28A), ale będzie on pracował na prawie max prądzie więc lepiej dać dwa.

#12 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 12 grudzień 2008 - 07:31

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku zgadza się

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:07

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku jak ci się grzeje stacyjka to możesz sprobować zrobić tak jak ja zrobiłem :D

http://www.agrofoto....mage101283.html
http://www.agrofoto....image97695.html
:D