Skocz do zawartości

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2008 - 15:46

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku Jak w tytule, problem polega na tym że jak załączę wszystkie światła w ciągniku to po jakimś czasie stacyjka jest pierońsko ciepła. Co musiał bym zrobić aby to zjawisko zlikwidować. Niedługo mam zamiar zamontować 2 nowe halogeny w którym są aż 4 żarówki i boję się że mogę spalić instalacje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nagrzewająca się stacyjka w ciągniku Dzisiaj, 14:18
  •  

#2 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 16:15

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku Do tych halogenów i tak musisz zastosować przekażniki tylko zasilanie podepnij przed stacyjką a wysterowanie weż już za, a co do grzejącej się stacyjki to może spróbuj ją odciazyć też przekażnikami np. światła, podłączając w taki sam sposób jak halogeny.

#3 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:14

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku a nie wystarczy jak podłowcze przekaźniki przed włącznikiem halogenów. U mnie w ciągniku idzie wiązka przewodów w jednym ze słupków kabiny do panelu sterującego który jest na " poddaszu " kabiny. znalazłem 1 wolny kabelek w którym jest prąd tylko wtedy jak będzie włożony kluczyk w stacyjce. Myślałem żeby do niego się podłączyć

#4 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 17:27

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku jak chesz odciazyc stacyjke podłacze przekażnik.jeden dabel o oznaczeni 30 podłacz bezpośrednio pod akumulator on bedzie brał prad niezależnie od stacyjki a drugi podciagnik od stacyjki i wstaw w nim przelacznik wyciagany i tym przelacznikiem bedziesz włączał pzekaznik który zasili halogeny w ten sposób jak wyłaczysz stacyjkę to zostanie odciety prad od przekażnika i halogemy zganą do tego nadają się przekażniki o mocy 50 amper.trzecie wyjscie podłacz do halogenów. w ten sposób odciążysz stacyjkę i można podłaczyć kilka halogenów.

#5 Share lukaszewiczm

lukaszewiczm

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 18:37

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku Kolega mir36 dośc szczegółowo ci wytłumaczył.

#6 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 09 grudzień 2008 - 18:52

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku tez mialem taki przypadek grzania sie stacyjki, nawet nadtopiło mi jeden styk. Wystarczyło ją rozebrac i podgiąć te ruchoma blaszke ktora sie kreci przy obrocie kluczyka, w taki sposób zeby lepiej dociskała sie do stałych stykow

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4524 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 19:47

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku

a nie wystarczy jak podłowcze przekaźniki przed włącznikiem halogenów. U mnie w ciągniku idzie wiązka przewodów w jednym ze słupków kabiny do panelu sterującego który jest na " poddaszu " kabiny. znalazłem 1 wolny kabelek w którym jest prąd tylko wtedy jak będzie włożony kluczyk w stacyjce. Myślałem żeby do niego się podłączyć

Tylko jak podłaczysz dodatkowe światła do tego przewodu to w żaden sposób nie odciążysz stacyjki. Musisz podłączć dodatkowy przewód prosto od akumulatora (przekrój min. 6 mm2) i doprowadzić go do tego jak go nazywasz "panelu sterującego". Przewód ten będzie zasilaniem dodatkowych świateł (oczywiście przez przekaźniki), a zasilanie cewek przekaźników weźmiesz z tego przewodu, o którym piszesz. Wtedy wyjęcie kluczyka spowoduje wyłączenie przekaźników a tym samym wyłączenie świateł.

Masz jakieś pytania? Zapraszam na GG: 5010233.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 grudzień 2008 - 20:51

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku a mógł by mi ktoś zrobić schemat do tego połączenia bo ja jestem dość kiepski z elektryki

#9 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 10 grudzień 2008 - 07:35

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku ewidentnie sprawa stacyjki-iskrzenie pól stykowych co powoduje temperaturę

tak naprawdę stacyjki często padają wiec można byłoby się pokusić o przekaźniki do swiateł mijania i drogowych plus halogeny

#10 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2008 - 17:49

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku @elektrotech >> a jakie byś polecił przekaźniki bo w 2 nowych halogenach będą aż 4 żarówki tylko nie wiem czy 55w czy 100w

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4524 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 18:02

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku Polecam przekaźniki ELMOT typ 541. Kosztują 15 zł/szt, ale są dobrej jakości. Ja czasami stosuję chińskie za 3 zł i też wytrzymują. Jeżeli będziesz miał żarówki 2x100W w każdym reflektorze to jednak daj ELMOT. Po jednym przekaźniku na reflektor. Teoretycznie wystarczyłby jeden (prąd pobierany wyniesie 28A), ale będzie on pracował na prawie max prądzie więc lepiej dać dwa.

Masz jakieś pytania? Zapraszam na GG: 5010233.

#12 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 12 grudzień 2008 - 07:31

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku zgadza się

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:07

nagrzewająca się stacyjka w ciągniku jak ci się grzeje stacyjka to możesz sprobować zrobić tak jak ja zrobiłem :D

http://www.agrofoto....mage101283.html
http://www.agrofoto....image97695.html
:D