Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rabewerk

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adam232

adam232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 12:31

Rabewerk Witam. Mam problem z pługiem.jest to obrotowy rabewerk 3+1.niestety obraca tylko do połowy. Dalej nie idzie. Wydaje mi się, że czegoś przy nim brakuje (jakiś zawór). Węże od siłownika są podpinane prosto do ciągnika. Na zdjęciach w internecie widziałem, że węże od siłownika idą najpierw do jakiejś kostki, a dopiero potem do ciągnika. Ta kostka jest widoczna na zdjęciu. Co to jest za kostka, gdzie coś takiego można kupić. Przeszukałem ogłoszenia ale nikt czegoś takiego nie ma.

Po kropce robimy spacje i zdanie zaczynamy z wielkiej litery

Załączone miniaturki

• 501092928_2.jpg

Edytowany przez andrzej2110, 09 grudzień 2008 - 15:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rabewerk Dzisiaj, 11:12
  •  

#2 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 13:37

Rabewerk Ja mam inną ramę ale u mnie jest taka regulacja środka ciężkości jak jest źle ustawiony to nie obraca się. Tutaj jest regulacja szerokości?Tobie nie może przeskoczyć tego martwego punktu?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#3 Share marcin385

marcin385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 14:30

Rabewerk No raczej jak tej kostki nie masz to pługa nie obrucisz, chyba że na wysokich obrotach ciągnika i jak pług dojdzie do połowy (musiał byś go rozbujać żeby troszkę się na drugą przekręcił) to w tedy szybko wajchę od chydrauliki zewnętrznej przstawić w przeciwną stronę rzeby tłok się wysunoł. A gdybyś miał tą kostkę to tylko byś wajchę trzymał w jedym położeniu, a tej kostki to najlepiej poszukać gdzieś w sklepach oferujących części do rabe-werk albo w sklepach zajmującą się chydrauliką.

#4 Share adam232

adam232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 14:39

Rabewerk Tylko jak ta kostka się nazywa fachowo. O co konkretnie pytać w sklepie

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 14:57

Rabewerk Jak obracasz to najpierw dźwignie trzymasz w jedno stronę a jak dojdzie do połowy obrotu przestawiasz w drugą stronę i się obryci do końca. Ta kostka to jest automatyczna zmiana kierunku tłoczenia oleju. Wtedy trzymając dźwignie w jedno stronę siłownik się schowa a potem wysunie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share marcin385

marcin385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 16:29

Rabewerk

Tylko jak ta kostka się nazywa fachowo. O co konkretnie pytać w sklepie

Fachowo jak się nazywa to ja ci nie powiem, najlepiej to pytaj się o to kostkę co znajduje się przy siłowniku od obrotu pługa i oni już tam powinni wiedzieć o co ci chodzi. A najlepiej by było gdybyś gdzieś do katalogu z częściami zajżał.

#7 Share dawid464

dawid464

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 17:40

Rabewerk Tematy połączone

witam gdzie i czy w ogóle takie coś dostane jest to taka przekładka(zapadka) przy obrocie pługa

Załączone miniaturki

• SNC00249.jpg

Edytowany przez KRISTOFORn, 27 sierpień 2013 - 18:11.

#8 Share mentol54

mentol54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 21:43

Rabewerk tak normalnie dostaniesz coś takiego ale to koszt ok 150zl wiem bo sam kupywłem :/ mam pytanie gdzie mogę dostać siłownik do zmiany szerokości orki??

#9 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 19:14

Rabewerk podepnę się do tematu bo potrzebuje części do pługa rabewerk star avant. Potrzebuje klinów do zmiany szerokości orki. Pług ma szerokość orki 35cm na skibę a chciałbym poszerzyć go do 40 albo nawet 45cm. czy ktoś w was bawił się ze zmianą szerokości w tych pługach. z góry dzięki za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 20:22

Rabewerk NIe wiedziałem gdzie napisać, więc podpinam się pod ten temat.

Mam na oku Rabewerka coś jak ten ze zdjęcia. 3x35 obrotowe. Zmiana szerokości roboczej (co uważam za duuuży plus na moich ziemiach) śrubą, rama to profil kwadraratowy, oś obrotu na łożyskach prawdopodobnie stożkowych, wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie jak tuleje. Oglądałem inne marki na tulejach to każdy już miał luzy a ten nie ma. Elementy robocze jak nowe. Wizualnie można pomalować już go. Ma jeden feler, podobno na kamieniu delikatnie puściła rama jak łączy się ten główny profil z obrotnicą od spodu jest spaw i dane solidne wzmocnienia, także tu już nie puści. Siłownik nie porysowany. Jak to jest z tym obrotem na 1 wąż np przy c-360? Jak zdejme 1 korpus to będe nim orał c-360 bo jest lekki ten pług a za 2-3 lata będzie jak znalazł do jakichś 80km 4x4. Cena 4,500zł po negocjacjach z transportem. Przed zakupem oczywiście każe podpiąć do ciągnika i wyobracać go na wszystkie strony. Jakieś sugestie, podpowiedzi na co zwracać uwagę?