Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nikolas29    450

ja mam pytanie jakimi rasami krzyzowac krowe mieszanca hfXsm by było duzo mleka w córkach i zdowotnosc dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

@ nikolas29 według mnie to chyba 100% hf-a, córki będą miały genetykę bardziej hf-owską i mleka powinno być chyba więcej, mogę się mylić, bo jeszcze się uczę.

PS. zdrowotności lepszej chyba nie będzie od tej co masz teraz bo będzie więcej hf-a, ale coś za coś

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

@oktawia1998 polecam raczej hereforda. Bardzo żywotne cielaki, małe się rodzą, szybko przyrastają i w większości rodzą się bez rogów. Jeśli jakieś inne rasy to salers i angus. Bardziej popularne są angusy z tych dwóch, ale jedne jak i drugie są chyba wolniejsze we wzroście niż hereford i mniejsza waga przy odstawie. Co do limusine to jeśli indeks ma powyżej 110 to już można brać na jałówkę, tylko u sm i mieszańców jak twoja trzeba uważać, żeby nie zatuczyć.

 

@nikolas29 Zastanawiałeś się nad montbeliardami? Dobre mleko, zdrowotność, tylko trochę duże głowy mają jak się rodzą. Krowa nimi kryta musi być duża i mieć raczej łatwe poprzednie porody. Można puścić również dobrym sm, ale takim z wyższej półki. Niedawno kryliśmy krowę co matka buhaja miała ponad 14 tys kg wydajności rocznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheSims57    0

Witam, jeżeli chodzi o nasienie rasy SM to szczerze polecam MCB Krasne. Sam od jakegoś czasu zaopatruje się w tej firmie. Mają duży wybór można powiedzieć do koloru do wyboru. Obecnie nabyłem u nich nasienie Mantona i Manigo w tej chwili jest to czołówka jeżeli chodzi o wycene na córkach. byki te charakteryzują się łatwymi porodami oraz wysoką wydajnością przekazywaną na córki

Edytowano przez TheSims57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

a to ciekawe...kiedys w Łowiczu mieli z krasnego nasienia sima..moze i teraz tez sprowadzaja...najlepsze austriackie podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheSims57    0

Możliwe że tak jest ale Ja kupuje bezpośrednio w MCB Krasne wtedy mam niższą cene niż przez Łowicz. Krasne bazuje na niemieckim Simentalu z Bawari ale mają również austyjackie SM np buhaj Wille, właśnie przymierzam się do jego kupna, mleko  na plusie 1309 litry - robi wrażenie, podaje link http://www.mcb.com.pl/katalog-buhaje/rasa-simentalska-program-niemiecki/wille

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheSims57    0

Simentale selekcjonowane w kierunku mlecznym dają naprawde łatwe porody, mój znajomy inseminował jałówki Mantonem i mówił że rodziły się takie sarenki, dlatego też przykładam się do inseminacji jałówek simentalem mlecznym (Manton, Manigo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Jeśli jałówka ma już dolew SM to powinno być ok, ale gwarancji nikt nie da. Ogólnie SM dobrze przygotowują się do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Możliwe że tak jest ale Ja kupuje bezpośrednio w MCB Krasne wtedy mam niższą cene niż przez Łowicz. Krasne bazuje na niemieckim Simentalu z Bawari ale mają również austyjackie SM np buhaj Wille, właśnie przymierzam się do jego kupna, mleko  na plusie 1309 litry - robi wrażenie, podaje link http://www.mcb.com.pl/katalog-buhaje/rasa-simentalska-program-niemiecki/wille

 

...a nie łatwiej i taniej od bezpośredniego importera??

 

http://centergen.pl/oferta/nasienie-buhajow/geneticaustria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydmiarz    0

Ja kupiłem ostatnio z MCB nasienie buhaja Hutera, a wcześniej polskiego simentala Estragon, mam po nim dwie jałówki. Pękne sztuki.

Kiedyś kupowałem simentale przez Shiuz, ale oni ostatnio nie mają oferty MCB. Musiałem teraz zamawiać bezpośrednio w Krasnem, ale dowieźli bez problemu i ceny mają też dużo lepsze niż w SHIUZ. Jednak konkurencja między firmami to rzecz dobra :) na ich wojnie zkorzystałem dość sporo :):)

A jeśli chodzi o porody to na jałówki biorę byki gdzie Kp jest powyżej 115 i nie ma problemów z porodami. Chyba zamówię tego Manigo ? ciekawa pozycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Możliwe że tak jest ale Ja kupuje bezpośrednio w MCB Krasne wtedy mam niższą cene niż przez Łowicz. Krasne bazuje na niemieckim Simentalu z Bawari ale mają również austyjackie SM np buhaj Wille, właśnie przymierzam się do jego kupna, mleko  na plusie 1309 litry - robi wrażenie, podaje link http://www.mcb.com.pl/katalog-buhaje/rasa-simentalska-program-niemiecki/wille

 

 

O co chodzi z tym parametrem 1309 litrów mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinat    5

Nic złego ani dobrego nie można powiedzieć o polskich simentalach z jednego prostego powodu: nie da się ich porównać do niemiecko-austriackiej bazy (a to jest jakiś wiarygodny odnośnik).

Polski indeks jest bardzo prymitywny i ograniczony do produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

A zapytam się, krowa hf czarno biała zacielona simentalem mięsnym ma byczka czarno białego wyglądającego na simentala z maści. W sytuacji gdy takiego byka już dużego sprzedajemy to traktowany jest jako simental czy jako hf bo jest czarny a nie czerwony, bo jak wiadomo to cena przy sprzedaży jest większa za mięsnego. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Jak kiepsko zbudowany to nawet kolor sima mu nie pomoże. Handlarze patrzą nie tylko na rasę, kolor, ale też na budowę. Jeśli jest ładnie ubity to i cena będzie zadowalająca.

 

P.S.

Nie wszystkie czarno-białe bydło to HF!!!

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinBelarus
      Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.
       
      Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.
       
       
       
      Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?
       
       
       
       
      Pozdrawiam.
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez tupac12
      Witam pytanie jak w temacie jak trzymacie krowy z cielakami?Krowy na uwięzi a cielaki luzem czy może krowy i cielaki luzem proszę o doradzenie które rozwiązanie będzie waszym zdaniem lepsze.Pozdrawiam
    • Przez BarteX100
      Witam jestem w trakcie przebudowy stada chciałbym zwiekszyc zdrowotnosc krów przy dobrej wydajnosci mleka. Interesują mnie simentale mleczne tzw bawarki i montbeliardy. Czy jest mozliwosc zakupu cielnych jałówek z polskich hodowli, czy tylko dostepne sa z hodowli zagranicznych np z Czech?
      Prosze o podzialenie sie przez was wiedza ktora macie na temat tych 2 ras
    • Przez lukasz47a
      Witam . Dostałem w 2011 r 75tys na MR . Zobowiązałem sie w ciagu 3 lat uzupelnic wykształcenie . Ukonczyłem szkole policealna 2 letnia bez Egzaminu potw kwalfikacje zawodowe . Mam wykształcenie srednie z wczesniejszej szkoly , mature plus wlasnie swiadectwo ukonczenia szkoly policealnej profil agrobiznes (na swiadectwie sa oceny z przedmiotow typowo z tego kierunku , praktyki ukonczone w banku i zakadzie przetworstwa spoz z ktorych tez jest ocena na swiadectwie ) czy to wystarczy ? czy musze przystapic do egzaminu ? Prowadze rowniez firme a wiem ze ten egzamin nie jest latwo zdac jak mature i potrzeba czasu na przygotowanie do niego . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj