Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 14:57

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? No właśnie.Interesuje mnie zagonowy.Ile skib(myśle o 4)?Ziemie klas 3-6 ze wskazaniem na 6.Jaki pług polecacie do orania po kukurydzy na ziarno?Nowy albo używany,zachodni czy krajowy?pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? Dzisiaj, 02:27
  •  

#2 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 15:33

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? pytales sie przeciez o to we wczesniej zalozonym przez Ciebie temacie o dostales kilka odpowiedzi.
http://www.agrofoto....019#entry249019
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#3 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 17:36

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? No jakoś nie widze żeby tam ktoś doradził konkretną firmę,czy nowy czy używany............Tamten temat był o wszystkim i o niczym,dlatego stwierdziłem że najlepiej będzie jak założe temat dotyczący pługa w dziale pługi.....Czy nie uważasz Henryku że to słuszne posunięcie????
A kupno pługa na kukurydze to nie jest jakieś hop siup.Do tej pory nasz c-360 chodził w pługu pożyczonym od ciotki,to była wielka trójka,robiona kiedyś tam na zamówienie do orania po kapuście.Bodajże robiła to firma która teraz nazywa się AWEMAX.Słyszał ktoś o tej firmie????Bo tamten pług przyorywał kukurydze świetnie.

#4 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 18:48

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? jak masz przystawkę z docinaczem to b200 daje rade zaorać (najtańsza opcja)

#5 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 20:32

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? Mam przystawke z docinaczem.
Słyszeliście o pługach niemeyer?Bo wyglądają całkiem całkiem.
Albo jak się sprawują pługi z zabezpieczeniami hydraulicznymi,bo jest niby 4 skibowy grudziądz taki za 3000zł.Ale podobno ciężkie cholerstwo.....
Zadaje może głupie pytania,ale jest dylemat bo jest kupiony ciągnik 80km i potrzeba wiekszy pług a nigdy nie pracowaliśmy na większym sprzęcie.Także kazda rada będzie cenna........

#6 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 20:38

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? jak to atlas to nie bierz bo to spych a nie pług

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:33

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? no to w takim razie ja polecam Kverneland AB 100. jak sam symbol wskazuje ma on 100 cm odleglosci pomiedzy korpusami i duzy przeswit pod rama wiec raczej sie nie bedzie zapychac. u mnie duzo razy byla kukurydza poniszczona przez dziki i w miejscach gdzie byla wylegla ta kukurydza to ani troszeczke sie nie przypchal. z 4x40 powinien sobie poradzic bo na max czyli 4x51 watpie ze by ruszyl. nawet jak bys go ustawil na 4x45 to by mial male probleby.

#8 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 07:49

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? No pług bogaty,ale wyszedłby drożej od ciągnika.........Ale to narazie marzenie......Może coś tańszego????

#9 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 19:03

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? eeee za uzywany zaplacisz te 15-17 tys i spoko. ja za nowy 2 lata temy dalem ok. 22 tys. brutto nie wiem teraz ile kosztuje. a jak chcesz cos innego to musisz poszukac taki ktory ma duzy odstep pomiedzy krpusami.

#10 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 01:06

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? I tak za drogo........nie stać mnie.
A może jest jakiś producent w polsce prywatny który robi takie podwyższane wysokie pługi,tak z 80cm pod ramę.

Co powiecie o pługu krone fidux 140/3????Bo wygląda bogato,tylko że jest 3 skibowy+czwarta dokręcana,ale tej czwartej nie ma.Ciekawe czy jest szansa ją gdzieś dostać......

#11 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 18 grudzień 2008 - 10:30

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze?

No jakoś nie widze żeby tam ktoś doradził konkretną firmę,czy nowy czy używany............Tamten temat był o wszystkim i o niczym,dlatego stwierdziłem że najlepiej będzie jak założe temat dotyczący pługa w dziale pługi.....Czy nie uważasz Henryku że to słuszne posunięcie????
A kupno pługa na kukurydze to nie jest jakieś hop siup.Do tej pory nasz c-360 chodził w pługu pożyczonym od ciotki,to była wielka trójka,robiona kiedyś tam na zamówienie do orania po kapuście.Bodajże robiła to firma która teraz nazywa się AWEMAX.Słyszał ktoś o tej firmie????Bo tamten pług przyorywał kukurydze świetnie.

Ja mam 4x40 AWEMAX i przy nim mam odkładnice tak fajnie podkręcone że po kuku nie ma śladu, co prawda kuku mam na kiszonke ale dziki mi w tamtym roku dosłownie pół na pół poprzewalały i ojciec niewiedział czym to zrobić ale było wypryskane i pług na 25-30cm i żadnego śladu po kuku nie zostało. Kosztował 3,5tyś.zł nowy. Jak bede miał czas to porobie jakieś fotki i wrzuce ale na razie jest taka.http://www.agrofoto.pl/forum/Plug-4x40-image100937.html
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 18 grudzień 2008 - 10:45

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze? kupuj jakas obrotowke 3 skibowa na resorze np. Kvernelanda albo Overuma zaplacisz okolo 8-10 tysi. i gwarantuje ze bedziesz bardzo zadowolony, a na plugu powiem ci ze niewarto oszczedzac, wiem cos na ten temat
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.