Zaloguj się, aby obserwować  
chwiolas

Jaki pług do zetora 8045 na kukurydze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chwiolas    28

No właśnie.Interesuje mnie zagonowy.Ile skib(myśle o 4)?Ziemie klas 3-6 ze wskazaniem na 6.Jaki pług polecacie do orania po kukurydzy na ziarno?Nowy albo używany,zachodni czy krajowy?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No jakoś nie widze żeby tam ktoś doradził konkretną firmę,czy nowy czy używany............Tamten temat był o wszystkim i o niczym,dlatego stwierdziłem że najlepiej będzie jak założe temat dotyczący pługa w dziale pługi.....Czy nie uważasz Henryku że to słuszne posunięcie????

A kupno pługa na kukurydze to nie jest jakieś hop siup.Do tej pory nasz c-360 chodził w pługu pożyczonym od ciotki,to była wielka trójka,robiona kiedyś tam na zamówienie do orania po kapuście.Bodajże robiła to firma która teraz nazywa się AWEMAX.Słyszał ktoś o tej firmie????Bo tamten pług przyorywał kukurydze świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Mam przystawke z docinaczem.

Słyszeliście o pługach niemeyer?Bo wyglądają całkiem całkiem.

Albo jak się sprawują pługi z zabezpieczeniami hydraulicznymi,bo jest niby 4 skibowy grudziądz taki za 3000zł.Ale podobno ciężkie cholerstwo.....

Zadaje może głupie pytania,ale jest dylemat bo jest kupiony ciągnik 80km i potrzeba wiekszy pług a nigdy nie pracowaliśmy na większym sprzęcie.Także kazda rada będzie cenna........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no to w takim razie ja polecam Kverneland AB 100. jak sam symbol wskazuje ma on 100 cm odleglosci pomiedzy korpusami i duzy przeswit pod rama wiec raczej sie nie bedzie zapychac. u mnie duzo razy byla kukurydza poniszczona przez dziki i w miejscach gdzie byla wylegla ta kukurydza to ani troszeczke sie nie przypchal. z 4x40 powinien sobie poradzic bo na max czyli 4x51 watpie ze by ruszyl. nawet jak bys go ustawil na 4x45 to by mial male probleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No pług bogaty,ale wyszedłby drożej od ciągnika.........Ale to narazie marzenie......Może coś tańszego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

I tak za drogo........nie stać mnie.

A może jest jakiś producent w polsce prywatny który robi takie podwyższane wysokie pługi,tak z 80cm pod ramę.

 

Co powiecie o pługu krone fidux 140/3????Bo wygląda bogato,tylko że jest 3 skibowy+czwarta dokręcana,ale tej czwartej nie ma.Ciekawe czy jest szansa ją gdzieś dostać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
No jakoś nie widze żeby tam ktoś doradził konkretną firmę,czy nowy czy używany............Tamten temat był o wszystkim i o niczym,dlatego stwierdziłem że najlepiej będzie jak założe temat dotyczący pługa w dziale pługi.....Czy nie uważasz Henryku że to słuszne posunięcie????

A kupno pługa na kukurydze to nie jest jakieś hop siup.Do tej pory nasz c-360 chodził w pługu pożyczonym od ciotki,to była wielka trójka,robiona kiedyś tam na zamówienie do orania po kapuście.Bodajże robiła to firma która teraz nazywa się AWEMAX.Słyszał ktoś o tej firmie????Bo tamten pług przyorywał kukurydze świetnie.

 

Ja mam 4x40 AWEMAX i przy nim mam odkładnice tak fajnie podkręcone że po kuku nie ma śladu, co prawda kuku mam na kiszonke ale dziki mi w tamtym roku dosłownie pół na pół poprzewalały i ojciec niewiedział czym to zrobić ale było wypryskane i pług na 25-30cm i żadnego śladu po kuku nie zostało. Kosztował 3,5tyś.zł nowy. Jak bede miał czas to porobie jakieś fotki i wrzuce ale na razie jest taka.http://www.agrofoto.pl/forum/Plug-4x40-image100937.html


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

kupuj jakas obrotowke 3 skibowa na resorze np. Kvernelanda albo Overuma zaplacisz okolo 8-10 tysi. i gwarantuje ze bedziesz bardzo zadowolony, a na plugu powiem ci ze niewarto oszczedzac, wiem cos na ten temat


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj