Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:46

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Wcześniejsze posty były o ciężkim wyłączaniu się napędu. Mianowicie jeżeli oram i napęd cały czas działa, ciągnie nie można go wyłączyć ale jeżeli swobodnie jadę napęd powinien lekko się wyłączyć może to być spowodowane przedartego ogumieniem lub wytarciem innych podzespołów tak więc trzeba kombinować żeby wyłączyć ja mam swojego 82SA już trzy lata dostanie od czasu do czasu troszeczkę oleju na dźwignie i działa na dotyk :lol: :B
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Dzisiaj, 01:25
  •  

#22 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 23 styczeń 2009 - 19:05

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Nie działa umnie napęd to tyłu ani na 2 i 3 :( Na śniegu dobrze teraz jest sprawdzić. Dziś jak sprawdzałem tylko coś stukało :angry:

#23 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 08:08

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Jak nie ciągnie to musisz podciągnąć to sprzęgiełko (podporę) od strony przystawki odkręcasz wałek od podpory i tam jest śruba i należy ja troszkę podkręcić
Chłop ze wsi

#24 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:35

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Dziś byłem w lesie i ciągałem drzewo. Jak jade na pusto napęd jest a jak już jakiś cieżar to nieda rady kręcić. Czy to wina słabych tarczek w sprzęgle (w podporze) I tak samo do tyłu w jeżdżam pod górke tyłem wciskam sprzęgło ciągnik sie toczy do przodu puszczam i tylko troche sie koła zakręcą i niema napędu ;)

#25 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 01 luty 2009 - 12:11

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Podciąg to sprzędło tak jak wyżej posta napisałem, w podporze od str przystawki odkręć wałek i podkręć śrubę o parę obrotów.
Chłop ze wsi

#26 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 01 luty 2009 - 13:48

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA No spoko. Dzięki.

#27 Share DOMINKUS

DOMINKUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 luty 2009 - 20:12

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA niewiem co tam koledzy pisali ale najłatwij połozyc sie koło prawego koła i przesmarowac dzwignie zeby lekko pracowała ona czesto sie zabrudza to standart .
i staraj sie czasem cofnac jak rozłaczysz naped to tez mu bardziej wyrobi nawyk wyłaczania sie

#28 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 09 luty 2009 - 15:06

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Kiedyś miałem ten sam problem jak ciągnęłam coś ciężkiego i włączałem napęd to coś tak pierdziało, pojechaliśmy do mechanika no i przyczyną były poluzowane śruby na łączeniach poodkręcał je na fula i śmiga jak szalony.. Przewidywał jeszcze jedną awarię ale jej nie było, a mianowicie awaria tego sprzęgła przy którym łączą się te dwa wały zaraz za schodkami..

A z tym wyłączaniem przodu zawsze mam problemy po myciu karcherem bo zawsze tam piachu nalezie, to już teraz wiem ze od razu leje strzykawką olej po tym drążku od włączania przodu i smaruje tak mniej więcej wszystkie te łączenia tej dźwigni pod traktorem wd-40 i potem malutkim paluszkiem wyczuwam wszystkie fazy :lol: oczywiście ciągnik wyłączony i zabezpieczony xD

#29 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 18:13

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Wczoraj mi sie rozwalił napęd :) Krzyżaki na wałkach i podpore. Pościnało tarczki. Ale jakoś umnie przed tem coś napęd z ciężarem niechciał ciągnąć. W podporze śruba była dokrecona dobrze. Ale od skrzyni biegów to była bardzo luźna dokręciłem aż 3 razy. Pewnie dla tego niechciał ciągnąć napęd.

#30 Share maciek14999

maciek14999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:02

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA U mnie jak sie naped nie chcial wylaczyc to tata pod rama w cos pukal i sie naped wylacza :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:08

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA

Wczoraj mi sie rozwalił napęd :) Krzyżaki na wałkach i podpore. Pościnało tarczki. Ale jakoś umnie przed tem coś napęd z ciężarem niechciał ciągnąć. W podporze śruba była dokrecona dobrze. Ale od skrzyni biegów to była bardzo luźna dokręciłem aż 3 razy. Pewnie dla tego niechciał ciągnąć napęd.

Części (mówię tylko o podporze) wyniosą Cię ~400zł a cała kompletna podpora ~470zł, takze zuzytą zostaw sobie na częsci a kup nówkę :)

Przechodziłem to, jakieś 2tyg temu, u mnie do dostał po du**e jak byly problemy z wyłączaniem/włączaniem napędu i jak z włączonym latał po szosie...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#32 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:13

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA UUuu pujdzie 5 stów z kieszeni. Po prosze ruskiego i mi przywiezie z kolchozu hehe. A z tym że napęd nie dał rady sie kręcić. To pewnie że śruba luźna była?

#33 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 06:59

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Kupiłem nowa podpore i wałki i jeszcze zestaw naprawczy do starej podpory. I napęd nie działa troche coś tam ciągnie ;) W czoraj pole talerzowałem i przy drodze troche ziemia ubita to mtz nie dał rady ciągnąć i i był napęd włączony i sie nie kręcił ;)

#34 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 08:09

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Musisz podciągnąć podporę bo oryginalnie była za słabo pod ciągnięta ;)
Chłop ze wsi

#35 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 08:30

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Dokręcałem. Umnie ten napęd od nowego szwankuje.

#36 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 18:09

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA To masz pewnie tam w tej gruszce co od skrzyni wychodzi coś źle, ja bym ci radził kupić nową gruszkę, bo opony jak i ten niedziałający przód to może być winą, mi mechanik powiedział że to przez tą gruszkę może ciąć szybko opony, bo ciągnie lekko bez obciążenia i przez to opony szybko się ścierają... :P
Chłop ze wsi

#37 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 06:16

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Jaką gruszke ta przystawke do skrzyni?
A ile może ona kosztować jak podpora 550 zl :P

#38 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 19:23

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA No właśnie chodziło mi o tą przystawkę, tylko wypadło mi słowo z głowy i nie wiedziałem jak napisać.
To jakoś drogo u ciebie chodzą te podpory, u mnie w sklepie 470 zł bo się pytałem bo moją się grzeje :P
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2010 - 21:28

Nie chce się wyłączyć napęd w Pronarze 82a/82SA Ja mam pronara 1025a z 2005 roku i nie mogę wyłączyć przedniego napędu .Odpinałem elektro-magnez i nadal chodzi (włącznik napędu elektryczny).Co mam zrobić? pomocy

Dodaj odpowiedź