Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samostart - odpalanie silnika (penstarter)

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 18:52

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) szukam cos w tej nazwie (juz nie pamientam) podobno jest to do wlewania do filtru paliwa i ułatwia odpalanie. Czy ktos zna cos takiego lub cos o podobnej nazwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samostart - odpalanie silnika (penstarter) Dzisiaj, 17:56
  •  

#2 Share mateus2222

mateus2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 20:38

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) my używamy preparat który dozuje się do filtru powietrza lub kolektora. Jest on w aerozolu i można go kupić chyba na każdej stacji paliwowej. Nazwy dokładnej nie pamiętam;) a i używamy go do odpalenia Ursusa 5314... i to nie zawsze pomaga...

#3 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 21:34

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) My używamy samostartu firmy K-2 . Testowaliśmy różne, ale ten jest chyba najlepszy, po niektórych zawory aż dzwoniły po odpaleniu a ten jest mało agresywny a zarazem bardzo skuteczny. U nas prawie wszystkie sklepy z częściami rolniczymi to mają, polecam na zimne dni i duże mrozy. Nawet silnik z kiepską kompresją zalany płynem w chłodnicy odpali zimą!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 21:40

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) Samostart dobra rzecz, ale z umiarem ;) Mój znajomy przeholował z samostartem w C-330 no i zbierał miskę olejową z betonu ;)

Honda - The Power of Dreams :)

#5 Share ferguson235

ferguson235

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 12:20

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) Mam zamiar kupic samostart tylko niewiem jaki ? jaki jest najbardziej skuteczny ?

#6 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 12:38

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) nie polecam samostartu może doprowadzić do awari silnika. sam urzywałem i o mały włos ...... :angry:

#7 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 25 grudzień 2008 - 13:52

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) ja używałem k2 w miarę dobry ale używać z umiarem bo będzie tak jak koledzy piszą(problemy) ;)

#8 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 18:18

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) jak wszystko trzeba umieć używać jak ktoś przesadzi do i dla człowieka alkohol zaszkodzi, a wracają do samostartów jego głowym składnikiem jest eter czyli steżonym alkohol do 200% i w tej postaci jest łatwopalny i wybuchowy

#9 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:05

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) zapytam TEORETYCZNIE: czy codzienne rozsądne używanie samostartu może doprowadzić do uszkodzeń silnika?
samostartu używałam tylko dwa razy do uruchomienia mojej 60-tki, kiedy nic jej nie pomagało w duży mróz, to było ze dwie zimy temu.... ostrożnie, podwójne sekundowe serie przez siatkę filtra i silnik zaskoczył za pierwszym razem. niby w takim samostarcie są jakieś tam substancje smarujące, ale nie ma szans nasmarować panewek, czy wału....a jednak sąsiad twierdzi, że zapala swój sprzęt tak codziennie, drugą zimę z rzędu i nie zauważył negatywnych skutków działania tego samostartu. wierzyć mu? przecież silnik palony codziennie powinien zaskakiwać bez problemu następnego dnia.co myślicie?
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#10 Share Maniek323

Maniek323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:34

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) rozsądne używanie nie powinno uszkodzić u mnie C 330 od 2 lat prawie codziennie zapalana przez okres zimowy jest przy pomocy samostartu. Niby silnik minimalnie się szybciej zużywa (słyszałem) ale za to rozrusznik i akumulatory dłużnej pobędą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:39

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) Teoretycznie, może nie widzieć różnicy, a owa może być. Samostart jest bardzo łatwo zapalny, a wręcz wybuchowy i już widziałem skutki wyżej wymienionego specyfiku, mam na myśli pęknięty wał korbowy. Pewnie nie jedna osoba stwierdzi, że został przedawkowany, ale jak stwierdzić czy nawet zalecana dawka dla naszego silnika nie jest dawką śmiertelną? Tak ogólnie, to gdy silnik jest w dobrym stanie technicznym, wtryski wyregulowane, pompa paliwa jest ok, zalejemy silnik płynem chłodniczym, a nie wodą, dodatkowo dobry olej w silniku, oraz zimowy olej napędowy i 60 przy -15 powinna odpalać bez potrzeby wspomagaczy. ^^

#12 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 06 styczeń 2013 - 07:56

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) może i powinna, ale nie każdy dba o ciągnik, by był w dobrym stanie. sąsiadowi nawet tłumika nie chce się przykręcić do kolanka kolektora i tyle lat nie przeszkadza mu to, że dym się wali z każdej strony i komin giba jak chorągiewka na wietrze, ale coż... różni są ludzie. czyli rozumiem, że samostart może być stosowany jedynie w sytuacjach mega awaryjnych, kiedy wszystkie inne sposoby zawiodą, a nie codziennie, bo przy częstym stosowaniu nie ma szans, żęby nie zaszkodzić silnikowi.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:48

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) Takie jest moje zdanie, lepiej unikać, chyba że nie ma innego wyjścia. ;)

#14 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:03

Samostart - odpalanie silnika (penstarter)

zapytam TEORETYCZNIE: czy codzienne rozsądne używanie samostartu może doprowadzić do uszkodzeń silnika?
samostartu używałam tylko dwa razy do uruchomienia mojej 60-tki, kiedy nic jej nie pomagało w duży mróz, to było ze dwie zimy temu.... ostrożnie, podwójne sekundowe serie przez siatkę filtra i silnik zaskoczył za pierwszym razem. niby w takim samostarcie są jakieś tam substancje smarujące, ale nie ma szans nasmarować panewek, czy wału....a jednak sąsiad twierdzi, że zapala swój sprzęt tak codziennie, drugą zimę z rzędu i nie zauważył negatywnych skutków działania tego samostartu. wierzyć mu? przecież silnik palony codziennie powinien zaskakiwać bez problemu następnego dnia.co myślicie?

A jakim cudem samostart ma smarować wał i panewki? Z samostartem czy bez przez pierwszą chwilę kręcenia rozrusznikiem wał ma ograniczone smarowanie.

#15 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 08:44

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) wiadomo, że ma ograniczone, bo dopiero ruch wywołuje smarowanie. chodzi mi o to, że na samostarcie silnik odpala natychmiast, gwałtownie wchodzi na wysokie obroty i pracuje "twardo", bo spalanie samostartu jest bardzo szybkie. w przypadku ropy idzie to delikatniej.

#16 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 11:10

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) Zwykły plak do kokpitów samochodów jest lepszy i tańszy od samostartu, plak czy samostart wcale nie jest taki niezdrowy dla silnika o ile nie leje się go aż płynie, a silnik od razu odpala i wkręca się w kosmos. Można stosować ale rozsądnie, małe ilości by nie topił się silnik w plaku czy samostarcie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#17 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 styczeń 2013 - 11:23

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) Nie wiem jak u innych u mnie po zastosowaniu startera przy zapalaniu było słychać stukot zrezygnowałem z niego dałem 100 i kupiłem opalarkę podgrzewam kolektor ssący i pali lepiej jak na starterze -_-

#18 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 09:18

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) -- połączono --

Czy odpalanie samostartem Ursusa C-330 może zniszczyć silnik?

Edytowany przez Marcin91, 16 kwiecień 2013 - 14:52.
dublowanie tematów

#19 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 10:49

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) Z tego co wiem to może z racji tego że samostarty działają na tej zasadzie że łatwiej dzięki nim dochodzi do zapłonu co zwiększa o wiele bardziej ciśnienie w komorze spalania. Może dojść nawet do wyrwania dziury w tłoku.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 kwiecień 2013 - 21:20

Samostart - odpalanie silnika (penstarter) miałem kiedyś okazje remontować sílnik c 360 po użyciu samostartu. Miał urwany korbowód i popękane przegrody między pierścieniami na 3 tłokach.

Dodaj odpowiedź