Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 WOM

264 odpowiedzi na ten temat

#161 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 15:19

C 385 WOM Powiem tak: na cienkich pokosach idzie płynnie, na tęgich coś mu chrupie w d...e. Zaczęło cię tak dziać wczoraj podczas prasowania słomy i mam wrarzenie, że hałas wystepuje coraz częściej. Dziwne jest jeszcze że hałasowało prawie zawsze zjazdu ze wzniesienia a pod górke kręcił normalnie
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 WOM Dzisiaj, 15:27
  •  

#162 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 16:05

C 385 WOM może mało oleju i z góry nie dociskają się tarczki od womu i przeskakują a pod górę pompka łapie olej i dociska tarcze tak jak powinno być, więc może sprawdź ile jest oleju w skrzyni biegów, jeżeli mało to uzupełnienie jego stanu powinno pomóc :)

#163 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 22 sierpień 2010 - 17:48

C 385 WOM za niski poziom oleju,a jak masz odpowiedni to tarczki od WOM-u zjechane.

#164 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:23

C 385 WOM Olej sprawdzałem 2 tygodnie temu było w połowie między min a max, więc uznałem że styknie, alemożliwe że na pochyłościach było go za mało.
A jaki olej stosujecie do skrzyń w dużych ursusach? Bo ja leje Hipol ale wiem że on szałowy nie jest do hydrauliki
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

#165 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:54

C 385 WOM hipol jest rani możesz lać HL-32 , a jak chcesz z wyższej półki to hydramot ale hipol jest spoko polecam bo praktycznie wszyscy maja hipol

#166 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 31 październik 2010 - 13:30

C 385 WOM Rozmawiałem z weilomą osobami któży maja cieżkie ursusy. I każdy ma cos do tego że przekaźnik zaraz nie załaczy sie. @sadek rozbierałem juz kilka razy ten tył i tam są takie 2 płytki(chyba) i ja jedna mam wyjeta i jade na 1 lecz jak do maszyny do QQ to zakładam i jadę na 2 bo na jednej się ślizga a znów na 2 nie załączę rozrzutnika. I niestety nic z tym nie poradze bo one juz tak maja :D
Case <3

#167 Share wesolybronek

wesolybronek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 16:37

C 385 WOM

Witam Wszystkich

Panowie,sytuacja wygląda następująco. Sprawdziłem u siebie ciśnienie na rurce dochodzącej do sprzęgła wom'u i wynosi ono 7 bar.
Przy załączonej dźwigni pod siedzeniem, a rozłączonej dźwigni (w pozycji pionowej)przy kierownicy, walka nie daje się ruszyć. Gdy załącze wom przy kierownicy nic się nie dzieje, poza tym, ze walkiem można swobodnie kręcić ręka.
Dodam jeszcze, ze przy zgaszonym silniku i załączonym wom'ie, kręcąc wałek ręką z przodu daje się słyszeć jakby chrobotanie.

Dziękuje za ewentualne sugestie i porady co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam

Problem rozwiazany
Okazało się, że sprzęgło wom jest wporządku, a problem leży w skrzyni pośredniej.

Dodany obrazek

Pierścień osadczy sprężysty się rozleciał i tym samym koło napędzające wom się wyzębiło.

...

Martwi mnie jedynie strasznie długie opóźnienie załączenia hamulca wom 1-2 minuty. Prawdopodobnie wina zbyt niskiego ciśnienia, czy układ może być ewentualnie zapowietrzony?

#168 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 02 grudzień 2010 - 11:18

C 385 WOM hej. a ja mam pytanie troszeczkę odmienne, co może być przyczyna ze w 912 po wyłączeniu wom-u, bez obciążenia, on nadal się obraca? Np jak korzystam z beczki, mimo wyłączenia on nadal działa, co prawda wolniej, ale działa.

#169 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 22:50

C 385 WOM Witam
W moim c385 nie działa WOM. Problem tkwi w części mechanicznej (sprzęgło hydrauliczne i pompy są ok.).
Co należy zrobić, aby dostać się do głównego mechanizmu i na co należy zwracać uwagę przy naprawie?
Wystarczy rozpołowić pomiędzy skrzynią a tylnym mostem, czy trzeba również zdemontować skrzynię?

#170 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 22:10

C 385 WOM Witam! orientuje się może ktoś jakie ciśnienie oleju powinno iść na wom bo mam zawór rozregulowany i nie wiem na jakie ciśnienie go ustawić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 17:38

C 385 WOM Witajcie

Muszę dostac się do sprzęgła, wiem ze znajduje się tuz za wałkiem (styłu).
I tu moje pytanie jak wyjąć te sprzęgło?. Rozkręcając wałek i porostu go wyjąc, czy trzeba
rozkęcać tylni most od góry?
pozdr

#172 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 17:49

C 385 WOM Nie trzeba nic rozbierać z góry, tylko wyciągasz z tyłu, zależne jaki masz z tyłu zaczep jeżeli montowany na płyci blaszanej to trzeba ją zdemontować i za tym masz już śruby do odkręcenia sprzęgła.

http://allegro.pl/wo...1572063008.html

http://allegro.pl/wo...1548704502.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#173 Share janusz89

janusz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 maj 2011 - 10:57

C 385 WOM ja sprobuje podlaczyc przewod od kipowania przyczepy do kosza walka jak mam papke wymieniac co rok to wole wymienic pape co trzy lata i mniej sie narobic . poprowadze przewod od wyjscia zewnetrznego zamiast gornego podlaczenie mikropapki do kosza walka . zobaczymy. zajac i tak nie sprawny

#174 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 27 maj 2011 - 09:25

C 385 WOM Proponuje najpierw poczytać jakie ciśnienie panuje w układzie mikropompki, a jakie w hydraulice siłowej.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#175 Share stachuu24

stachuu24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 13:50

C 385 WOM cisnienie w ukjładzie wom powinno wynosic ok 12 atm manometr (zegar)plecam wkrecic w pokrywe skrzyni biegów w miejsce przewodu który prowadzi do sprzegła wom tylko musisz miec manometr z odpowiednim gwitem ;)i oczywiscie skala.a jeśli chcesz stale kontrolowac cisnienie to kup czujnik zaniku cisnienia który wkreca sie w pokrywe skrzyni biegów zaraz przy wlocie wleju z mikropapki jesli masz 12 atm to trzeba rozebrac z tyłu i wymienic uszczelnienie koszt max 150 zł ;) warto przy tym luknac w katalog czesci zeby czegos nie ominac

Edytowany przez stachuu24, 10 czerwiec 2011 - 14:00.

#176 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 24 czerwiec 2011 - 21:51

C 385 WOM jutro sie okaze czy faktycznie u nie wine miały tarczki. ktos gadał ze remont sprzedła womu to grosze haha 4 tarczki 4 przekładki blaszane 4 korki od hamulca womu manżety i ile??? 250 a dokładnie 251zł i to niby sa grsze złorzone łądnie ale cos wom nie staje wiec cos nie tak z hamulcem ale wazne by ciagnał maszyne a nie stawał jak w zeszlym roku

#177 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 11:57

C 385 WOM Mi jak WOM wysiadł to aby wymieniłem tarczki i wszystko. Wyniosło mnie to 36,60zł
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#178 Share stachuu24

stachuu24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 14:04

C 385 WOM wymieniaci tarcze i mezety a wymieniliscie pierscienie ? i tulejke ? jesli nie to polecam luknac w katalog czesci

#179 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 26 czerwiec 2011 - 14:20

C 385 WOM

Mi jak WOM wysiadł to aby wymieniłem tarczki i wszystko. Wyniosło mnie to 36,60zł

gdzie kupiłes te tarcze??? mnie jedna tarcza wyniosła cos około25 zł
te pierscienie midzy tarcxkami tez wymienałem ale zadnych tulei i wszystko ładnie pasuje ale hamulec nie działa ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 29 czerwiec 2011 - 07:49

C 385 WOM panowie aktualnie wymieniłem mikropompę , tarcze , i wałem niby działa git ,, ale w prasie sobie nie radzi , nie można dobić balota na twardo , gdyż staje wałek , z tego co doczytałem wynika że jeszcze zostały uszczelniacze tłoka , i takie pytanie , wystarczy wyjąć kosz wom-a czy jeszcze coś trzeba rozbierać ??