Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 WOM

264 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 19:14

C 385 WOM Mi też zawsze nie działa WOM w 914 po długim przestoju w pracy gdy nie włączam wałka. Ale już ogarneliśmy tą sytuację. Układ hydrauliczny się zapowietrza więc odkręcamy pokrywę tą pod nogami w kabinie i taką śrubkę trzeba poluzować co wychodzi ze skrzyni wtedy trzeba włączyć WOM i olej siknie ;p skręcamy wszystko i już wszystko działa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 WOM Dzisiaj, 10:01
  •  

#142 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 16 czerwiec 2010 - 21:02

C 385 WOM witam mam jedno pytanie czym sie rózni wałek wom 1000obr od 540obr???tylko tym frezem czy tez długościa?? a no i ten od 1000obr ma odwór na czole i zeby uzyskać 1000obr na wyjściu to ten wałek od 1000obr wkładamy w skrzynię pośrednią?? tak

#143 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 19:16

C 385 WOM Żeby uzyskać 1000 obr/min trzeba włożyć w skrzynię pośrednią wałek od 540, a jeżeli chcemy uzyskać na wałku od 540 obroty 1000 to trzeba zaślepić ten otwór na "czole". Bo wiadomo że do obrotów 1000 powinno się używać innego WOM.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#144 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 21:27

C 385 WOM juz ten problem załatwiłem musiałem mocno przyłzyc w wałek w skrzyni pośredniej bo nie szło ruszyć dziwgni i tak ten wałek od 1000obr to bezsens bo on ma drobny wielowpust wiec co do niego podłączymy mając standardowe wałki?? nic. wiec ja kupiłem nowy od 540obr i włozyłem go z tyłu bo w skrzynie pośrednią niechciał wejść a w skrzynie pośrednią włozyłem ten stary 540obr i mam 1000obr a zeby zrobić 540 to go wyjme i po sprawie bez zbednego przekładania tylko wkładam i wyciagamDodany obrazek

#145 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 18:04

C 385 WOM A mając ten od 1000 obr/min wystarczyło tylko zaślepić ten otwór na "czole", bez kosztów.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#146 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 20:29

C 385 WOM oo własnie tak tyle ze u mnie była niespodzianka nia miałem tego wałka wiec kuipiłem taki jak z tyłu jestDodany obrazek

#147 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 19:20

C 385 WOM A to wyjaśnia zakup wałka 540.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#148 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 20:15

C 385 WOM takDodany obrazek wiec jak potrzeba 1000obr to sie go włozy i tyle a jak nie potrzeba to ise go wyciągnie chwilka robotyDodany obrazek

#149 Share Ziumper

Ziumper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 13:57

C 385 WOM Cześć mam taki sam problem, WOM działa bez obciążenia gdy jest obciążenie nie działa. Wymieniłem pompę olejową,płytki tarczowe,sprawdziłem mikro-pompkę, i dalej nie działa. Na dodatek nie ma w pojedynczym filtrze oleju tak jakby by był zapowietrzony układ hydrauliczny inne rzeczy działają takie jak tur i podnośnik itp. Co to może być??!! i jak to naprawić. Mam jeszcze zamiar zajrzeć pod pokrywę skrzyni biegów. Jak zobaczę to jeszcze napisze.

#150 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 19:01

C 385 WOM U mnie też nie chciał się zatrzymywać dopiero pod ciężarem i jedna tarcza była za dużo na tym (nie wiem w tej chwili jak to s nazywa musiałbym w katalogu sprawdzić)jak się to wyciagnie on WOMu z tyłu i tam są tarcze i właśnie 1 była za dużo i teraz działa oki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share wesolybronek

wesolybronek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 08:55

C 385 WOM Witam Wszystkich

Panowie,sytuacja wygląda następująco. Sprawdziłem u siebie ciśnienie na rurce dochodzącej do sprzęgła wom'u i wynosi ono 7 bar.
Przy załączonej dźwigni pod siedzeniem, a rozłączonej dźwigni (w pozycji pionowej)przy kierownicy, walka nie daje się ruszyć. Gdy załącze wom przy kierownicy nic się nie dzieje, poza tym, ze walkiem można swobodnie kręcić ręka.
Dodam jeszcze, ze przy zgaszonym silniku i załączonym wom'ie, kręcąc wałek ręką z przodu daje się słyszeć jakby chrobotanie.

Dziękuje za ewentualne sugestie i porady co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam

#152 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 10:06

C 385 WOM Jak silnik jest włączony to wałka nie obrócisz ręką bo ma hamulec.Na zgaszonym obrócisz.Koło siedzenia wałek załączasz na obroty zależne i niezależne.Dźwignia chyba ma być na dole wtedy będzie pracował i obroty niezależne.Na wolnych obrotach silnika włącz tą wajchę koło siedzenia na dół trochę zazgrzyta i masz wałek.

#153 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 12:53

C 385 WOM To ciśnienie jest OK (ciekawe jakby było jakby założył trójnik i ciekawe czy też by było 7 bar jeżeli tak to już wtedy napęd rozwalony) może uszczelka manżetowa poleciała, albo coś z mechanizmem. Wyciągnąć z tyłu WOM i można już wtedy coś ocenić wizualnie.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#154 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 13:22

C 385 WOM witam. u mnie wystapił problem. i mam pytanie czy pompa od womu i półbiegów to ta sama?? i czy jest tam jakiś zawór bezpieczeństwa?? bo jest taki problem ze jak zwijam baloty i gdzieś po godzinie pracy zaczyna się problem przy duzym obciązeniu wom staje:mellow: kupa hałasu robi się w skrzyni pośredniej nie raz pomaga wcisniecie gazu do oporu ale nie zawsze i musze wywalac balota i od nowa robić;[ tak samo zaczeło mi się robić jaj kosiłem tyle ze kosze na 1000obr i jak sie rozgrzeje i bede miał tak z 1300obr to sa chwile ze wom staje i znowu kupa hałasu z skrzyni pośredniej tu akurat dodanie gazu pomaga ale w prasie nie zawsze. co to moze być?? co z tym zrobić?? musze to zrobić bo jak przyjdzie robić sianokiszonke to nie ujadę:)

#155 Share wesolybronek

wesolybronek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 17:48

C 385 WOM Takie ciśnienie jest przy 2000 obr/min (przed wymiana filtrów było 3 bar).
Wzmacniacz momentu jest "zaspawany" w tym egzemplarzu i nic więcej na ten temat nie wiem, ponieważ gość od którego kupiłem twierdził, ze już takiego kupił.

Czy po tych objawach można stwierdzić, ze wina leży po stronie tarczek ciernych w sprzęgle?

Aby dobrać się do sprzęgła wom należy zdjąć cały tył?

#156 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 20:11

C 385 WOM Cały tył tzn. musisz odkręcić zaczep i wyciągniesz całe sprzęgło (bynajmniej Ja w 1004 tak mam), tak to wygląda wyjęte: http://allegro.pl/it..._385_6_cyl.html a tak z góry http://allegro.pl/it...sus_czesci.html

Na forum są gdzieś katalogi do tych ciągników ściągniesz sobie i będziesz wiedział jak to wygląda.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#157 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 11:50

C 385 WOM Jeżeli wam podczas dłuższej pracy "przystaje" to spróbujcie włączyć żółwia i to powinno pomóż przynajmniej u nas tak jest. heh
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#158 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 13:47

C 385 WOM tyle ze jak jest ciepły to na zółwiu nie idzie jechać jeden gwizd się robi

#159 Share ssman860

ssman860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 15:00

C 385 WOM Witam, podczas prasowania słomy zestawem ursus c-385 + prasa sipma z224/1 zaczęło mi coś "chrupać" w tylnym moście. Szczególnie jak prasa miała większe obciążenie. W czasie chrupniecia mam wrarzenie, że WOM jakby zwalniał o kilka obr/min. Ogólnie nie ma problemów z siłą czy też obrotami Wom- u oprócz tego jakby przepuszczania i zgrzytnięcia podczas załączania.

Pytanie: co może być przyczyną?? Czy może sprzęgło WOM sie sypie, a może pompa nie daje dostatecznego ciśnienia????
Ursus C-385
Ursus C360
Ursus C328
I cała zgraja maszyn:-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 22 sierpień 2010 - 15:09

C 385 WOM A może jakiś tryb się ,,zjechał'' i pod obciążeniem przeskakuje, a na lekkich pracach nie??
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz