Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 WOM

267 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 18:31

C 385 WOM No normalnie włączam tak jak mi wuja pokazał włącza pompę wciskam sprzęgło i wbijam tą wajche pod siedzeniem po wbiciu pociągam ten wichajster koło kierownicy do siebie puszczam sprzęgło i gaz na całym gazie powoli się kręci ale ręką to zatrzymam.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Wąskie koła do c360

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 1300.00 PLN
  • 16 lip 2017
C360/c355/4011

• 7000.00 PLN
  • 16 lip 2017
Ursus c360 nie 3p

• 13800.00 PLN
  • 15 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 WOM Dzisiaj, 17:07
  •  

#102 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 24 marzec 2010 - 19:07

C 385 WOM U mnie jest dokładnie to samo :)

#103 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1472 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 marzec 2010 - 19:22

C 385 WOM a sprubój odworotnie... bo ja mam w 914 do siebie włączanie a w 1224 od siebie... wiec moze ty zamiast właczać to go wyłaczasz... a pompka jest w skrzyni posredniej...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#104 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 24 marzec 2010 - 19:24

C 385 WOM Może to być mikropompka ale nie koniecznie,niech Ci jakiś mechanik najpierw sprawdzi ciśnienie.Ale najczęstrzym powodem z tego co wiem to są oringi na koszu przekaznika

#105 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 19:37

C 385 WOM Mateusz2 jak robie odwrotnie to na pełnym gazie on staje to znaczy że odwrotnie sie nieda a muj kuzyn ma 1234 i jest tak samo jak w 1224. A gdzie można zbadać to ciśnienie tej mikropompki a gdzie jest ten tosz przekażnika. I jakie powino być to ciśnienie tej mikropompki
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#106 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:08

C 385 WOM temat opisywany na forum poszukaj 902- Wom

#107 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:54

C 385 WOM Dzięki za podpowiedź znalazłem i już wiem o co chodzi.

#108 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 754 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 22:05

C 385 WOM U nas ciągnik stracił moc na WOM jak był zapchany filtr olejowy nie chciał kręcić na pusto w cyklopie,zmieniłem oba filtry i wszystko wróciło do normy.
Proponował bym sprawdzić właśnie filtry może się tak zapchały że po prostu nie działa.

#109 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 15:08

C 385 WOM W którym miejscu jest ten filter. Wogule niemoge się połapać z tym ciągnikiem.

#110 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 754 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 08:00

C 385 WOM To są dwa filtry jeden wymienny drugi ma taki wkład co się czyści (Ja wymieniłem oba)znajdują sie na skrzyni biegów pod kabiną są bardzo widoczne ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 20:03

C 385 WOM Dobra już wiem o Które filtry chodzi. Tylko jak je będe wymieniał
to musze wypuścić olej ze skrzyni czy nie.

#112 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 754 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 21:11

C 385 WOM Nie musisz spuszczać oleju, na wszelki wypadek podstaw coś żeby nie uciekł bo może się delikatnie sączyć ;)

#113 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 07:57

C 385 WOM Dobra. To jak zrobie to odpisze.

#114 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 27 marzec 2010 - 08:04

C 385 WOM siema. u mnie womu nie dało się wyłaczyc t a wajchą pod kierownica a przyczyne miałem taką ze przy szkrzyni tam pod podłogą ta dzwognia razem z tym wałkiem co idzi w skrzynie wyskoczyła  była tak jakby wyciągnięta na 2 cm próbowałem wdusić nie szło postukałem lekko młotkiem ruszając ta dzwignią i wskoczyło  spowrotem niby jej nie idzie wyciągnąć  teraz to chyba znowu nie wyskoczy.a co moze byc przyczyną ze wałek dopiero pod obciązeniem staje?? bo tak jak nic nie jest podłączone pod wom to się kreci jak podłączyłem cyklop to tez się krecił wolno ale krecił dopiero po dłuzszej chwili staje ae jak odłacze to znowu sie kręci co moze być???( ogólnie to mi to teraz nie przeszkadza tyle ze tą wajchą pod siedzeniem musze go wyłaczać jak chce coś podłąćzyć) ;)

#115 Share pawi

pawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 08:20

C 385 WOM Ze nie działa wom w 385 są trzy przyczyny(wiem bo sam to robiłem w swoim)kupiłem ten ciągnik ze spódzielini ale wom nie działał po pierwsze sprawdź czy tarcze z tyłu nie są zużyte lub odwrotnie założone(u mnie jakiś dekiel żałożył odwrotnie)ale wom i tak nie działał potem mi mówili pompka wymieniłem pompke a i tak nic po trzecie pod siedzenim jest roździelacz na wom i żówia i ten był u mnie walnięty (jest on pod pokrywą skrzyni tuż pod siedzeniem)i od tego czasu wom działa na wolnych obrotach kręci i skończyło się klnięcie i diablowanie(o tym rozdzielaczu mało kto wie)jeżeli to zrobisz to wom musi działać

#116 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 754 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 10:07

C 385 WOM

siema. u mnie womu nie dało się wyłaczyc t a wajchą pod kierownica a przyczyne miałem taką ze przy szkrzyni tam pod podłogą ta dzwognia razem z tym wałkiem co idzi w skrzynie wyskoczyła  była tak jakby wyciągnięta na 2 cm próbowałem wdusić nie szło postukałem lekko młotkiem ruszając ta dzwignią i wskoczyło  spowrotem niby jej nie idzie wyciągnąć  teraz to chyba znowu nie wyskoczy.a co moze byc przyczyną ze wałek dopiero pod obciązeniem staje?? bo tak jak nic nie jest podłączone pod wom to się kreci jak podłączyłem cyklop to tez się krecił wolno ale krecił dopiero po dłuzszej chwili staje ae jak odłacze to znowu sie kręci co moze być???( ogólnie to mi to teraz nie przeszkadza tyle ze tą wajchą pod siedzeniem musze go wyłaczać jak chce coś podłąćzyć) ;)

Na pewno jest to wina tarczy, u nas kiedyś w 902 też były problemy z tym zaraz po jego zakupie , wymieniliśmy pompę bo tak doradzał mechanik ale to nie pomogło, potem wymieniliśmy te tarcze i uszczelniacze i było już ok ;[

#117 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 27 marzec 2010 - 15:18

C 385 WOM

Na pewno jest to wina tarczy, u nas kiedyś w 902 też były problemy z tym zaraz po jego zakupie , wymieniliśmy pompę bo tak doradzał mechanik ale to nie pomogło, potem wymieniliśmy te tarcze i uszczelniacze i było już ok ;)

pompe cyklopa ciagnie bez problemu tylko nie staje jak się go wyłączy tą wajcha pod kierownicą tzn staje ale po dłuzszej chwili. zobaczę co bedzie jak bedzie ciapły... a czasami jak się tarczki wytrą to wtedy nie bedzie chciał sie krecić??

#118 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 15:44

C 385 WOM Te tarcze to w którym miejscu są

#119 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 17:22

C 385 WOM Kolego jak masz zimny olej w skrzyni i gdy masz wylaczony wom to bedzie sie krecil Ci walek przy lekkim obiazeniu bo ten typ juz tak ma. Olej jak sie rozgrzeje dobrze walek na pusto przy wylaczonym wom nie powinien sie krecic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4357 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:14

C 385 WOM Jeżeli hamulec jest sprawny wałek nie powinien się kręcić (powinien być zablokowany przez hamulec), gdy WOM jest wyłączony przy kierownicy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878