Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 WOM

264 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 20:27

C 385 WOM witam. Czytam to co napisaliście ale nic nie rozumiem. Wiem że ma dwie prędkości wałka. Jak ktoś by mógł dokładnie wytłumaczyć. Jeśli włączę dźwignią pod siedzeniem a potem przy kierownicy to jaką będę miał prędkość??1000czy 540??
Jaką trzeba końcówkę wyjąć i gdzie jest ta końcówka na 21 wpustów.
Sorki że takie pewnie banalne pytania zadaje pomyślicie ale jakoś tego nie kapuje, więc byłbym wdzięczny. A kosiarka rotacyjna jakiej prędkości wymaga???? dzięki wielkie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 WOM Dzisiaj, 03:40
  •  

#42 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2008 - 20:41

C 385 WOM dźwignią przy kierownicy tylko sie włącza wom!
tą dzwignią pod fotelem wybiera sie rodzaj zależne lub niezależne obroty.
końcówka na 21 wpustów jest tuż przy sprzęgle zamocowana w otworze z taką owalną pokrywką.

#43 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 22:30

C 385 WOM No Kolego czeka cie rozpoławianie ciągnika za skrzynią biegów żeby to naprawić prawdopodobnie masz uszkodzone frezy na wałku lub na przesuwce a do wymiany na pewno jedno i drugie. Rzecz polega na tym że pod obciążeniem spycha ci ten element zazębiający z walka i rozłącza napęd w wyniku czego słyszysz grzechotanie bo elementy ocierają o siebie jak przyciśniesz wajche wtedy połączenie jest bardziej pewne i napęd się nie rozłącza. Kiedyś miałem podobny problem jednak u mnie po nie dało się włączyć wałka bo zepchnęło pierścień zabezpieczający od częstego włączania na siłę.

#44 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 22:50

C 385 WOM to nie możliwe bo to co wymieniłeś miałem wszystko nowe włożone jakoś w maju czerwcu o tak . a to co piszesz to własnie wtedy mocno musiałem podpierać drążek i grzechotało bardzo ostro nie dało się w ogóle robić. A teraz to jest normalnie się włącza dobrze zazębia itd tylko raz na jakiś czas się zdaży ze się wyłączy. Ale wiem już co jest i musze to zrobić bo jak nie zrobie to w tedy rozwali mi własnie to sprzegło na nowo. mam lekki luz na dzwigni i klin się chyba wybił. Drązek dochodzi do podłogi zazębi ale nie wskoczy dobrze i czasem się rozłączy kiedyś juz tak miałem tylko kompletnie o tym zapomniałem był z 10 lat temu hehehe

#45 Share zbychu37

zbychu37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 09:17

C 385 WOM No to w końcu trzeba ten wałek odwracać czy nie???????? Czy wystarczy go tylko wyjąć ;)

#46 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 10:09

C 385 WOM Aby zmienić 540 na 1000 obr/min, należy z korpusu skrzyni wyjąc wałek z drobnym frezem (odkecić owalną pokrywkę, klucz 13) i w to miejsce zamontować wałek z grubym frezem wyjęty z tyłu ciągnik. Samo wyciągnięcie wałka z drobnym frezem nie zmienia obrotów, bo wałek ten jest wytoczony w środku i nie popycha dźwigienki, dopiero wmontowanie wałka grubym frezem, który nie ma wytoczenia wew. i zakręcenie pokrywki załącza 1000 obr/min.

Ja chcąc załączyć WOM 1000 obr/min bez wymontowania wałka z grubym frezem wkładałem tam kawałek ośki dociętej dokładnie na długość tego wałka z drobnym frezem ale żeby był pełny w środku ;) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#47 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 17:37

C 385 WOM deer@ ma w 100% racje...... nie trzeba wyjmować tylnego wałka wystarczy popchnąc tą dźwignie co przełancza obroty ;)

#48 Share slawo333

slawo333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 21:10

C 385 WOM MAM TAKI PROBLEM NIE CHCE KRECIC WAŁEK PRZY C/385 JAKA MOZE BYC PRZYCZYNA

#49 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 marzec 2009 - 21:30

C 385 WOM 1. szukaj w poprzednich postach.
2. poczytaj o netykiecie - pisanie z dużej litery nie jest dobrze przyjmowane na forach internetowych.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#50 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 12 maj 2009 - 14:28

C 385 WOM a ja słyszałem że ta mikropompka co trzeba rozpołowic ciągnik do niej to jest od wspomagania czy to prawda???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 12 maj 2009 - 14:41

C 385 WOM @malin1986x uzywaj opcji edit a w sprawie tego walka to wydaje mi sie ze to mikropompka i ze bedziesz musial rozpołowic ciągnik

#52 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 12 maj 2009 - 18:56

C 385 WOM Czy to na 100% bo jest troche roboty przy rozpoławianiu?

#53 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 19 maj 2009 - 20:38

C 385 WOM Witam, czym mikropompka w 912 ta do której jest dostęp bez rozpoławiania ciągnika jest od wałka? i na jakiej zasadzie działa czy ona dostaje jakieś mniejsze ciśnienie z pompy i dodaje ciśnienia?

#54 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 20 maj 2009 - 14:03

C 385 WOM Ta pompka którą widać
(z lewej,od podnośnika a z prawej, od wspomagania kierownicy) i one nic nie mają wspólnego z włączaniem wałka.
Mikropompki nie widać (chyba że odkręcisz dekielek z prawej strony skrzyni) wtedy widać.
Działa ona na zasadzie że pobiera olej ze skrzyni i przez rozdzielacz na pokrywie skrzyni biegów transportuje go do między innymi do sprzęgła wałka przekazu mocy. Tam ciśnienie oleju złącza tarczki tego sprzęgła i wałek zaczyna się obracać.

#55 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 20 maj 2009 - 20:03

C 385 WOM dzięki za odpowiedz, pozdro ;)

#56 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 16 czerwiec 2009 - 13:39

C 385 WOM panowie wymieniłem juz mikro pompkę i wczoraj wpadam na łąke z prasą i wałek znów niedomaga tyle ze teraz nie staje na 110 tylko 180 (na wskaźniku w prasie) pojechałem na warsztat zmieniłem uszczelniacze tłoka w koszy , i teraz pytanie jak dalej będzie stawał wałek to tylko tarcze zostają czy jeszcze coś ??????

#57 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 17:30

C 385 WOM No raczej tak tylko jak zmieniałeś uszczelniacze to od razu trzeba było sprawdzić stan tarczy.
A jeśli to nie tarcze to może być też rozdzielacz.

#58 Share malin1986x

malin1986x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Wszystko

Napisany 16 czerwiec 2009 - 20:24

C 385 WOM to wom też ma rozdzielacz??

#59 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 22:47

C 385 WOM dźwignia przy kierownicy steruje rozdzielaczem który tłoczy olej rurkami -wchodzą z prawej strony z w tył ciągnika na wysokościwom- do kosza wom...przerabiam właśnie tą samą robotę...tylko nie wiem jeszcze z jakim skutkiem :mellow:
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 23:01

C 385 WOM Rurka z olejem od womu gdzie jest dokładnie przykręcona?